Fine Dining Week 2018

21.08.2018

W dniach 29 sierpnia – 9 września 2018 roku odbędzie się piąta edycja Fine Dining Week. Festiwal dedykowany polskiej scenie fine diningu obejmie swoim zasięgiem sześć miast tj.: Warszawę, Poznań, Wrocław, Kraków oraz debiutujące Łódź i Trójmiasto. Pięciodaniowe doświadczenie restauracyjne można zarezerwować na stronie www.FineDiningWeek.pl, w festiwalowej cenie 119 zł.

FDW18L DEKOROWANIE - Fine Dining Week 2018FDW18L TALERZE - Fine Dining Week 2018

 

Fine Dining Week to wyjątkowe wydarzenie poświęcone sztuce restauracyjnej. Najlepsi szefowie kuchni z blisko 50. fine diningowymi restauracjami przygotują specjalne, pięciodaniowe menu degustacyjne.  W letniej odsłonie Fine Dining Week biorą udział zarówno liczni debiutanci, jak i restauracje z ugruntowaną pozycją na rynku. Robert Skubisz, Szef Kuchni restauracji Amber Room, przyznaje, że festiwal niesie szereg korzyści zarówno dla odwiedzających restaurację, jak i dla restauratorów. – Festiwal sztuki restauracyjnej to idealny moment do zaprezentowania nowego menu, które odbiega od regularnych potraw a’la carte. Warto także wspomnieć, że ze względu na bardzo atrakcyjną cenę, docieramy do Gości, którzy często dopiero zaczynają swoją przygodę z fine diningiem. Niezmiernie cieszy mnie fakt, że nasze menu degustacyjne przygotowane na zimową edycję festiwalu spotkało się z ogromnym zainteresowaniem ze strony Gości, co wpłynęło na wprowadzenie dwóch festiwalowych dań do wiosennego menu a’la carte. Jako szef kuchni kładę bardzo duży nacisk na przygotowanie profesjonalnego i dobrze zaprojektowanego menu. Pracuję nie tylko nad odpowiednim doborem składników, które zaspokoją podniebienia Gości, ale również nad efektem wizualnym, czyli sposobem rozmieszczenia i dekoracją potraw na talerzu. Dodatkowo, wszystkie dania są finalnie fotografowane, co zdecydowanie ułatwia Gościom podjęcie decyzji co do wyboru festiwalowej restauracji.

Fine Dinning Week w Trójmieście odbędzie się poraz pierwszy. Udział w festiwalu bierze sześć restauracji: Fino, Marcato oraz Restauracja  Elixir w Gdańsku, Nowy Świat w Sopocie oraz dwie restaurauracje w Gdyni- Krew i Woda i Restauracja Sztuczka.

FDW18L SZEF%20KUCHNI - Fine Dining Week 2018FDW18L DANIE%20G%C5%81%C3%93WNE - Fine Dining Week 2018

Data najbliższego festiwalu, przypadająca na przełom sierpnia oraz września to doskonały pretekst do kontynuacji wakacji za sprawą kultury aperitivo, która narodziła się we Włoszech i jest praktykowana do dziś. Koktajle, przekąski oraz wspólne rozmowy z przyjaciółmi mają pobudzić apetyt oraz zmysły.

Więcej szczegółów na kanałach Social Media festiwalu Fine Dining Week.

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

WordPress Ads
Wielkość czcionki
Kontrast