Lokalni dostawcy

Ekologiczne uprawy i rodzinne receptury – lokalni dostawcy kulinarnym sercem Pomorza

Lokalni dostawcy stoją za wysublimowanym smakiem dań serwowanych przez najlepsze restauracje na Pomorzu. Oferują wytwarzane ręcznie, uprawiane z pasją i sercem, hodowane według przekazywanych z pokolenia na pokolenie mądrości i doświadczeń, zgodnie z tradycyjnymi recepturami – mięsa, warzywa, owoce, przetwory, sery i napitki. Umiejętność odkrycia potencjału skarbów, które dostarczają lokalni dostawcy, przyniosła efekt w postaci niejednej gwiazdki Michelin. Odkryj magię turystyki kulinarnej, smakując pomorskie od kuchni.

Od Pomorza po Kociewie – lokalni dostawcy produktów ekologicznych

Zwiedzając województwo pomorskie, warto zwrócić uwagę na lokalne targi, małe gospodarstwa i rodzinne wytwórnie produktów spożywczych, które wyróżniają się w stu procentach naturalnym składem, ekologicznym procesem produkcyjnym i zrównoważonym rolnictwem. 

Najlepsi szefowie kuchni, kuszeni poznawaniem nowych smaków, sami podejmują wyzwanie odkrywania kaszubskich ziół, które przywracają zdrowie. Zaglądają do młynów, gdzie powstaje nie tylko zwykła mąka na chleb. Próbują też kozich serów i wielu innych produktów mlecznych, które w delikatnej konsystencji zamykają bogactwo darów natury Pomorza.

Kulinarna wędrówka przez Pomorze to również czas na zaspokojenie pragnienia. Lokalni dostawcy produkują tu najlepsze soki z porzeczek, cydr o wyjątkowym smaku, a nade wszystko regionalne piwo, wino z 400-letnią tradycją i wyśmienitą okowitę.

Naturalnie i zdrowo przez Pomorze – czym kuszą lokalni dostawcy?

Lokalni dostawcy produktów wpisanych na listę kulinarnego dziedzictwa Pomorza, które powstają z myślą o najlepszych restauracjach, festiwalach slow food oraz konkursach, najczęściej prowadzą również gospodarstwa agroturystyczne. W ten sposób mogą dzielić się tym, co najlepsze – częstować rarytasami, poić nalewkami i opowiadać kulinarnym turystom o tym, jak ważne jest rękodzieło.

Za bezcennymi walorami smakowymi żywności pochodzącej z upraw ekologicznych, przetwarzanej w sposób tradycyjny i zrównoważony, stoi również zbawienny dla naszego organizmu wpływ naturalnych składników odżywczych. Aby nie utracić tej wartości, najlepsze restauracje na Pomorzu korzystają z oferty lokalnych dostawców, gwarantujących produkty sezonowe najwyższej jakości.

POMORSKIE PRESTIGE | Wszelkie prawa zastrzeżone |
Projekt i realizacja: Tomsky.pl
Wielkość czcionki
Kontrast