O bursztynie

O bursztynie

Gdańsk

19.01.2020
O bursztynie

Słupsk

19.01.2020
O bursztynie

Gdynia

15.01.2020
O bursztynie

Sopot

15.01.2020
O bursztynie

Stegna

15.01.2020

Co warto wiedzieć o bursztynie bałtyckim? Pomorskie kusi złotem północy

Wyrusz w podróż po najważniejszych punktach na mapie bursztynowego szlaku północy, odkrywając wraz z serwisem Pomorskie Prestige jego największe tajemnice. Dowiedz się, jakie miasta warto odwiedzić na Pomorzu, aby zrozumieć istotę branży bursztynniczej. Sprawdź, jak bursztyn bałtycki wpływa na rozwój rzemiosła artystycznego i turystyki w Polsce. Pomorskie wciąż bowiem kusi złotem Bałtyku.

Bursztyn bałtycki – historia i potencjał złocistego kamienia

W czym tkwi wyjątkowa moc bursztynu bałtyckiego? Jego historia zaczyna się ok. 40 milionów lat temu, a największe złoża znajdują się pod dnem Zatoki Gdańskiej. Zastygając i wędrując przez wieki, każda z majestatycznych, złotych brył z żywicy, zdążyła ukryć we wnętrzu bezcenne tajemnice. Właśnie dlatego znalezionemu na plaży, naturalnemu jantarowi przypisuje się zbawienne dla ducha i ciała właściwości – z przyciąganiem sukcesu i zachowaniem wiecznej młodości na czele.

Bursztyn bałtycki jest ponadto bardzo pięknym kamieniem ozdobnym. Stanowi plastyczny i wdzięczny materiał do pracy, za co pokochali go mistrzowie rzemiosła artystycznego, jubilerzy, projektanci mody i dekoratorzy wnętrz na całym świecie. Warto odwiedzić pomorskie i Gdańsk, uznawany za światową stolicę bursztynu, aby przekonać się o obecności złotego kamienia niemal na każdym kroku. Jeszcze lepiej wyruszyć wiosną z kaszorkiem w dłoni na plażę i stojąc po pas w wodzie, samemu złowić kawałek złocistego szczęścia w morzu. Kto wie, co stanie się potem…

POMORSKIE PRESTIGE | Wszelkie prawa zastrzeżone |
Projekt i realizacja: Tomsky.pl
WordPress Ads
Wielkość czcionki
Kontrast