Łukasz Stafiej/www.lukaszstafiej.pl

Brovarnia Gdańsk

Brovarnia Gdańsk to pierwszy browar restauracyjny w północnej Polsce, który z powodzeniem działa od 2008 roku. Dzięki wyśmienitym piwom własnej produkcji i klasycznej, przepysznej kuchni inspirowanej starogdańskimi recepturami lokal stał się jednym z najważniejszych punktów na gastronomicznej mapie nie tylko Gdańska, ale i całego Pomorza.

LUK 1674 2 - Brovarnia Gdańsk

Któż dziś nie zna Brovarni  Gdańsk? Mieszkańcy doskonale rozpoznają ten okazały obiekt, który znajduje się w ponad 500-letnim spichrzu „Góra”. Turyści zaglądają tu urzeczeni historią obiektu, który jako jedyny w tym miejscu przetrwał bombardowania po II wojnie światowej. Jedni i drudzy cenią sobie serwowane tu lokalne dania i warzone na miejscu piwa.

LUK 1586 1 - Brovarnia GdańskLUK 1590 2 - Brovarnia GdańskLUK 1699 2 - Brovarnia Gdańsk

– Piwa, z których jesteśmy najbardziej dumni, to style nawiązujące do starogdańskich tradycji piwnych. Dumą browaru jest zeszłoroczna warka polskiego ALE. Piwo zostało uwarzone z udziałem polskich, szlachetnych odmian chmielu. Były to odmiany ponad 100-letnie, które nasz chmielarz, Paweł Piłat, rekultywuje pomiędzy swoimi chmielnikami. Nie wszystkie z nich są dostępne w szerszej dystrybucji. Mogą pozyskać je browary, jak Brovarnia Gdańsk, dla której historia i dbałość o piwowarskie dziedzictwo kulturowe jest priorytetowa. Nasi goście degustując piwa Brovarni Gdańsk decydują się na podróż ze smakami historii, o które tak trudno w szybkim i zmieniającym się świecie XXI wieku – opowiada Mateusz Kinda z Brovarni Gdańsk.

LUK 1692 2 - Brovarnia GdańskLUK 1687 1 - Brovarnia Gdańsk

Szefem Kuchni Brovarni Gdańsk jest Jarosław Waloch. Dania, których koniecznie należy tu spróbować to kaczka z domowymi kopytkami i modrą kapustą, pierogi z kaszubską gęsiną czy golonka pieczona w miodzie serwowana na jabłkowym puree. Na miejscu wyrabiane są wędliny i mięsiwa, smalce, konfitury i powidła. W piecach piecze się chleb, a w słojach powstaje zakwas do zup.

Menu to wyraźna inspiracja starogdańską kuchnią i nawiązania do różnorodnej kultury kulinarnej hanzeatyckiego miasta.

IMG 0408 - Brovarnia GdańskIMG 0324 - Brovarnia GdańskIMG 6590 - Brovarnia Gdańsk

Kuchnia Brovarnii

– Nasza kuchnia to kuchnia, którą samy lubimy. Działamy w myśl zasady: jeżeli nam smakuje, to naszym gościom także będzie. Zdecydowanie jest to kuchnia polska i regionalna. Chwalimy się naszym lokalnym dziedzictwem , co potwierdza tytuł przyznany nam przez Marszałka Województwa Pomorskiego za najlepsze regionalne danie – Pomorską Gęś Rozmarynową. Nie obniżamy swoich standardów a wręcz przeciwnie. Piąta gwiazdka Hotelu Gdańsk postawiła przed nami kolejne wyzwania – dodaje Mateusz Kinda.

Warto podkreślić, że w Brovarni Gdańsk kontynuowane są gdańskie tradycje piwowarskie, których korzenie sięgają X wieku. Piwo, warzone tylko z naturalnych składników, powstaje tu według ponad pięćsetletniego prawa czystości.

LUK 1669 2 - Brovarnia GdańskLUK 1646 2 - Brovarnia Gdańsk

Biorąc pod uwagę lokalizację Brovarni i Hotelu Gdańsk – tuż przy gdańskiej marinie, przy prestiżowej i niezwykle urokliwej ulicy Szafarnia, z widokiem na Żurawia i Długie Pobrzeże – naprawdę nie można wymarzyć sobie lepszego miejsca na spędzanie czasu w urokliwym Gdańsku.

 

Kontakt

ul. Szafarnia 9, 80-755 Gdańsk

tel. +48 58 320 19 70

e-mail: informacja@brovarnia.pl

www.brovarnia.pl

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

OBSERWUJ NA INSTAGRAMIE

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Wielkość czcionki
Kontrast