Ufufu, czyli nowoczesna moda po polsku

Ufufu to modowy concept store dla szukających nowoczesnych i oryginalnych ubrań, których jakość wykonania i pochodzenie są równie ważne, co wygląd.

P4021536 - Ufufu, czyli nowoczesna moda po polskuP4021537 - Ufufu, czyli nowoczesna moda po polsku

Trwa moda na modę. Udowadnia to nie tylko rosnąca popularność blogów w kategorii fashion czy telewizyjnych talent show dla modelek i projektantów. Udowadniają to przede wszystkim klienci, którzy swój głos poparcia oddają nogami, coraz częściej odwiedzając modowe butiki i designerskiej concept story w poszukiwaniu nowoczesnych i wyróżniających się ubrań. Jak mówią znawcy branży: Polacy zyskują modową świadomość.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc tego typu w Trójmieście jest marka Ufufu, która swój sklep posiada w centrum handlowym Madison w samym centrum Gdańska. A wszystko zaczęło się od niewielkiego butiku w Warszawie, który Katarzyna Kmiecik, Aleksandra Mątkiewicz i Michał Starost uruchomili w 2011 roku, aby promować swoje kreacje. Pomysł spodobał się szukającym modowych ciekawostek warszawiakom. Rok później filia Ufufu w postaci sezonowego butiku funkcjonowała w Sopocie. Po pierwszym sezonie (i wielkim zainteresowaniu klientów) właściciele już wiedzieli, że to właśnie w tej części Polski warto otworzyć duży concept store.

P4021540 - Ufufu, czyli nowoczesna moda po polskuP4021542 - Ufufu, czyli nowoczesna moda po polskuP4021545 - Ufufu, czyli nowoczesna moda po polskuP4021546 - Ufufu, czyli nowoczesna moda po polsku

Sklep w Madisonie ruszył jesienią 2013 roku. To miejsce, gdzie nie tylko kupimy ubrania sygnowane marką Ufufu. Choć brand właścicieli zajmuje tutaj honorowe miejsce, w butiku znaleźć można również odzież czy akcesoria innych marek. Ich wspólny mianownik jest jasny: dostępne tutaj produkty muszą być wyprodukowane w Polsce. Właściciele za misję stawiają sobie promocję polskich projektantów i rodzimego designu i nie idą w tej kwestii na żadne kompromisy. Niech potwierdzeniem będzie incydent z pewną marką: gdy odkryto, że produkty szyte są w Azji, natychmiast zerwano z nią współpracę, choć ubrania cieszyły się wzięciem.

P4021544 - Ufufu, czyli nowoczesna moda po polskuP4021510 - Ufufu, czyli nowoczesna moda po polskuP4021511 - Ufufu, czyli nowoczesna moda po polsku

Nie wystarczy jednak, aby marka firmowana była nazwiskiem lokalnego projektanta. Sprzedawane w Ufufu produkty muszą spełniać odpowiednią jakość oraz wpisywać się w proponowany tutejszym klientom pewien estetyczny światopogląd. Ubrania w Ufufu są nowoczesne i oryginalne, ich twórcy reinterpretują standardy i bawią się konwencjami. Modelowym odbiorcą jest dojrzała kobieta po 30 roku życia, ceniąca sobie elegancję, ale odważna na tyle, aby spojrzeć na nią z przymrużeniem oka. Często ubierają się tutaj nowoczesne i dynamiczne bizneswoman – warto dodać, iż także w rozmiarze powyżej XL. Nieszablonowych kreacji, choć na mniejszą skalę, szukać mogą również panowie.

W sklepie znajdziemy ubrania, buty, kosmetyki i akcesoria kilkunastu projektantów. Kinga Król pod szyldem Confession reinterpretuje codzienność w postaci pomysłowych sukienek czy okryć dzianinowych. Wiktor Wielgo to nowoczesna marka uliczna. Spodoba się miłośnikom Łukasza Jemioła, którego prace również w Ufufu dostaniemy. Monika Robaszewska pod marką Harmni proponuje subtelne i nowoczesne kreacje biurowe, natomiast stroje na wieczór i specjalne okazje opatrzone są metką z nazwiskiem Joanny Hawrot. W Ufufu znajdziemy również kreacje firmy Muses sygnowanej nazwiskiem Nataszy Urbańskiej oraz popularne ubrania streetowe Wanted Wear.

P4021529 - Ufufu, czyli nowoczesna moda po polskuP4021547 - Ufufu, czyli nowoczesna moda po polskuP4021548 - Ufufu, czyli nowoczesna moda po polsku

Szukający modowych unikatów powinni zwrócić uwagę na markę Aśka, której ubrania w Polsce dostępne są wyłącznie tutaj. Kreacje stacjonującej w Paryżu absolwentki gdańskiej ASP Joanny Pecorari to delikatne, szyfonowe propozycje tylko dla pań. Z kolei z metką Ufufu dostaniemy zarówno subtelne kreacje kobiecie Michała Starosta, jak i designerskie marynarki i garnitury dla panów autorstwa Kasi Kmiecik.

Jeśli nazwiska projektantów niewiele nam mówią, pomocą służy wykwalifikowana obsługa – wszyscy ekspedienci posiadają doświadczenie w stylizacji oraz branży modowej. Co ciekawe, ceny w Ufufu niejednokrotnie nie przewyższą kwot, jakie zapłacimy za ubrania w popularnych odzieżowych sieciach. Przykładowo: za bluzkę zapłacimy od 79 zł, za spódniczkę od 119 zł, a za spodnie od 159 zł. Ceny biżuterii zaczynają się od 49 zł, a skórzanych torebek od 169 zł. Warto dodać, że często są to pojedyncze egzemplarze. W Ufufu możemy więc na własnej skórze odczarować stereotyp mówiący, że dobrej jakości, designerskie ubranie musi być drogie.

 

Kontakt

ul. Rajska 10, Gdańsk

tel.: + 48 604 608 744

e-mail: ufufumadison@ufufu.pl

www.facebook.com/ufufuconceptstore

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wielkość czcionki
Kontrast