Ekologiczne, zdrowe i pyszne. Targi zdrowej żywności

Bez ulepszaczy, z najwyższej jakości składników, ekologiczne, produkowane w Pomorskim od serca na nieprzemysłową skalę. Takie są produkty, które znajdziemy na ekojarmarkach i targach zdrowej żywności.

Chcemy jeść zdrowo, smacznie i pełnowartościowo. Jesteśmy coraz bardziej świadomi, że produkty wysokiej jakości są dla naszego zdrowia najlepsze nawet, jeśli mamy za nie zapłacić nieco więcej.

Gdzie najlepiej kupować ekoprodukty? Oczywiście prosto u producentów i lokalnych dostawców.

Wszyscy w jednym miejscu gromadzą się na coraz popularniejszych targach zdrowej żywności.

Targi zdrowej żywnościLUK 8723 - Ekologiczne, zdrowe i pyszne. Targi zdrowej żywnościLUK 8620 - Ekologiczne, zdrowe i pyszne. Targi zdrowej żywności

Największy i najpopularniejszy to Gdański Bazar Natury. Znajduje się na terenie nowoczesnego osiedla Garnizon w Gdańsku – Wrzeszczu. W każdy czwartek i sobotę spotkać tu można najbardziej oddanych swojej pasji lokalnych dostawców. Warzywa prosto z wiejskich domostw, sery zagrodowe tak świeże, że oszałamiają swoim smakiem czy na miejscu wyciskane soki. Tutaj każde jabłko oglądane jest przez właściciela sadu, każda truskawka kaszubska to okaz zdrowia, a każda malina smakuje tak, jak z działki od babci.

LUK 8767 - Ekologiczne, zdrowe i pyszne. Targi zdrowej żywnościLUK 8819 - Ekologiczne, zdrowe i pyszne. Targi zdrowej żywnościLUK 8773 - Ekologiczne, zdrowe i pyszne. Targi zdrowej żywności

Znany w Trójmieście ekojarmark to także Kolibki Jadłostajnia. Otwarty w każdą sobotę przyciąga ze względu na dostępność ekologicznych produktów od regionalnych dostawców i gospodarstw, własnoręcznie robionych przetworów oraz serów zagrodowych. Urocza jest także sama lokalizacja – w Parku Kolibki można nie tylko zrobić ekologiczne zakupy, ale również odpocząć.

Popularny w Gdyni jest również Bazar Bo ze Wsi. Jak sama nazwa wskazuje, w czwartki i soboty na Skwerze Kościuszki kupi się nie tylko kozie sery czy chleb pieczony tylko z ziaren, ale także ekologiczne kosmetyki, przetwory czy oleje.  Bazar Bo Ze Wsi to marka sama w sobie i synonim produktów lokalnych najwyższej jakości.

LUK 8662 - Ekologiczne, zdrowe i pyszne. Targi zdrowej żywnościTargi zdrowej żywności rybyLUK 8672 - Ekologiczne, zdrowe i pyszne. Targi zdrowej żywności

Targi zdrowej żywności to jednocześnie spotkanie z kulturą regionu. Produkty i specjały kuchni kaszubskiej i kociewskiej, zdrowe ryby prosto z Bałtyku czy Zalewu Wiślanego albo wędliny i mięsiwa z Borów Tucholskich. To wszystko mamy tutaj na wyciągnięcie ręki.

W regionie niezwykle popularny jest Jarmark Wdzydzki. To największa na Kaszubach letnia impreza folklorystyczna. Na terenie muzeum we Wdzydzach Kiszewskich organizowana jest od 1973 roku. Z kolei Jarmark Kaszubski w Kartuzach to bardzo popularny festyn kultury kaszubskiej. Na obu corocznych imprezach, oprócz programu artystycznego, skosztować można regionalnych potraw i tradycyjnych produktów.

Warto podkreślić, że nie każdy produkt sprzedawany na targach zdrowej żywności uznać można za ekologiczny. Nie każdy wystawca przechodzi bowiem przez ścieżkę formalności i posiada odpowiednie certyfikaty. Niemniej wszystkie produkty sprzedawane w takich miejscach tworzone są przez lokalnych twórców, pochodzą z regionalnych hodowli, zawierają najwyższej jakości składniki i stronią od sztucznych dodatków.

LUK 8612 - Ekologiczne, zdrowe i pyszne. Targi zdrowej żywnościTargi zdrowej żywności pieczywoTargi zdrowej żywności - konfitury

Niewątpliwą zaletą targów ze zdrową żywnością jest również podejście wystawców do własnych produktów i klientów. O swoich wyrobach opowiadają z pasją i zaangażowaniem, a klienci często zafascynowani opowieściami przy stoisku spędzają długie chwile. Dlatego dla wielu odwiedziny ekojarmarków to nie tylko pretekst do zrobienia zakupów, ale również pomysł na spędzanie wolnego czasu.

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast