Łukasz Stafiej www.lukaszstafiej.pl

Delmonico Cut Steakhouse: tak smakują prawdziwe steki

Choć Pomorze słynie przede wszystkim z najwyższej jakości ryb, nie brakuje tu również miejsc, gdzie miłośnicy steków zaspokoją największe apetyty. Spacerując po niezwykle malowniczej ulicy Szafarnia w Gdańsku koniecznie zajrzeć należy do restauracji Delmonico Cut Steakhouse. Do niedawna lokal znajdował się w Hotelu Opera w Sopocie, jednak teraz zaprasza gości do nowej lokalizacji.

LUK 5461 - Delmonico Cut Steakhouse: tak smakują prawdziwe stekiLUK 5470 - Delmonico Cut Steakhouse: tak smakują prawdziwe steki

Już sam wystrój gdańskiej restauracji Delmonico Cut Steakhouse zapowiada, że czeka nas niezwykła kulinarna podróż. Efektowna, dębowa podłoga robi niesamowite wrażenie i sprawia, że lokal wydaje się z jednej strony wytworny, z drugiej zaś ciepły i przytulny.

Restauracja Delmonico Cut Steakhouse mimo nowej lokalizacji jest wierna swojej filozofii. W lokalu serwowane są najwyższej jakości steki. Mięso pochodzi z japońskiej rasy bydła Wagyu (zwanej również Kobe), które hodowane jest na 240 hektarach pomorskich lasów, łąk i pastwisk. Wiesław Stopa, właściciel restauracji, który doświadczenie kulinarne zdobywał w amerykańskich steakhouse’ach, dba o to, by ponad 200 sztuk krów i byków i ponad 50 młodych baranów rozwijało się w zgodzie z naturą. Nic dziwnego, że na miejsce hodowli wybrał urokliwe, ale i ekologiczne Kaszuby. Zdrowe, pomorskie powietrze, bezpieczna odległość od dużych aglomeracji, żyzna gleba, która rodzi zdrowe plony… To wszystko sprawia, że o hodowli mówić można w kategoriach najwyższej jakości.

Zobacz film

Mięso z japońskiej rasy bydła Wagyu cechuje się największą na świecie marmurkowatością, czyli przyrostem tłuszczu międzymięśniowego. Dojrzewa na sucho w specjalnie wybudowanej dojrzewalni. Jest to bez wątpienia ogromną zaletą Delmonico Cut Steakhouse. Niewiele restauracji może sobie na taką czasochłonną obróbkę mięsa pozwolić. Dlatego też niektóre steki zamawiać trzeba z dużym wyprzedzeniem. Mogą to być nawet trzy miesiące – chodzi o to, by mięso było po prostu perfekcyjne. Dojrzewając na sucho mięso oddaje nawet 20 proc. wody. Dzięki temu jest niezwykle aromatyczne i smakuje wybornie.

LUK 5458 - Delmonico Cut Steakhouse: tak smakują prawdziwe stekiLUK 5286 2 - Delmonico Cut Steakhouse: tak smakują prawdziwe steki

W ofercie restauracji znajdziemy kilka rodzajów steków. Ważą od 300 gramów nawet do 1,5 kg, a o tym, który kawałek mięsa trafi na talerz, decydują sami goście. W karcie restauracji Delmonico Cut Steakhouse znajdziemy ponad 10 propozycji steków pochodzących z różnych części wołu. New York Strip podawany jest klasycznie –  z ziemniakiem i creme fraiche. Stek Picanha serwowany jest w charakterystycznym kształcie litery U. Z kolei Ribsteak to najbardziej marmurkowaty kawałek mięsa z typowym okiem z tłuszczu.

LUK 5324 2 - Delmonico Cut Steakhouse: tak smakują prawdziwe stekiLUK 5356 2 - Delmonico Cut Steakhouse: tak smakują prawdziwe steki

Na deser najlepsze są owoce. W tym lokalu będą to truskawki zapiekane pod kruszonką.

LUK 5448 - Delmonico Cut Steakhouse: tak smakują prawdziwe steki

W ofercie restauracji znajdziemy także nowość. Każdego dnia od rana do południa serwowane są tu śniadania. Do wyboru jest około 10 zestawów, zarówno dla miłośników mięsa, jak i dla wegetarian. Bez wątpienia największym rarytasem są wołowe wędliny wytwarzane przez kucharzy restauracji.

Delmonico Cut Steakhouse poleca także jagnięcinę, która również pochodzi z własnej hodowli. To mięso z rasy Wrzosówka i Berrichon du Cher. Podawane jest w formie łopatki, udźca jagnięcego lub kotlecików serwowanych na żeliwnej patelni.

 

Kontakt

Delmonico Cut Steakhouse

ul. Szafarnia 11, Gdańsk

tel.: +48 553 318 067

e-mail rezerwacje.gdansk@delmonicocut.pl

www.delmonicocut.pl

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wielkość czcionki
Kontrast