Łukasz Stafiej www.lukaszstafiej.pl

Delmonico Cut Steakhouse: tak smakują prawdziwe steki

Choć Pomorze słynie przede wszystkim z najwyższej jakości ryb, nie brakuje tu również miejsc, gdzie miłośnicy steków zaspokoją największe apetyty. Spacerując po niezwykle malowniczej ulicy Szafarnia w Gdańsku koniecznie zajrzeć należy do restauracji Delmonico Cut Steakhouse. Do niedawna lokal znajdował się w Hotelu Opera w Sopocie, jednak teraz zaprasza gości do nowej lokalizacji.

LUK 5461 - Delmonico Cut Steakhouse: tak smakują prawdziwe stekiLUK 5470 - Delmonico Cut Steakhouse: tak smakują prawdziwe steki

Już sam wystrój gdańskiej restauracji Delmonico Cut Steakhouse zapowiada, że czeka nas niezwykła kulinarna podróż. Efektowna, dębowa podłoga robi niesamowite wrażenie i sprawia, że lokal wydaje się z jednej strony wytworny, z drugiej zaś ciepły i przytulny.

Restauracja Delmonico Cut Steakhouse mimo nowej lokalizacji jest wierna swojej filozofii. W lokalu serwowane są najwyższej jakości steki. Mięso pochodzi z japońskiej rasy bydła Wagyu (zwanej również Kobe), które hodowane jest na 240 hektarach pomorskich lasów, łąk i pastwisk. Wiesław Stopa, właściciel restauracji, który doświadczenie kulinarne zdobywał w amerykańskich steakhouse’ach, dba o to, by ponad 200 sztuk krów i byków i ponad 50 młodych baranów rozwijało się w zgodzie z naturą. Nic dziwnego, że na miejsce hodowli wybrał urokliwe, ale i ekologiczne Kaszuby. Zdrowe, pomorskie powietrze, bezpieczna odległość od dużych aglomeracji, żyzna gleba, która rodzi zdrowe plony… To wszystko sprawia, że o hodowli mówić można w kategoriach najwyższej jakości.

Zobacz film

Mięso z japońskiej rasy bydła Wagyu cechuje się największą na świecie marmurkowatością, czyli przyrostem tłuszczu międzymięśniowego. Dojrzewa na sucho w specjalnie wybudowanej dojrzewalni. Jest to bez wątpienia ogromną zaletą Delmonico Cut Steakhouse. Niewiele restauracji może sobie na taką czasochłonną obróbkę mięsa pozwolić. Dlatego też niektóre steki zamawiać trzeba z dużym wyprzedzeniem. Mogą to być nawet trzy miesiące – chodzi o to, by mięso było po prostu perfekcyjne. Dojrzewając na sucho mięso oddaje nawet 20 proc. wody. Dzięki temu jest niezwykle aromatyczne i smakuje wybornie.

LUK 5458 - Delmonico Cut Steakhouse: tak smakują prawdziwe stekiLUK 5286 2 - Delmonico Cut Steakhouse: tak smakują prawdziwe steki

W ofercie restauracji znajdziemy kilka rodzajów steków. Ważą od 300 gramów nawet do 1,5 kg, a o tym, który kawałek mięsa trafi na talerz, decydują sami goście. W karcie restauracji Delmonico Cut Steakhouse znajdziemy ponad 10 propozycji steków pochodzących z różnych części wołu. New York Strip podawany jest klasycznie –  z ziemniakiem i creme fraiche. Stek Picanha serwowany jest w charakterystycznym kształcie litery U. Z kolei Ribsteak to najbardziej marmurkowaty kawałek mięsa z typowym okiem z tłuszczu.

LUK 5324 2 - Delmonico Cut Steakhouse: tak smakują prawdziwe stekiLUK 5356 2 - Delmonico Cut Steakhouse: tak smakują prawdziwe steki

Na deser najlepsze są owoce. W tym lokalu będą to truskawki zapiekane pod kruszonką.

LUK 5448 - Delmonico Cut Steakhouse: tak smakują prawdziwe steki

W ofercie restauracji znajdziemy także nowość. Każdego dnia od rana do południa serwowane są tu śniadania. Do wyboru jest około 10 zestawów, zarówno dla miłośników mięsa, jak i dla wegetarian. Bez wątpienia największym rarytasem są wołowe wędliny wytwarzane przez kucharzy restauracji.

Delmonico Cut Steakhouse poleca także jagnięcinę, która również pochodzi z własnej hodowli. To mięso z rasy Wrzosówka i Berrichon du Cher. Podawane jest w formie łopatki, udźca jagnięcego lub kotlecików serwowanych na żeliwnej patelni.

 

Kontakt

Delmonico Cut Steakhouse

ul. Szafarnia 11, Gdańsk

tel.: +48 553 318 067

e-mail rezerwacje.gdansk@delmonicocut.pl

www.delmonicocut.pl

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

OBSERWUJ NA INSTAGRAMIE

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Wielkość czcionki
Kontrast