Łukasz Stafiej www.lukaszstafiej.pl

1906 Gourmet Restaurant w Pałacu Ciekocinko. Powrót do kulinarnych korzeni

– Jesteśmy wiernymi kustoszami kuchni polskiej, poszukiwaczami smaków i inspiracji w nieskażonym środowisku, strażnikami rdzennych dóbr, niestrudzonymi zwolennikami kultywowania regionalnych przepisów – opowiada Zuzanna Busłowska z Pałacu Ciekocinko Hotel Resort & Wellness. W 1906 Gourmet Restaurant odkryć można to, co w polskich kulinariach najsmaczniejsze i najcenniejsze.

1906 Gourmet Restaurant to miejsce z daniami klasy fine dining i sezonowym menu degustacyjnym. Restauracja jest jednym z najbardziej charakterystycznych kulinarnie miejsc w północnej Polsce. Lata pracy i zaangażowanie szefa kuchni Pawła Dołżonka zaowocowały osiągnięciem wyżyn kulinarnych.

– Nasze wyzwanie to przede wszystkim utrzymanie wspomnianego już pułapu i stawianie sobie nowych wyzwań. Choć gotowanie jest sztuką, w pasji tworzenia nigdy nie tracimy z oczu tego co najważniejsze – indywidualnych preferencji naszych gości. Stąd korzystając z receptur czy też tworząc własne, przede wszystkim czynimy je podległymi, co oznacza, że jesteśmy zawsze gotowi na modyfikację dania, tak by nie umniejszając walorów smakowych, maksymalizować przyjemność – opowiada Paweł Dołżonek.

W karcie znajdziemy dania, które tworzone są z lokalnych produktów i darów natury. Wiosną 2016 roku Paweł Dołżonek stworzył przypałacowy ogródek z warzywami i ziołami, aby oferować gościom jeszcze bardziej wyrafinowane smaki i aromaty. Pozostałe produkty restauracja pozyskuje od wyselekcjonowanych, regionalnych dostawców zgodnie z filozofią sezonowości. W pałacowej kuchni powstają chleby, dżemy i konfitury, przetwory z grzybów, miód z serwatki, sok z kwiatów bzu, wędliny.

LUK 1776 - 1906 Gourmet Restaurant w Pałacu Ciekocinko. Powrót do kulinarnych korzeniLUK 1792 - 1906 Gourmet Restaurant w Pałacu Ciekocinko. Powrót do kulinarnych korzeniLUK 1800 - 1906 Gourmet Restaurant w Pałacu Ciekocinko. Powrót do kulinarnych korzeniLUK 1819 - 1906 Gourmet Restaurant w Pałacu Ciekocinko. Powrót do kulinarnych korzeniLUK 1821 - 1906 Gourmet Restaurant w Pałacu Ciekocinko. Powrót do kulinarnych korzeniLUK 1831 - 1906 Gourmet Restaurant w Pałacu Ciekocinko. Powrót do kulinarnych korzeni

Jak podkreślają właściciele, restauracja ma nawiązywać do idei Comfort Food. Chodzi zatem o to, by jedzenie kojarzyło się ze swego rodzaju błogostanem, by przywoływało wspomnienia z dzieciństwa lub nawiązywało do przyjemnych chwil w życiu. Z drugiej strony w kuchni 1906 Gourmet Restaurant znajdziemy kulinarne wycieczki typu vintage. W tym przypadku vintage definiowane jest jako odkrywanie kuchni polskiej w nowej odsłonie, w ujęciu regionalnym w oparciu o blisko dostępne produkty.

1906 Gourmet Restaurant w Pałacu Ciekocinko

– Minimum raz w miesiącu w 1906 Gourmet Restaurant odbywa się kolacja tematyczna, przygotowana przez szefa kuchni Pawła Dołżonka i zaproszonych przez niego gości. Zabieramy gości w kulinarną podróż – do pobliskiego lasu, na regionalny targ lub w swoistą podróż w czasie, jak podczas wieczoru 15 sierpnia, kiedy szef kuchni podał kolację inspirowaną daniami serwowanymi w Ciekocinko w 1906 roku – podkreśla Zuzanna Busłowska.

LUK 1837 - 1906 Gourmet Restaurant w Pałacu Ciekocinko. Powrót do kulinarnych korzeniLUK 1845 - 1906 Gourmet Restaurant w Pałacu Ciekocinko. Powrót do kulinarnych korzeniLUK 1848 - 1906 Gourmet Restaurant w Pałacu Ciekocinko. Powrót do kulinarnych korzeniLUK 1851 - 1906 Gourmet Restaurant w Pałacu Ciekocinko. Powrót do kulinarnych korzeniLUK 1857 - 1906 Gourmet Restaurant w Pałacu Ciekocinko. Powrót do kulinarnych korzeni

Warto w tym miejscu dodać, że wizyta w 1906 Gourmet Restaurant to również wyjątkowa przygoda dla każdego estety. Niebanalne, ozdobne, pełne przepychu i klasy wnętrza restauracji i hotelu zrobią wrażenie nawet na największych znawcach designu i sztuki urządzenia wnętrz.

 

Kontakt

Ciekocinko 9, 84-210 Choczewo

Tel.: +48 608 002 220

e-mail: restaurant@palacciekocinko.pl

www.palacciekocinko.pl/1906-gourmet-restaurant/

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wielkość czcionki
Kontrast