Łukasz Stafiej (www.lukaszstafiej.pl)

Browar Port Gdynia, czyli browar z widokiem na morze

Gdy jeszcze kilka lat temu spacerowicze przechadzali się Bulwarem Nadmorskim w Gdyni, wielu z nich brakowało miejsca, gdzie można by odpocząć, posiedzieć, zwilżyć gardło smacznym trunkiem i wpatrywać się w bezkres Zatoki Gdańskiej i Morza Bałtyckiego. Gdy na gdyńskim Bulwarze otwarto Browar Port Gdynia, wielu spacerowiczów, turystów i mieszkańców Trójmiasta wreszcie znalazło swój ulubiony lokal w mieście.

Browar Port Gdynia – pierwszy browar w historii Gdyni

Browar Port Gdynia  otwarty został w marcu 2016. Marzeniem trzech właścicieli było stworzenie pierwszego browaru w historii Gdyni.

Wnętrze browaru Port GdyniaWidok z Browaru Port Gdynia Browar Port Gdynia 11 - Browar Port Gdynia, czyli browar z widokiem na morze

– Stawiamy na połączenie tradycji z nowoczesnością. Warzymy zarówno świetnego klasycznego Pilsa, jak również American India Pale Ale – sztandarowe piwo rewolucji piwnej. Leżakujemy piwa w beczkach po różnych alkoholach tworząc wspaniałe doznania smakowe. Najważniejsze dla nas są składniki. To one tworzą PIWO. Zawsze sprawdzamy certyfikaty, używamy tylko naturalnych składników najwyższej jakości – opowiada Ewelina Brojakowska z Browaru Port Gdynia.

Naturalne składniki przy produkcji browaru w Browar Port GdyniaBrowar Port Gdynia 2 - Browar Port Gdynia, czyli browar z widokiem na morzeBrowar Port Gdynia 4 - Browar Port Gdynia, czyli browar z widokiem na morze

Wszystkie piwa warzone są na miejscu zaledwie 10 metrów od brzegu Zatoki Gdańskiej. Za ich wysoką jakość odpowiada Mistrz Piwowarstwa Wojciech Piasecki i jego uczeń Adam Jakubowski. To duet idealnie łączący klasykę i nowofalowe eksperymenty.

– Standardem naszej oferty są cztery piwa w kategoriach: Jasne, Ciemne, Pszeniczne i Specjalne.

Rodzaje piw w Browar Port GdyniaBrowar Port Gdynia 9 - Browar Port Gdynia, czyli browar z widokiem na morzeBrowar Port Gdynia 10 - Browar Port Gdynia, czyli browar z widokiem na morzeBrowar Port Gdynia 14 - Browar Port Gdynia, czyli browar z widokiem na morze

Jako piwo jasne są to różne odmiany Pilsa, z różnym chmieleniem. Ciemne to piwa od klasycznych ciemnych lagerów, przez lekkie i bardzo pijalne Stouty, do Black IPA, a nawet Porterów Bałtyckich czy też RIS-ów – wyjaśnia Ewelina Brojakowska.

W ofercie znajdziemy również piwo pszeniczne, czyli własną interpretację bawarskiego Hefeweizena. Pojawiają się również piwa specjalne, nowofalowe, rzadko spotykane, z dużą dozą fantazji i chęcią eksperymentowania, a nawet jedyne w danym stylu w Polsce (LenteBock).

Co do piwa? Szef kuchni poleca jedyną w Polsce pizzę na bazie słodów i golonkę. Ale to tylko niewielki wyimek z bogatej karty restauracyjnej Browaru Port Gdynia.

Przekąski do browaru w Browar Port GdyniaBrowar Port Gdynia 6 - Browar Port Gdynia, czyli browar z widokiem na morze

– Nasze piwa to nie tylko alkohol. To znacznie więcej. To ogrom pracy i serca włożonego w cały proces. Wyróżnia nas podejście łączące świetnie znaną i lubianą klasykę piwowarstwa jak Hefeweizen, Marcowe czy Porter Bałtycki z nowoczesnym podejściem i nowatorskimi składnikami – wyjaśnia Ewelina Brojakowska.

Bryła browaru zaprojektowana została przez trójmiejskiego architekta Adama Drohomireckiego.  Wnętrze to sala browarniana, restauracyjna i sala konferencyjna. Styl cechuje minimalizm, ale nie brakuje tu również ciepłych, drewnianych elementów i nawiązań do stylu marynistycznego.

W lecie goście z chęcią wypoczywają na tarasie, który znajduje się na dachu browaru. To miejsce idealne do sączenia bursztynowego trunku i wpatrywania się w nadmorski horyzont.

 

Kontakt

ul. Bulwar Nadmorski im.Feliksa Nowowiejskiego 2, Gdynia

tel.: + 48 733 000 355

www.browarportgdynia.com

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

OBSERWUJ NA INSTAGRAMIE

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Wielkość czcionki
Kontrast