Łukasz Stafiej www.lukaszstafiej.pl

Kuchnia dla najlepszych. Z wizytą w sopockiej restauracji Secretariat

Jaka jest nasza kuchnia? Smaczna i prawdziwa! Lubią nas zarówno biznesmeni, jak i rodziny z dziećmi. Nasze otoczenie sprzyja kameralnym spotkaniom. Chcemy być oazą dla tych, którzy są zmęczeni gwarem Monciaka – wyjaśnia Małgorzata Pospieszna, właścicielka sopockiej restauracji Secretariat. To względnie nowy adres na kulinarnej mapie Trójmiasta, ale już zdołał zaskarbić sobie wiernych klientów.

Rzeczywiście, w otoczeniu restauracji Secretariat na próżno szukać gwaru i tłumów, które znajdziemy na głównym deptaku w Sopocie, czyli na ulicy Bohaterów Monte Cassino. No, chyba, że akurat na Hipodromie odbywają się zawody konne.

Secretariat wygrywa nie tylko dobrą kuchnią, ale także nietypowym położeniem. Znajduje się na terenie wcześniej wspomnianego sopockiego Hipodromu, w dzielnicy Sopot Wyścigi. Hipodrom cieszy się ponad stuletnią tradycją, a sam budynek, gdzie dziś znajduje się lokal, przez lata pełnił funkcję trybun dla widzów.

– Nazwa restauracji wzięła się od imienia konia Championa który bił rekordy we wszystkich światowych gonitwach w latach 70. Liczymy, że jego sukcesy przełożą się na sukces naszej restauracji – opowiada Małgorzata Pospieszna.

LUK 9605 - Kuchnia dla najlepszych. Z wizytą w sopockiej restauracji SecretariatLUK 9602 - Kuchnia dla najlepszych. Z wizytą w sopockiej restauracji SecretariatLUK 9631 - Kuchnia dla najlepszych. Z wizytą w sopockiej restauracji Secretariat

Jak określić kuchnię serwowaną w restauracji Secretariat? – Nasza kuchnia ma być różnorodna, prawdziwa i smaczna. Nie zależy nam na minimalizmie, który cechuje restauracje typu culinary art. Nasz gość może spróbować typowo polskich smaków, ale jeśli ma akurat ochotę na krewetki to wie, że na dania kuchni międzynarodowej również może do nas wpaść. Jedzenie ma być przede wszystkim z wysokiej jakości składników, smaczne i takie, którym można się najeść – wyjaśnia właścicielka i zapewnia jednocześnie, że każdego dnia współpracuje z lokalnymi dostawcami. Wszystko po to, by produkty serwowane w lokalu były najwyższej jakości.

– Najbardziej zależy mi na tym, aby moje dania smakowały moim gościom. Nie lubię być na świeczniku, nie mam parcia na szkło. Kocham to co robię i wielką radość sprawiają mi kolejne fantastyczne opinie czy podziękowania od naszych gości. Stworzyliśmy w Secretariacie zespół, który czuje się ze sobą jak rodzina. Nie ma tu miejsca na gwiazdorzenie. Jest ciężka praca, ale w bardzo fajnym i zgranym zespole. Moje dania odpowiadają mojemu charakterowi – nie chcę wyróżnień, statuetek, konkursów. Chcę nakarmić każdego gościa tak, aby wyszedł z Secretariatu zadowolony. Aby wspominał obiad czy kolację przez kilka następnych tygodni! Aby polecił nas znajomym i już nie mógł doczekać się powrotu – opowiada Tomasz Górniak, szef kuchni restauracji Secretariat.

LUK 9658 - Kuchnia dla najlepszych. Z wizytą w sopockiej restauracji SecretariatLUK 9677 - Kuchnia dla najlepszych. Z wizytą w sopockiej restauracji SecretariatLUK 9571 - Kuchnia dla najlepszych. Z wizytą w sopockiej restauracji Secretariat

Tomasz Górniak stawia na własnoręczne tworzenie produktów i jak najmniejszą ilość półproduktów. Stąd w lokalu bagietka własnej roboty, ręcznie lepione pierożki, które pływają w bulionie z cielęciny, samodzielnie wędzone mięsa, marynowane ryby. Wszystkie desery, łączne z lodami, również powstają w lokalu.

W karcie znajdziemy takie lokalne trunki jak gdański likier ziołowo-korzenny z płatkami złota, czyli Goldwasser oraz piwo z lokalnego browaru w Kościerzynie.

W restauracji Secretariat znajdzie się miejsce dla 60 gości. To jednak nie wszystko, bo cały obiekt jest dużo większy. Nad restauracją mieści się sala wykładowa  z niepowtarzalnym widokiem na Hipodrom. Sala posiada pełne zaplecze konferencyjne. Obok znajduje się również kameralna sala wykorzystywana podczas mniejszych przyjęć lub spotkań biznesowych. W budynku obok restauracji znajduje się sala eventowa, gdzie odbywać się mogą imprezy do 100 osób. Sam teren dookoła restauracji daje również możliwości do organizowania dużych eventów.

LUK 9735 - Kuchnia dla najlepszych. Z wizytą w sopockiej restauracji SecretariatLUK 9758 - Kuchnia dla najlepszych. Z wizytą w sopockiej restauracji SecretariatLUK 9759 - Kuchnia dla najlepszych. Z wizytą w sopockiej restauracji Secretariat

Kontakt

Restauracja Secretariat

ul. Polna 1 (teren Hipodromu), Sopot

tel.: +48 517 252 417

e-mail: pytania@secretariat.pl

www.secretariat.pl

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wielkość czcionki
Kontrast