Browary rzemieślnicze

Browary rzemieślnicze na Pomorzu – najlepsze regionalne piwo pomorskie

Mocno chmielowy lager, bałtycki porter, goryczkowy pilzner, jasne i wyraziste ale, ciemny, gęsty stout – poznaj wyjątkowe piwa górnej, dolnej i spontanicznej fermentacji, tworzone z pasją przez browary rzemieślnicze z Pomorza. Odkryj bogactwo smaku i aromatu, którym wyróżnia się regionalne piwo kraftowe, sięgające po tradycyjną, dekoracyjną metodę zacierania słodu oraz inspiracje z lokalnych ziół i owoców. Z przewodnikiem Pomorskie Prestige podróż po jednym z najbardziej piwem płynących regionów Polski może okazać się rewolucyjna!

Bursztynowy trunek z Pomorza

Od piwowarów domowych, przez browary rzemieślnicze, restauracyjne, aż do przemysłowych – tradycja browarnicza na Pomorzu sięga czasów średniowiecza, a warzeniem bursztynowego trunku pragnął się zajmować nawet Jan Heweliusz – wybitny astronom. Kolebką tradycji browarniczej w pomorskim jest oczywiście Gdańsk, ale wiele unikalnych napojów chmielowych i pszenicznych znajdziesz także m.in. na Kaszubach, Kociewiu, w Pucku i Elblągu.

Pomorską klasykę gatunku kultywuje dziś m.in. Pomorski Browar Tradycyjny, współpracujący z Browarem Gościszewo. Ogromną popularnością cieszy się również rodzinny Browar Amber. Wśród rzemieślniczych browarów lokalnych na szczególną uwagę zasługują zaś m.in. AleBrowar, Browar Lubrow, Stary Browar Kościerzyna. Brovarnia Gdańsk kusi z kolei poznawaniem sekretów otwartych kadzi, a Browar Port Gdynia – oszałamiającym widokiem na morze.

Najważniejsze punkty na piwnej mapie Pomorza – odkryj regionalne piwo pomorskie

Regionalne piwo pomorskie wyróżnia dziś tradycyjny smak z nutą lokalnej pikanterii i nowoczesne, opracowane z miłości do warzenia receptury. Każde miejsce, które odwiedzisz, zaskoczy Cię bogactwem smaków i historii, opowiadanych przez prawdziwych pasjonatów sztuki browarniczej. Przy regionalnym piwie pomorskim rozplątują się języki i poszerzają horyzonty. 

Zaglądając regularnie do zakładki dedykowanej browarom rzemieślniczym w serwisie Pomorskie Prestige, bez trudu odnajdziesz najważniejsze punkty na piwnej mapie Pomorza i łyk za łykiem poznasz tajemnicę, która czyni regionalne piwo pomorskie jednym z najlepszych na świecie.

POMORSKIE PRESTIGE | Wszelkie prawa zastrzeżone |
Projekt i realizacja: Tomsky.pl
WordPress Ads
Wielkość czcionki
Kontrast