Łukasz Stafiej www.lukaszstafiej.pl

1906 Gourmet Restaurant w Pałacu Ciekocinko. Powrót do kulinarnych korzeni

– Jesteśmy wiernymi kustoszami kuchni polskiej, poszukiwaczami smaków i inspiracji w nieskażonym środowisku, strażnikami rdzennych dóbr, niestrudzonymi zwolennikami kultywowania regionalnych przepisów – opowiada Zuzanna Busłowska z Pałacu Ciekocinko Hotel Resort & Wellness. W 1906 Gourmet Restaurant odkryć można to, co w polskich kulinariach najsmaczniejsze i najcenniejsze.

1906 Gourmet Restaurant to miejsce z daniami klasy fine dining i sezonowym menu degustacyjnym. Restauracja jest jednym z najbardziej charakterystycznych kulinarnie miejsc w północnej Polsce. Lata pracy i zaangażowanie szefa kuchni Pawła Dołżonka zaowocowały osiągnięciem wyżyn kulinarnych.

– Nasze wyzwanie to przede wszystkim utrzymanie wspomnianego już pułapu i stawianie sobie nowych wyzwań. Choć gotowanie jest sztuką, w pasji tworzenia nigdy nie tracimy z oczu tego co najważniejsze – indywidualnych preferencji naszych gości. Stąd korzystając z receptur czy też tworząc własne, przede wszystkim czynimy je podległymi, co oznacza, że jesteśmy zawsze gotowi na modyfikację dania, tak by nie umniejszając walorów smakowych, maksymalizować przyjemność – opowiada Paweł Dołżonek.

W karcie znajdziemy dania, które tworzone są z lokalnych produktów i darów natury. Wiosną 2016 roku Paweł Dołżonek stworzył przypałacowy ogródek z warzywami i ziołami, aby oferować gościom jeszcze bardziej wyrafinowane smaki i aromaty. Pozostałe produkty restauracja pozyskuje od wyselekcjonowanych, regionalnych dostawców zgodnie z filozofią sezonowości. W pałacowej kuchni powstają chleby, dżemy i konfitury, przetwory z grzybów, miód z serwatki, sok z kwiatów bzu, wędliny.

1906 Gourmet Restaurant - posiłek1906 Gourmet Restaurant - danie LUK 1800 - 1906 Gourmet Restaurant w Pałacu Ciekocinko. Powrót do kulinarnych korzeniLUK 1819 - 1906 Gourmet Restaurant w Pałacu Ciekocinko. Powrót do kulinarnych korzeniLUK 1821 - 1906 Gourmet Restaurant w Pałacu Ciekocinko. Powrót do kulinarnych korzeniLUK 1831 - 1906 Gourmet Restaurant w Pałacu Ciekocinko. Powrót do kulinarnych korzeni

Jak podkreślają właściciele, restauracja ma nawiązywać do idei Comfort Food. Chodzi zatem o to, by jedzenie kojarzyło się ze swego rodzaju błogostanem, by przywoływało wspomnienia z dzieciństwa lub nawiązywało do przyjemnych chwil w życiu. Z drugiej strony w kuchni 1906 Gourmet Restaurant znajdziemy kulinarne wycieczki typu vintage. W tym przypadku vintage definiowane jest jako odkrywanie kuchni polskiej w nowej odsłonie, w ujęciu regionalnym w oparciu o blisko dostępne produkty.

1906 Gourmet Restaurant w Pałacu Ciekocinko

– Minimum raz w miesiącu w 1906 Gourmet Restaurant odbywa się kolacja tematyczna, przygotowana przez szefa kuchni Pawła Dołżonka i zaproszonych przez niego gości. Zabieramy gości w kulinarną podróż – do pobliskiego lasu, na regionalny targ lub w swoistą podróż w czasie, jak podczas wieczoru 15 sierpnia, kiedy szef kuchni podał kolację inspirowaną daniami serwowanymi w Ciekocinko w 1906 roku – podkreśla Zuzanna Busłowska.

1906 Gourmet Restaurant - wystrójLUK 1845 - 1906 Gourmet Restaurant w Pałacu Ciekocinko. Powrót do kulinarnych korzeniLUK 1848 - 1906 Gourmet Restaurant w Pałacu Ciekocinko. Powrót do kulinarnych korzeni1906 Gourmet Restaurant - wnętrzeLUK 1857 - 1906 Gourmet Restaurant w Pałacu Ciekocinko. Powrót do kulinarnych korzeni

Warto w tym miejscu dodać, że wizyta w 1906 Gourmet Restaurant to również wyjątkowa przygoda dla każdego estety. Niebanalne, ozdobne, pełne przepychu i klasy wnętrza restauracji i hotelu zrobią wrażenie nawet na największych znawcach designu i sztuki urządzenia wnętrz.

 

Kontakt

Ciekocinko 9, 84-210 Choczewo

Tel.: +48 608 002 220

e-mail: restaurant@palacciekocinko.pl

www.palacciekocinko.pl/1906-gourmet-restaurant/

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

OBSERWUJ NA INSTAGRAMIE

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Wielkość czcionki
Kontrast