Łukasz Stafiej www.lukaszstafiej.pl

Czarny Kos. 100% Kaszub na Kaszubach

Czarny Kos w Borkowie na Kaszubach to miejsce, które niezmiennie kojarzy się z naturą, ekologią i przyjaźnią człowieka z przyrodą. Może to z powodu uroczej, ptasiej nazwy, a może ze względu na to, że Czarny Kos to jedno z tych miejsc, gdzie w pełni można i odpocząć i dobrze zjeść. Najlepiej na łonie natury.

Restauracja Czarny Kos w kompleksie apartamentowym o tej samej nazwie to już od dawna synonim świeżych i zdrowych dań przygotowywanych od serca.

Świeżość produktów, jakość wykonania to sztampa w restauracji z dużymi aspiracjami, a do takiej chcemy się zaliczać. Taką podstawą chwalą się wszyscy. W Czarnym Kosie zależy nam przede wszystkim na całościowych doznaniach gościa i to jest naszą filozofią. Dążymy do niej poprzez klimatyczną aranżację wnętrza, obcowanie z naturą (dbałość o ogród) i przede wszystkim relacje. Relacje gości z właścicielem, kucharzem i obsługą – opowiada Paweł Białas, właściciel Czarnego Kosa.

Czarny Kos - wystrój wnętrza

Szef kuchni, Krzysztof Majewski, mimo młodego wieku wie, czym zachwycić gości. Gotował dla wielu topowych pomorskich restauracji, pracował podczas dużych eventów i brał udział w licznych konkursach. Dwukrotne zajął drugie miejsce w konkursie ocenianym m.in. przez Kurta Schellera, mistrza kulinariów. Specjalnością Czarnego Kosa jest swoisty miszmasz tradycyjnej kuchni Pomorza z nowoczesnym podejściem do kulinariów.

LUK 0016 - Czarny Kos. 100% Kaszub na KaszubachLUK 9807 - Czarny Kos. 100% Kaszub na Kaszubach

Swego czasu Czarny Kos kojarzony był przede wszystkim z kuchnią wegetariańską. Dziś jednak karta jest bardziej rozbudowana. – Byliśmy znani z kuchni wegetariańskiej i mamy wielu oddanych gości, którzy właśnie z tego powodu nas odwiedzali. W ostatnim czasie, wraz z nowym sezonem i przede wszystkim z nowym szefem kuchni, zbudowaliśmy nową kartę, w której zarówno wegetarianie jak i osoby jedzące mięso znajdą dania dla siebie – opowiada Paweł Białas.

LUK 9918 - Czarny Kos. 100% Kaszub na KaszubachCzarny Kos - danie główneLUK 9948 - Czarny Kos. 100% Kaszub na KaszubachW kuchni Czarnego Kosa wyznawana jest zasada: nie bierz od innych, skoro możesz to zrobić sam. Dlatego zespół restauracji sam piecze chleb i ciasta. W przydomowym ogrodzie rosną pomidory, które później lądują w sałatce lub w zupie i zioła, które nadają smak potrawom.

Produkty, których używamy do przygotowywania dań, a których sami nie możemy wyhodować/ wytworzyć, zakupujemy u lokalnych dostawców w promieniu maksymalnie 15 km od restauracji. Dzięki temu mamy pewność, że produkt od początku do końca jest związany z regionem Kaszub – podkreśla Paweł Białas.

I to jest niewątpliwa zaleta Czarnego Kosa, podejście, z którym nie spotykamy się zbyt często. To tak, jakby powiedzieć, że ta restauracja to sto procent Kaszub na Kaszubach.

LUK 0054 - Czarny Kos. 100% Kaszub na KaszubachCzarny kos - wino

A dlaczego warto odwiedzić Czarnego Kosa? Na to pytanie odpowiada sam właściciel: – Często używamy takiego opisu, który bardzo dobrze oddaje klimat naszego miejsca: Na kaszubskiej wsi, tuż obok jeziora Głębokiego znajduje się restauracja Czarny Kos. Położona w sąsiedztwie Żukowa, 20 minut drogi od Trójmiasta, oferuje pyszną kuchnię, opartą na regionalnych produktach. Restauracja wyróżnia się na kulinarnej mapie Kaszub. Z dala od wielkomiejskiego zgiełku, poczujecie przyjazną, rodzinną atmosferę, oraz życzliwy personel, który w każdej sytuacji służy pomocą.

 

Kontakt:

ul. Letniskowa 10, 83-330 Borkowo

tel. + 48 693 044 005

e-mail: info@czarnykos.pl

www.czarnykos.pl

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast