Browar Lubrow. Z miłości do piwa

– Warzenie piwa to ogromna pasja mojego męża Tomasza Lubockiego. 15 lat temu skonstruował swój minibrowar i tak to się zaczęło – opowiada Maja Lubocka, właścicielka gdańskiego Browaru Lubrow i restauracji Barbados. To znana trójmiejska marka, która ma swoich wiernych fanów w całej Polsce.

Rodzaje piw w browarze Lubrow w GdańskuBrowar Lubrow 10 - Browar Lubrow. Z miłości do piwaBrowar Lubrow 11 - Browar Lubrow. Z miłości do piwa

Choć pierwsze browarnicze próby Tomasza Lubockiego rozpoczęły się 15 lat temu, Browar Lubrow powstawać zaczął dopiero w 2012 roku. – Mieliśmy dość braku jakości piw produkowanych przez koncerny. Nie chcieliśmy podawać już piwa, które zamiast natury posiada chemię. Dlatego zaczęliśmy tworzyć własne trunki. Postawiliśmy na piwo naturalne, z mnóstwem mikroelementów i witamin z grupy B. Tak, jak do jedzenia, tak i do naszego piwa nie dodajemy żadnych ulepszaczy – opowiada Maja Lubocka.

Browar Lubrow 2 - Browar Lubrow. Z miłości do piwaProducja piwa w browarze Lubrow w GdańskuBrowar Lubrow 5 - Browar Lubrow. Z miłości do piwa

Browar Lubrow znajduje się w centrum Gdańska, w restauracji Barbados, która należy do rodziny Lubockich. Odwiedzając browar podziwiać można okazałe kadzie, które są elementem wystroju lokalu.

Rodzaje piw w Browarze Lubrow

Nim bursztynowy trunek trafi do kufli, leżakuje od czterech do sześciu tygodni. – Jako pierwszy browar w Polsce uwarzyliśmy takie piwa jak Ynteligent – z buraka, Yerba IPA – z Yerba Mate, Mate Nayerbane – z Yerba Mate i czerwoną herbatą, Kolender z Mientolina – z kolendrą i skórką pomarańczową czy Dominikańskie, które wymyślił i po raz pierwszy uwarzył syn Dominik. Mamy też piwo Hevelianum na cześć Jana Heveliusza – wymienia Maja Lubocka.

Browar Lubrow 16 - Browar Lubrow. Z miłości do piwaBrowar Lubrow 15 - Browar Lubrow. Z miłości do piwaBrowar Lubrow 14 - Browar Lubrow. Z miłości do piwa

Warzenie piwa to pasja mężczyzn z rodziny Lubockich. Oprócz pana Tomasza (seniora) jest też dwóch synów – wcześniej wspomniany Dominik i Tomasz (junior). Dominik Lubocki to również wielki fascynat browarnictwa. Obok pana Tomasza jest głównym piwowarem Browaru Lubrow. Z kolei starszy syn, Tomasz, to student grafiki na Akademii Sztuk Pięknych. To on odpowiedzialny jest za projekty etykiet piwnych (np. tych ze stoczniowymi dźwigami, które są symbolem miasta) i reklamy piwne.

Trunków z Browaru Lubrow napijemy się nie tylko w Gdańsku, ale również w  Wejherowie. – Jako pierwszy minibrowar w Polsce posiadamy cysternę piwną GO PIWKO, którą przewozimy piwo do naszych lokali. Tam zainstalowane są tanki wyszynkowe z płaszczem wodnym. Dzięki temu jakość piwa jest taka sama jak w browarze. Przewozimy również piwo w beczkach, które są instalowane w specjalnych chłodniach przystosowanych do przechowywania żywego piwa niepasteryzowanego – wyjaśnia Maja Lubocka.

Browar Lubrow 9 - Browar Lubrow. Z miłości do piwaBrowar Lubrow 8 - Browar Lubrow. Z miłości do piwaBrowar Lubrow 7 - Browar Lubrow. Z miłości do piwa

I dodaje: – Jesteśmy bardzo związani z miejscem, w którym mieszkamy, dlatego nazwy niektórych gatunków piw ściśle nawiązują do regionu. W swojej ofercie mamy na przykład piwo Stolem czy naszą znaną już SKM – piwo w  stylu pils. Piwna rewolucja nastąpiła w całej Polsce. Nie chcę oceniać innych browarów, mogę jednak powiedzieć, że nasza oferta jest bardzo szeroka, a jakość naszych trunków najwyższa.

 

Kontakt

ul. Karmelicka 1, Gdańsk

tel.: + 48 509 143 707

email: barbadosgda@wp.pl

www.lubrow.pl

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast