Facebook Instagram Spotify

Amberif – ta nazwa jest dobrze znana miłośnikom bursztynu. Każdego roku pod koniec marca, do Gdańska zwanego światową stolicą bursztynu, zjeżdżają bursztynnicy z całego świata. Z powodu pandemii koronawirusa, targi zostały przełożone na 26-29 sierpnia. Jaki jest harmonogram 27. Międzynarodowych Targów Bursztynu i Biżuterii? I czy podczas wydarzenia będzie bezpiecznie?

Gdańsk to Światowa Stolica Bursztynu. Jest tu m.in. dobrze wyposażone Muzeum Bursztynu, a w Bazylice św. Brygidy można podziwiać majestatyczny bursztynowy ołtarz. Spacerując po mieście, np. po urokliwej ul. Mariackiej spotkamy wielu bursztynników, sprzedających unikatową biżuterię i magiczne pamiątki. Nic więc dziwnego, że to właśnie w Gdańsku rokrocznie odbywają się największe na świecie targi bursztynowe Amberif.

Czego możemy spodziewać się w tym roku?

Targi odbędą się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo w Gdańsku. W tym roku, na wydarzeniu gościć będzie około 300 wystawców z 13 krajów. Ciężko oszacować liczbę odwiedzających, ale w ubiegłym roku, Amberif odwiedziło 6 tysięcy gości branżowych z 54 krajów na całym świecie.

Targi będą otwarte w środę, czwartek i piątek od godz. 10:00 do 18:00, a w sobotę od 10:00 do 16:00. W programie, poza wystawą stałą przewidziano atrakcje towarzyszące, m.in.: seminarium gemmologiczne o identyfikacji diamentów luzem i w oprawie przy pomocy urządzenia J-Screen, a także internisaże wystaw: „Ożywienie Płynie z Bursztynowej Planety JANTAR” oraz „Bursztyn Bałtycki Trendy 2011-2020”. Będą również: wernisaże, ogłoszenie wyników konkursów, m.in. na Bursztynnika Roku 2019 czy prezentacja wydawnictwa autorstwa prof. Sławomira Fijałkowskiego „Trend Book 2019”. To oczywiście nie wszystko, a pełny harmonogram dostępny jest na stronie: www.amberif.amberexpo.pl.

Bezpieczeństwo i zmiany na Amberif 2020

To oczywiste, że impreza Amberif z powodu epidemii koronawirusa musiała przejść szereg zmian, aby zapewnić gościom maksymalne bezpieczeństwo. W tym roku, rejestracja kupców i wystawców przebiega wyłącznie online. Identyfikatory uprawniające do wstępu należy wydrukować samodzielnie. Uczestnicy targów będą przechodzić przez tunel termowizyjny, gdzie bezdotykowo odbędzie się pomiar temperatury ciała. Na hali dostępne będą płyny dezynfekujące, maseczki oraz punkt medyczny. Ponadto, zachowane zostaną odpowiednie odległości pomiędzy wystawcami, a liczba uczestników przebywających w przestrzeniach wystawienniczych będzie poddana ścisłej kontroli. Wyjątkowo nie odbędzie się również uroczysta gala mody i biżuterii zwieńczająca imprezę – Amber Look.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo