Wydarzenia w Pomorskim

09.06.2017

Wydarzenia

W tym sezonie w pomorskim króluje zabawa. Nieistotnym jest, czy szukamy sportowych emocji, kulinarnych doświadczeń, czy muzycznej uczty – wszystko to znajdziemy w Trójmieście i okolicach. Nie ma miejsca na nudę w regionie!

 

Sport

Enea Ironman 70.3

Największa w regionie i jedna z największych w Polsce impreza thriatlonowa, uważana za najbardziej wymagającą wersję thriatlonu. Dla tych, którzy nie orientują się w temacie: są to zawody łączące w  sobie pływanie, kolarstwo oraz biegi. Dystanse dostępne w Gdyni to: 70,3 mili (1,9 km pływania, 90km jazdy na rowerze, oraz 21,1km biegu), oraz Sprint (odpowiednio: 0,75, 20, oraz 5km). Wydarzenie to ma również swój odpowiednik dla najmłodszych: Ironkids. Organizatorzy przygotowali specjalną ofertę hotelową, oraz imprezę towarzyszącą po wyścigu. Jedyne wymagania to silna wola i wytrzymałość.

4-6 sierpnia, Gdynia

 

Maraton Solidarności

Jeżeli chcesz pobiec trasą najważniejszych miejsc Trójmiasta w ciągu jednego dnia, Maraton Solidarności jest imprezą dla Ciebie. Jest to również jedno z największych wydarzeń biegowych w kraju, które upamiętnia ruch „Solidarność” i polską drogę do obalenia reżimu komunistycznego. Uczestnicy, jak zwykle, rozpoczną swój bieg przy Pomniku Ofiar Grudnia 1970 w Gdyni i pobiegną wzdłuż głównej arterii łączącej Gdynię, Sopot i Gdańsk. Meta znajdować się będzie na drugim końcu metropolii, przy Długim Targu w Gdańsku. Nie ma lepszego sposobu, by poczuć ducha miasta od spocenia się w tłumie w samym środku lata. A zupełnie poważnie: idea biegu jest wspaniała.

15 sierpnia, Gdynia-Sopot-Gdańsk

 

Kultura:

Jarmark św. Dominika

Nie ma lata w Gdańsku bez Jarmarku św. Dominika. Jeden z największych jarmarków w Europie odbywający się na świeżym powietrzu i najprawdopodobniej najstarszy. Impreza jest wizytówką miasta od 1260 roku. Ponad tysiąc stoisk prezentujących lokalne specjały, rękodzieło, oraz wszystkie cuda świata, wydarzenia towarzyszące, takie jak koncerty czy parady – wszystko to, oraz wspaniała atmosfera, sprawia że Gdańsk jest miejscem z którego bije pozytywna energia. Nie może Cię tam zabraknąć.

29 lipca – 20 sierpnia, Gdańsk

Slow Fest Sopot

Każdy spragniony lokalnego jedzenia powinien stawić się na Molo w Sopocie. Tam będziecie mieli okazję spróbować najsmaczniejszych dań z najlepszych restauracji regionu, podziwiać szefów kuchni w akcji, a nawet nauczyć się gotować w trakcie warsztatów, czy wziąć udział w wykładach. Wydarzenie organizowane jest przez Slow Food Pomorze, lokalny oddział międzynarodowej organizacji odpowiedzialnej za promocję świeżych i zdrowych produktów żywnościowych. Spróbuj tego, co najlepsze w pomorskiej kuchni i odkryj lokalne produkty, takie jak jedyne w swoim rodzaju kaszubskie truskawki lub bałtyckie ryby.

Slow%20Food%20Fest - Wydarzenia w Pomorskim

23-25 czerwca, Sopot

Festiwal Szekspirowski

Festiwal organizowany przez Gdański Teatr Szekspirowski, jedną najbardziej unikalnych instytucji kulturalnych Gdańska. W trakcie wydarzenia możemy zobaczyć współczesne interpretacje sztuk Szekspira, które same w sobie wydają się być ponadczasowe. Niesamowita mnogość atrakcji związanych z teatrem staroangielskim poruszy każdego: najlepsze teatry z Polski i całego świata, pieczołowicie wybrane produkcje, konkurs o nagrodę Złotego Yoricka i specjalna scena SzekspirOFF na której wystawiane są sztuki alternatywne. Co roku Festiwal wieńczy spektakularna ceremonia zamknięcia, odbywająca się na świeżym powietrzu. Nie może Cię tam zabraknąć.

festiwal%20szekspirowski - Wydarzenia w Pomorskim

29 lipca – 8 sierpnia, Gdańsk

 

Muzyka:

Open’er Festival

Jest to bez wątpienia jeden z najważniejszych festiwali muzyki współczesnej w Polsce. Tysiące miłośników muzyki gromadzi się co roku na płycie starego lotniska w Gdyni-Kosakowie aby cieszyć się występami największych światowych gwiazd muzyki alternatywnej, rocka i popu. Dotychczas ogłoszona lista artystów jest naprawdę imponująca: od Radiohead, poprzez Foo Fighters, The Weeknd, The XX, po Solange Knowles. A to tylko część gwiazd, które wystąpią podczas festiwalu. Festiwal daje możliwość poznania nowych lokalnych wykonawców, czy też sposobność odwiedzenia stref eko czy sportowej.

28 czerwca – 1 kwietnia, Gdynia

 

Koncerty w Ergo Arenie

Ergo Arena jeden z największych obiektów koncertowych w Trójmieście, gościła na swojej scenie artystów światowego formatu, takich jak Sting czy Rod Stewart. Tej wiosny i lata możemy się spodziewać ciągu dalszego muzycznej ofensywy. Już 17 maja przygotujcie się na występ Enrique Iglesiasa który przypomni swoje największe przeboje, takie jak „Bailando” czy „Rythm Divine” , a także zaprezentuje nowe propozycje. Również w maju odbędzie się koncert Hansa Zimmera, słynnego kompozytora, oraz Andre Rieu, holenderskiego wirtuoza skrzypiec. Miłośnicy klasycznych brzmień elektronicznych na pewno ucieszą się z występu prekursora gatunku, Jean Michel Jarre’a 8 lipca.

Sopot-Gdańsk

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

OBSERWUJ NA INSTAGRAMIE

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Wielkość czcionki
Kontrast