Galerie

Polecamy najlepsze galerie bursztynu na Pomorzu

Pomorskie galerie bursztynu to miejsca dość nietypowe na turystycznej mapie regionu, które potrafią zaskoczyć nie tylko dziełami sztuki o wartości kolekcjonerskiej, najwyższej jakości wyrobami jubilerskimi z bursztynu, różnorodnością form i zastosowań jantaru, ale przede wszystkim doskonałym podkreśleniem jego plastycznych właściwości. Sprawdź, które bursztynowe galerie sztuki na Pomorzu warto odwiedzić, korzystając z internetowego przewodnika serwisu Pomorskie Prestige.

Bursztynowe dzieła sztuki – kolekcje i galerie bursztynu w pomorskim

Pomorskie galerie bursztynu skupiają kolekcje przedmiotów, dzieł sztuki, wyrobów jubilerskich i designerskiej biżuterii z bursztynu, działając jako samodzielne instytucje lub stanowiąc część lokalnego muzeum. W eleganckich salonach wystawowych na Pomorzu możesz nie tylko obejrzeć unikalne wyroby artystycznego rzemiosła, ale również kupić dzieła mistrzów bursztynnictwa, a nawet podejrzeć ich warsztat.

Zastanawiasz się, które galerie bursztynu na Pomorzu zasługują na szczególne wyróżnienie? Będąc w Sopocie, zajrzyj koniecznie do wyjątkowej galerii Ambermoda, gdzie znajdziesz niepowtarzalnie piękną biżuterię, zdobioną bursztynem, występującą m.in. w towarzystwie drewna, złota, srebra, kamieni szlachetnych i skóry, przetestowaną na pokazach mody. Co ciekawe, posłuchasz tam również klimatycznego jazzu.

W sercu starego Gdańska znajdziesz Galerię Bursztynu Prestige, w której można kupić biżuterię – zaprojektowaną przez najlepszych polskich designerów. Odbywają się tu również wernisaże i wystawy indywidualne artystów, tworzących w bursztynie. Spacerując po Długim Pobrzeżu, wstąp zaś do pracowni i Galerii Styl, która działa od ponad 40 lat, pod wodzą jednego z najbardziej zasłużonych bursztynników w Polsce. 

Na niezapomniany pokaz szlifowania bursztynu w wykonaniu dyplomowanego mistrza jubilerstwa załapiesz się w Manufakturze Bursztynu w gdańskim Muzeum Bursztynu. Przy okazji możesz sprawdzić, czym zachwycił się niemiecki Vogue, odwiedzając galerię marki Ostrowski Design, która powstała z pasji do magicznego bursztynu bałtyckiego.

POMORSKIE PRESTIGE | Wszelkie prawa zastrzeżone |
Projekt i realizacja: Tomsky.pl
Wielkość czcionki
Kontrast