Atelier Smaku. Eklektyzm w pięknym wydaniu

– Możemy nakarmić, ubrać i urządzić mieszkanie. Czasami pomożemy też podreperować duszę – mówią Jola Słoma i Mirek Trymbulak z Atelier Smaku. Charyzmatyczna para gdyńskich projektantów z finezją łączy modę, design i… kulinaria. Projektują ubrania, urządzają mieszkania i z wielkim zaangażowaniem oddają się pasji do wegańskich potraw, które pokazują w programach telewizyjnych, na kanale YouTube, w książkach kulinarnych i których skosztować można w foodtrucku.

Motto Atelier Smaku

„Dress your soul” to motto duetu Słoma & Trymbulak. Poznali się 20 lat temu i od tamtej pory są nierozłączni. Są parą zarówno w życiu prywatnym, jak i w życiu zawodowym.

PA241434 - Atelier Smaku. Eklektyzm w pięknym wydaniu

Jola Słoma i Mirek Trymbulak to przede wszystkim projektanci mody, bo to od ubrań wszystko się zaczęło. Aktywnie współpracują m.in. z Miastem Gdańsk, dla którego tworzą zamawiane, tematyczne kolekcje.

Atelier Smaku

Na zamówienie stolicy Pomorskiego powstała zatem kolekcja z okazji 35-lecia podpisania Porozumień Sierpniowych w Sali BHP Stoczni Gdańskiej. Z kombinezonów i koszul w kratę stworzyli niezwykle kobiecą, intrygującą, ale ściśle powiązaną z czasami PRL-u serię ubrań. W 2012 roku po wybiegu przechadzały się z kolei modelki odziane w biało-czerwone stroje z torebkami z rozciętych piłek. Tak Słoma i Trymbulak interpretowali wielkie wydarzenie sportowe, jakie gościliśmy w Gdańsku, czyli turniej UEFA Euro 2012.

PA241453 - Atelier Smaku. Eklektyzm w pięknym wydaniu

Pracowania Mody Atelier Smaku

Ale zamawiane kolekcje to nie wszystko. Eklektyczny styl pary projektantów cieszy się dużą popularnością wśród najbardziej wybrednych klientów indywidualnych. W gdyńskim atelier Słomy i Trymbulaka znajduje się pracownia mody, gdzie powstają stroje na życzenie. Spódnice, spodnie, kurtki, koszulki – uszyte od podstaw lub składające się z kilku innych sztuk odzieży, ale zawsze oryginalne i jedyne w swoim rodzaju. Słoma i Trymbulak po prostu uwielbiają łączyć style i obserwować, co z tego wyniknie.

PA241442 - Atelier Smaku. Eklektyzm w pięknym wydaniuPA241444 - Atelier Smaku. Eklektyzm w pięknym wydaniuPA241452 - Atelier Smaku. Eklektyzm w pięknym wydaniu

Duet Słoma i Trymbulak słyną również z niezwykłej otwartości w podejściu do wystroju wnętrz. Jak podłoga w sypialni, to zrobiona z desek szalunkowych. Jeśli klosze, to najlepiej z filiżanek. Szafki? Najlepsze są te, które przed laty wyniesiono do piwnicy. Idealnie nadają się do odrestaurowania i tchnienia w nie nowego życia. Sami również projektują meble. Ich wykonanie następnie zlecają stolarzom. – Wiemy, co można zrobić z czymś, co się psuje, co jest nieprzydatne – przekonuje Jola Słoma.

Ich dom i pracownia w Gdyni Orłowie również pełne są różnych przedmiotów. Nigdy nie wiadomo, kiedy przydadzą się, by poddać je designerskiemu recyklingowi.

PA241428 - Atelier Smaku. Eklektyzm w pięknym wydaniu

Chociaż Jola Słoma i Mirek Trymbulak w swojej działalności mocno podkreślają swój indywidualny styl, zawsze myślą o tym, dla kogo pracują. Urządzanie wnętrz zaczynają zawsze od poznania osób, które będą w nich mieszkać i ich potrzeb. Następnie tłumaczą, w jaki sposób dobierać przedmioty, zwracają uwagę klientów na detale, które tworzą atmosferę przestrzeni. Klienci mają nie tylko otrzymać nowe wnętrza, ale powinni także potrafić je rozumieć.

Wystrój Atelier Smaku

Dla Joli Słomy i Mirka Trymbulaka inspiracją jest dosłownie wszystko. Jednak ich szalony, eklektyczny styl pełen jest harmonii. Wyznają zasadę, że slow food to nie tylko kwestia związana z odżywianiem, ale to także sposób na życie w ogóle. Bo w pędzie człowiek musi znaleźć też czas na refleksję, musi potrafić pochylić się nad samym sobą i zrozumieć siebie i otoczenie.

 

Kontakt

Atelier Smaku

ul. Bytomska 36, Gdynia

tel.: + 48 58 501 155 238

e-mail: info@slomatrymbulak.com

www.ateliersmaku.pl

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wielkość czcionki
Kontrast