Wydarzenia

Zakochaj się w bursztynie! Najważniejsze wydarzenia kulturalne i branżowe w pomorskim

Słowa bursztyn i design na Pomorzu są niemal nierozłączne. W bursztynie można rzeźbić i z powodzeniem tworzyć z niego niesamowite dzieła sztuki – wysokiej i użytkowej. Najpiękniejsza biżuteria z bursztynu zachwyca projektantów mody na całym świecie, a lokalni mistrzowie bursztynnictwa prześcigają się w zdobywaniu odmian o niepowtarzalnej barwie i stopniu przezroczystości.

Najważniejsze wydarzenia kulturalne i branżowe na Pomorzu pozwalają poznać najgorętsze trendy w modzie, designie, sztuce użytkowej, a także wzornictwie wyrobów jubilerskich. Czasem okazuje się, że zamieniają się w lokalne święto bursztynu. Na które targi bursztynu i wydarzenia artystyczne w pomorskim warto czekać?

Wydarzenia artystyczne na Pomorzu – nie tylko targi bursztynu

Oderwij się na chwilę od bursztynu, odwiedzając Gdynia Design Days – topowy festiwal designu na Pomorzu, poruszający zagadnienia związane z szeroko pojmowanym projektowaniem w kontekście zmian, które zachodzą wokół nas. 

Gdynia Design Days to kilkudniowe święto projektowania z wystawami, warsztatami, wykładami i panelami dyskusyjnymi, które dotykają m.in. spraw związanych z technologią, projektowaniem procesów, ekologią, modą, rozwojem miast i architekturą, a także wzornictwem i rzemiosłem. Organizatorzy festiwalu łączą branżę projektową z biznesem, tworząc wydarzenie dla profesjonalistów.

Gdańskie targi bursztynu Amberif – największe święto złota północy

Obok bursztynowych weekendów, warsztatów i pokazów, organizowanych przez Muzeum Bursztynu w Gdańsku, a także obchodów Światowego Dnia Bursztynu (28 czerwca), na szczególną uwagę zasługują Międzynarodowe Targi Bursztynu i Biżuterii Amberif. 

Amberif to wiosenne, branżowe święto bursztynu, któremu towarzyszą wydarzenia naukowe i artystyczne z najwyższej półki. To największe w Polsce i jedno z największych w Europie wydarzeń w branży jubilerskiej oraz najważniejszy na świecie event dedykowany promocji bursztynu – ozdobnego kamienia, który swą niepowtarzalność zawdzięcza siłom natury.


Sprawdź, na jakie wydarzenia warto czekać w pomorskim, odwiedzając regularnie serwis Pomorskie Prestige.

POMORSKIE PRESTIGE | Wszelkie prawa zastrzeżone |
Projekt i realizacja: Tomsky.pl
Wielkość czcionki
Kontrast