NAC AMBER, CZYLI PERFEKCJA ZAKUTA W KAMIENIU

Ponadczasowa, zaprojektowana z wyczuciem i dbałością o najmniejszy detal. Jednocześnie użyteczna i trwała. Taka jest biżuteria produkowana przez gdańską firmę NAC Amber. Bursztynowe klejnoty zrobiły furorę podczas targów Expo 2015 w Mediolanie, a pierścionek z bursztynem zdobi dłoń topmodelki Anny Jagodzińskiej.

NAC AMBER

NAC Amber to gdański producent biżuterii. W swoich wyrobach firma wykorzystuje naturalne diamenty, szafiry, rubiny i – przede wszystkim – polski bursztyn we wszystkich możliwych odcieniach. Podstawą biżuterii jest zawsze złoto (różowe, białe, żółte) oraz srebro (rodowane i złocone).

Historia zaczęła się dość niewinnie. Marcin Wesołowski, założyciel firmy, pierwsze projekty tworzył u ojca w garażu. Dziś śmieje się, że blisko mu do Steve’a Jobsa – w końcu pierwsza siedziba firmy Apple także znajdowała się w przydomowym garażu. Wesołowski miał wizję i ambitny plan – jego pasja do jubilerstwa miała sprawić, że stworzy produkty, których do tej pory na polskim rynku nie było. Dziś, po przeszło 15 latach działalności NAC Amber, z dumą może powiedzieć, że udało mu się spełnić marzenia. Firma, którą prowadzi z żoną Martą Siemionko, to dziś synonim precyzji i najwyższej jubilerskiej klasy.

Biżuteria NAC AMBER

NAC Amber swoje wyroby produkuje zgodnie ze starą szkołą jubilerstwa – po kolei, etapami, z naciskiem na manualną, niezwykle drobiazgową pracę z metalem. Tutaj nie ma mowy o chodzeniu na skróty i składaniu biżuterii z gotowych elementów. Firma kultywuje to, z czego słyną duże, międzynarodowe marki takie jak Cartier czy Tiffany. Kamienie w biżuterii NAC Amber są w większości wzorów zakuwane, a nie przyklejane. Przytrzymują je drobne, złote lub srebrne łapki. Takie rozwiązanie jest czasochłonne, ale daje niesamowity efekt.

NAC AMBER 1 - NAC AMBER, CZYLI PERFEKCJA ZAKUTA W KAMIENIU

I właśnie w detalach tkwi siła marki. Kolczyki mają spawane elementy, dzięki czemu są bardzo trwałe. Z kolei w bransoletkach zachwycają łączenia zawiasów – zatrzaskują się, a nie są zespajane za pomocą klasycznego kolistego łańcuszka. Charakterystyczną cechą wyrobów marki NAC Amber jest także ich obustronność. Ważny jest nie tylko przód jubilerskiego cacka, ale także jego spód i tył. Te elementy wykańczane są dodatkowo – piaskuje się je lub poleruje.

b800h TkFDL1BCMTMyNTE1LmpwZw - NAC AMBER, CZYLI PERFEKCJA ZAKUTA W KAMIENIU

Biżuteria NAC Amber to nowoczesność mocno osadzona w klasyce. Nie ma tu więc mowy o ślepym podążaniu za trendami. Ta galeria to jubilerskość ponadczasowa, taka, której nie powstydzą się pokolenia. Ta jakość ma jednak swoją cenę. NAC Amber to jedna z najdroższych marek biżuteryjnych w Polsce.

NAC AMBER 2 - NAC AMBER, CZYLI PERFEKCJA ZAKUTA W KAMIENIU

W pracowni w Gdańsku zatrudnionych jest ponad 10 osób. Znajdziemy tu kilka biurek jubilerskich (także z mikroskopem, pod którym zakuwa się kamienie), stanowisko projektanta z drukarką 3D i modelarnię, gdzie wykonuje się woskowe modele biżuterii. W drugiej części pracowni poleruje się bursztyn i w specjalnych maszynach najnowszej generacji wytapia srebro i złoto.

NAC Amber, choć w Polsce mało znana, na świecie robi się coraz bardziej rozpoznawalna. Biżuterię gdańskich producentów noszą Chińczycy, Japończycy, Koreańczycy, Skandynawowie czy mieszkańcy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Biżuterię NAC Amber w Gdańsku znajdziemy w galerii Prestige, galerii Millenium i pracowni Małgorzaty Serafin.

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

OBSERWUJ NA INSTAGRAMIE

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Wielkość czcionki
Kontrast