Łukasz Stafiej (www.lukaszstafiej.pl)

Ostrowski design: nowoczesna forma bursztynu

Justyna Michalkiewicz - Waloszek
21.08.2019

Jacek Ostrowski biżuterię tworzy od 20 lat. Kiedy założył markę Ostrowski Design nie mógł przypuszczać, że w niedalekiej przyszłości jego projekty będą rozchwytywane na całym świecie, a jednym z nich zainteresuje się nawet niemiecki „Vogue”.

Ostrowski design 15 - Ostrowski design: nowoczesna forma bursztynuOstrowski design 16 - Ostrowski design: nowoczesna forma bursztynu

Ostrowski Design to autorska marka biżuteryjna z Gdańska, w ofercie której znajdziemy: obrączki, pierścionki, naszyjniki, kolczyki i bransoletki. Większość z nich, projektant i twórca marki – Jacek Ostrowski wykonuje w srebrze i złocie, ale czasami eksperymentuje również z kryształami oraz kolorami, używając akrylu czy zabarwionej żywicy. Jednak jego ulubionym materiałem jest – jak to sam określa – magiczny bursztyn bałtycki.

Bursztyn w Ostrowski Design w GdańskuObróbka bursztynu w Ostrowski Design w GdańskuOstrowski design 18 - Ostrowski design: nowoczesna forma bursztynu

Biżuteria dla eleganckich kobiet w Ostrowski Design

Jacek Ostrowski zawsze zachwycał się nowoczesnym wzornictwem. To właśnie dlatego, pracując z materiałem, najczęściej nadaje mu geometryczny kształt. Projektant lubi przełamywać schematy, więc jego prace to prezentacja eksperymentalnych i ryzykownych połączeń.

Bursztyn chętnie zamyka w formach ze srebra, ostatnio jednak coraz częściej zachwyca się złotem. Bez względu na rodzaj kruszcu, projekty Ostrowskiego łączy symetria i minimalizm. Biżuteria Ostrowski Design z pewnością przypadnie do gustu nowoczesnym kobietom, które cenią prostotę, klasykę i pewną surowość, a jednocześnie chcą się wyróżnić. Zdarzają się oczywiście sytuacje, w których klient przychodzi z własnym projektem, na co projektant nie pozostaje obojętny.

Ostrowski design 13 - Ostrowski design: nowoczesna forma bursztynuOstrowski design 12 - Ostrowski design: nowoczesna forma bursztynuOstrowski design 11 - Ostrowski design: nowoczesna forma bursztynu

Najchętniej zamykam bursztyn w geometrycznych kształtach, ale jestem otwarty na życzenia klientów. Pewna pani zamówiła pierścionek, który miał dla niej wyjątkowe znaczenie. Chciała zachować kształt bursztynu, który znalazła na plaży. Dla niej zrobiłem wyjątek – uśmiecha się Jacek Ostrowski.

Czas zaklęty w bursztynie

Bursztyn to cenny materiał, który przechowuje pamięć minionych pokoleń. Mowa tu nie tylko o naszych najbliższych przodkach, ale o blisko 40-milionowej historii, zaklętej w każdym, nawet najmniejszym kawałku. Nie bez powodu, bursztyn nazywany jest morskim złotem, a praca z nim często jest określana mianem magicznej.

Ostrowski design 10 - Ostrowski design: nowoczesna forma bursztynuBiżuteria w Ostrowski Design w Gdańsku

Przygodę z tworzeniem biżuterii zacząłem właśnie od pracy z bursztynem. Dla mnie, bursztyn to magia. Kilkadziesiąt milionów lat zaklęte w jednej, małej bryłce. Obrabiając każdy kawałek, nigdy nie wiadomo, co spotka się w środku. Poza tym, uwielbiam jego ciepła barwę i plastyczność. Każdy kto kocha bursztyn, będzie wiedział, co mam na myśli – mówi Jacek Ostrowski, właściciel marki Ostrowski Design.

Gdańska biżuteria doceniona na świecie

Projekty Jacka Ostrowskiego cieszą się zainteresowaniem nie tylko w Polsce, ale przede wszystkim zagranicą. Projektant otrzymał wiele międzynarodowych nagród, a pierścionek „Big Ring” jego autorstwa ukazał się we wnętrzach niemieckiego Vogue’a. Biżuterię można zamówić online, również z wysyłką poza Polskę, albo na żywo, odwiedzając projektanta w jego pracowni w Gdańsku-Wrzeszczu przy ulicy Do Studzienki 3/1.

 

Kontakt

OSTROWSKI-DESIGN

Jacek Ostrowski

ul. Do Studzienki 3/1,  Gdańsk

tel.: + 48 692 460 025

e-mail: officeostrowski@gmail.com

www.ostrowskidesign.pl

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

OBSERWUJ NA INSTAGRAMIE

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Wielkość czcionki
Kontrast