Regionalny design

Regionalny design – moda, biżuteria, grafika i sztuka użytkowa

Czym wyróżnia się regionalne wzornictwo przemysłowe Pomorza? Czerpie inspiracje z natury, opiera się na zrównoważonym podejściu do tworzenia, zawdzięcza oszałamiający efekt ręcznie wykonanej pracy. Poznaj regionalny design Pomorza, za którym stoją wybitni projektanci, docenianych na całym świecie dóbr i usług. W tę podróż zabierze Cię Pomorskie Prestige.

Kimona, torebki i amulety z bursztynu – regionalny design Pomorza

Pomorze zachwyca różnorodnością rękodzieła, opartą na regionalnym designie. Najwybitniejsi projektanci mody i sztuki użytkowej – m.in. Kalska, Looks by Luks, Mana Mana, EverydayOfficial – tworzą zwiewne kimona, ekologiczne turbany, fantazyjne i spersonalizowane torebki oraz kolorowe stroje casual. Obok mamy zaś monumentalne przedmioty i rzeźby za miliony dolarów, które stworzył z bursztynu Lucjan Myrta, a także wysublimowaną, luksusową biżuterię z jantarem – coraz częściej łączonym ze złotem, srebrem i kamieniami szlachetnymi.

W pomorskim kunszt artystycznego rzemiosła miesza się ze street artem, dając znać o sobie niemal na każdym kroku. Galerie bursztynu organizują pokazy szlifowania kamienia, a kreatorzy mody mówią o świadomym dokonywaniu zakupów, o racjonalizacji każdego przejawu konsumpcjonizmu, na rzecz szacunku – do siebie i natury.

W artystyczny amok wpadają nie tylko rozkochani w bursztynie bałtyckim kolekcjonerzy. Projektanci biżuterii i mistrzowie bursztynnictwa z ufnością pozwalają zaglądać sobie przez ramię. Czym byłby bowiem regionalny design bez czułego na sztukę i piękno odbiorcy?

POMORSKIE PRESTIGE | Wszelkie prawa zastrzeżone |
Projekt i realizacja: Tomsky.pl
Wielkość czcionki
Kontrast