Atrakcje bursztynowe

Poznaj największe atrakcje bursztynowe Pomorza!

W serwisie Pomorskie Prestige znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o bursztynie bałtyckim, nie tylko jako turysta. Jednak to właśnie wydarzenia kulturalne, pokazy mody, biżuterii oraz międzynarodowe targi bursztynu Amberif cieszą się największą popularnością. Atrakcje bursztynowe przyciągają do Gdańska tysiące fanów jantaru – z najdalszych zakątków świata. Co poza stolicą bursztynu powinni jeszcze zobaczyć w pomorskim?

Jakie miasta pomorskie oferują najlepsze atrakcje bursztynowe?

Zacznijmy od tego, że w Gdyni siedzibę ma największa firma bursztynnicza w Polsce. Manufaktura S&A – poza produkcją wyrobów jubilerskich – otworzyła drzwi zwiedzającym. Pod nazwą Amber Emotions kryje się ciekawy program zwiedzania zakładu, dedykowany zorganizowanym grupom.

Sopot jest z kolei miastem artystów – z unikalną galerią Ambermoda, a także kolebką nowoczesnego designu w bursztynowej sztuce jubilerskiej. Koniecznie poznaj warsztat Lucjana Myrty, mistrza bursztynnictwa, który z naturalnych odmian tego surowca tworzy monumentalne przedmioty. Myrta jest autorem Bursztynowego Skarbca, czyli ważącej blisko tonę szkatuły – największego w dziejach ludzkości przedmiotu, wykonanego z bursztynu.

Odwiedzając Pruszcz Gdański, przenieś się w czasie do osady handlowej Faktoria, pamiętającej schyłek starożytności. Przybywający z różnych stron świata kupcy zaopatrywali się tu w rozmaite towary, m.in. w surowe bryły bursztynu. Za sprawą lekcji muzealnych i prezentacji dawnych rzemiosł, masz szansę poznać sekrety życia mieszkańców Pomorza.

Na deser zostaw sobie Gdańsk, który jest światową stolicą bursztynu z flagowym wydarzeniem, które przyciąga na Pomorze tysiące fanów bursztynu – kupców, artystów, projektantów mody, biżuterii i rzemieślników. Amberif przeniesie Cię w świat majestatycznych, złotych bryłek, jakich jeszcze nigdy nie widziałeś.

POMORSKIE PRESTIGE | Wszelkie prawa zastrzeżone |
Projekt i realizacja: Tomsky.pl
WordPress Ads
Wielkość czcionki
Kontrast