Solidarity of Arts

Gdańsk jest doskonałym miejscem do mówienia o solidarności artystów. O uniwersalnym sensie sztuki, ponad politycznymi, etnicznymi, religijnymi granicami i podziałami. Stąd idea sierpniowego festiwalu, którego ambicją jest jednoczenie twórców i odbiorców wokół sztuki wysokiej. Znakiem rozpoznawczym Solidarity of Arts są projekty, które powstają z myślą o festiwalu i są kreacjami zbiorowymi, łączącymi wielu twórców – światowych, polskich, pomorskich i gdańskich.

Wizytówką festiwalu jest koncert z cyklu „+”. Każdorazowo gromadzi najlepszych światowych artystów jazzowych i ogromną widownię. W zeszłym roku gospodynią koncertu była Esperanza Spalding, młoda basistka i wokalistka jazzowa, zdobywczyni trzech nagród Grammy. Zaproszeni przez nią goście to muzycy wielcy, tacy, którzy nie ograniczają się wyłącznie do odtwarzania swojego liczącego się od kilka dekad znakomitego repertuaru, ale czerpiący sporo przyjemności ze wspólnego grania i improwizacji przed zachwyconą publicznością.

 

Data: sierpień

Miejsce: Wyspa Ołowianka, Gdańsk

www.solidarityofarts.pl

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

OBSERWUJ NA INSTAGRAMIE

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Wielkość czcionki
Kontrast