Wydarzenia w Pomorskim

09.06.2017

Wydarzenia

W tym sezonie w pomorskim króluje zabawa. Nieistotnym jest, czy szukamy sportowych emocji, kulinarnych doświadczeń, czy muzycznej uczty – wszystko to znajdziemy w Trójmieście i okolicach. Nie ma miejsca na nudę w regionie!

 

Sport

Enea Ironman 70.3

Największa w regionie i jedna z największych w Polsce impreza thriatlonowa, uważana za najbardziej wymagającą wersję thriatlonu. Dla tych, którzy nie orientują się w temacie: są to zawody łączące w  sobie pływanie, kolarstwo oraz biegi. Dystanse dostępne w Gdyni to: 70,3 mili (1,9 km pływania, 90km jazdy na rowerze, oraz 21,1km biegu), oraz Sprint (odpowiednio: 0,75, 20, oraz 5km). Wydarzenie to ma również swój odpowiednik dla najmłodszych: Ironkids. Organizatorzy przygotowali specjalną ofertę hotelową, oraz imprezę towarzyszącą po wyścigu. Jedyne wymagania to silna wola i wytrzymałość.

4-6 sierpnia, Gdynia

 

Maraton Solidarności

Jeżeli chcesz pobiec trasą najważniejszych miejsc Trójmiasta w ciągu jednego dnia, Maraton Solidarności jest imprezą dla Ciebie. Jest to również jedno z największych wydarzeń biegowych w kraju, które upamiętnia ruch „Solidarność” i polską drogę do obalenia reżimu komunistycznego. Uczestnicy, jak zwykle, rozpoczną swój bieg przy Pomniku Ofiar Grudnia 1970 w Gdyni i pobiegną wzdłuż głównej arterii łączącej Gdynię, Sopot i Gdańsk. Meta znajdować się będzie na drugim końcu metropolii, przy Długim Targu w Gdańsku. Nie ma lepszego sposobu, by poczuć ducha miasta od spocenia się w tłumie w samym środku lata. A zupełnie poważnie: idea biegu jest wspaniała.

15 sierpnia, Gdynia-Sopot-Gdańsk

 

Kultura:

Jarmark św. Dominika

Nie ma lata w Gdańsku bez Jarmarku św. Dominika. Jeden z największych jarmarków w Europie odbywający się na świeżym powietrzu i najprawdopodobniej najstarszy. Impreza jest wizytówką miasta od 1260 roku. Ponad tysiąc stoisk prezentujących lokalne specjały, rękodzieło, oraz wszystkie cuda świata, wydarzenia towarzyszące, takie jak koncerty czy parady – wszystko to, oraz wspaniała atmosfera, sprawia że Gdańsk jest miejscem z którego bije pozytywna energia. Nie może Cię tam zabraknąć.

29 lipca – 20 sierpnia, Gdańsk

Slow Fest Sopot

Każdy spragniony lokalnego jedzenia powinien stawić się na Molo w Sopocie. Tam będziecie mieli okazję spróbować najsmaczniejszych dań z najlepszych restauracji regionu, podziwiać szefów kuchni w akcji, a nawet nauczyć się gotować w trakcie warsztatów, czy wziąć udział w wykładach. Wydarzenie organizowane jest przez Slow Food Pomorze, lokalny oddział międzynarodowej organizacji odpowiedzialnej za promocję świeżych i zdrowych produktów żywnościowych. Spróbuj tego, co najlepsze w pomorskiej kuchni i odkryj lokalne produkty, takie jak jedyne w swoim rodzaju kaszubskie truskawki lub bałtyckie ryby.

Slow%20Food%20Fest - Wydarzenia w Pomorskim

23-25 czerwca, Sopot

Festiwal Szekspirowski

Festiwal organizowany przez Gdański Teatr Szekspirowski, jedną najbardziej unikalnych instytucji kulturalnych Gdańska. W trakcie wydarzenia możemy zobaczyć współczesne interpretacje sztuk Szekspira, które same w sobie wydają się być ponadczasowe. Niesamowita mnogość atrakcji związanych z teatrem staroangielskim poruszy każdego: najlepsze teatry z Polski i całego świata, pieczołowicie wybrane produkcje, konkurs o nagrodę Złotego Yoricka i specjalna scena SzekspirOFF na której wystawiane są sztuki alternatywne. Co roku Festiwal wieńczy spektakularna ceremonia zamknięcia, odbywająca się na świeżym powietrzu. Nie może Cię tam zabraknąć.

festiwal%20szekspirowski - Wydarzenia w Pomorskim

29 lipca – 8 sierpnia, Gdańsk

 

Muzyka:

Open’er Festival

Jest to bez wątpienia jeden z najważniejszych festiwali muzyki współczesnej w Polsce. Tysiące miłośników muzyki gromadzi się co roku na płycie starego lotniska w Gdyni-Kosakowie aby cieszyć się występami największych światowych gwiazd muzyki alternatywnej, rocka i popu. Dotychczas ogłoszona lista artystów jest naprawdę imponująca: od Radiohead, poprzez Foo Fighters, The Weeknd, The XX, po Solange Knowles. A to tylko część gwiazd, które wystąpią podczas festiwalu. Festiwal daje możliwość poznania nowych lokalnych wykonawców, czy też sposobność odwiedzenia stref eko czy sportowej.

28 czerwca – 1 kwietnia, Gdynia

 

Koncerty w Ergo Arenie

Ergo Arena jeden z największych obiektów koncertowych w Trójmieście, gościła na swojej scenie artystów światowego formatu, takich jak Sting czy Rod Stewart. Tej wiosny i lata możemy się spodziewać ciągu dalszego muzycznej ofensywy. Już 17 maja przygotujcie się na występ Enrique Iglesiasa który przypomni swoje największe przeboje, takie jak „Bailando” czy „Rythm Divine” , a także zaprezentuje nowe propozycje. Również w maju odbędzie się koncert Hansa Zimmera, słynnego kompozytora, oraz Andre Rieu, holenderskiego wirtuoza skrzypiec. Miłośnicy klasycznych brzmień elektronicznych na pewno ucieszą się z występu prekursora gatunku, Jean Michel Jarre’a 8 lipca.

Sopot-Gdańsk

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

WordPress Ads
Wielkość czcionki
Kontrast