Łukasz Stafiej www.lukaszstafiej.pl

Delmonico Cut Steakhouse. Tak smakują prawdziwe steki

Miłośnicy steków, którzy przybywają do Trójmiasta swoje pierwsze kroki powinni skierować do sopockiej restauracji Delmonico Cut Steakhouse. To tu podaje się wołowinę pochodzącą z japońskiej rasy bydła Kobe. Niebywałą jakość tego mięsa czuć już w pierwszym kęsie soczystych, aromatycznych steków.

Zobacz film

W Delmonico Cut Steakhouse wszystko kręci się wokół mięsa. Mięsa najwyższej jakości, idealnie dojrzałego. Mięso, które podawane jest w restauracji Delmonico Cut Steakhouse, pochodzi z japońskiej rasy bydła Wagyu (zwanej również jako Kobe). Cechuje się największą na świecie marmurkowatością, czyli przyrostem tłuszczu międzymięśniowego. Wiesław Stopa, właściciel restauracji i szef kuchni, od 12 lat bydło hoduje we własnej, kaszubskiej hodowli. Na 240 hektarach lasów, łąk i pastwisk ponad 200 sztuk krów i byków i ponad 50 młodych baranów rozwija się w pełni ekologicznych warunkach.

LUK 5111 - Delmonico Cut Steakhouse. Tak smakują prawdziwe stekiLUK 5114 - Delmonico Cut Steakhouse. Tak smakują prawdziwe steki

 

Menu w Delmonico Cut Steakhouse

Na jakiego steka się zdecydować podczas wizyty w Delmonico Cut Steakhouse? Wyboru pomogą dokonać kelnerki i kelnerzy, którzy świetnie znają się na swoim fachu. Gość sam wybiera konkretne kawałki mięsa, które znajdą się na żeliwnej patelni.

W karcie znajdziemy ponad 10 propozycji steków pochodzących z różnych części wołu. Jest więc i Ribsteak, najbardziej marmurkowaty kawałek mięsa z typowym okiem z tłuszczu czy Picanha serwowana w charakterystycznym kształcie litery U.

Sporym powodzeniem cieszy się New York Steak podawany z domowym specjałem, czyli ziemniakiem z własnego pola, sałatą Ceasar (sałata rzymska, grzanki, sos Ceasar) i sałatą Gaucho. Do steka zawsze proponowany jest kieliszek odpowiedniego czerwonego wina. Można skusić się również na któryś z domowych sosów – np. pieprzowy lub sos z zielonej pietruszki.

LUK 5172 - Delmonico Cut Steakhouse. Tak smakują prawdziwe stekiLUK 5177 - Delmonico Cut Steakhouse. Tak smakują prawdziwe steki

Na deser oczywiście klasyczne creme brulee.

LUK 5196 - Delmonico Cut Steakhouse. Tak smakują prawdziwe stekiLUK 5204 - Delmonico Cut Steakhouse. Tak smakują prawdziwe steki

Oprócz steków z wołowiny Wagyu w Delmonico Cut Steakhouse zajadać można się również jagnięciną (też pochodzi z własnej hodowli). To mięso pochodzące z rasy Wrzosówka i Berrichon du Cher. Podawane jest w formie łopatki, udźca jagnięcego lub kotlecików serwowanych na żeliwnej patelni.

Steki ważą od 300 gramów do 1,5 kg! Nie wszystkie dostępne są codziennie. Niektóre z nich zamawiać trzeba z miesięcznym wyprzedzeniem. Wszystko po to, by dać im czas na dojrzewanie.

Wołowina, która ostatecznie trafia na talerz gości Delmonico Cut Steakhouse, dojrzewa na sucho. Niewiele restauracji może sobie na taki luksus pozwolić. Dojrzewanie na sucho to długotrwały proces, który odbywa się w specjalnej dojrzewalni. Właściciele Delmonico Cut Steakhouse korzystają z dojrzewalni na wsi. Tam, w idealnych warunkach, mięso oddaje nawet 20 proc. wody. Perfekcyjnie dojrzałe mięso jest w pełni aromatyczne i zachwyca niezwykle szlachetnym smakiem.

LUK 5186 - Delmonico Cut Steakhouse. Tak smakują prawdziwe stekiLUK 5191 - Delmonico Cut Steakhouse. Tak smakują prawdziwe steki

– Nasza filozofia jest jedna – serwujemy prawdziwe steki. Są nie tylko niesamowicie aromatyczne, mają delikatną strukturę i niepowtarzalny smak, ale są też zdrowe, bo pochodzą z ekologicznej hodowli – mówi Wiesław Stopa. Doświadczenie kulinarne zdobywał w amerykańskich steakhouseach. – Po powrocie do Polski zrealizowałem swoje marzenie: założenie hodowli i otwarcie restauracji – dodaje.

LUK 5124 - Delmonico Cut Steakhouse. Tak smakują prawdziwe stekiLUK 5142 - Delmonico Cut Steakhouse. Tak smakują prawdziwe steki

Restauracja Delmonico Cut Steakhouse znajduje się w sopockim lesie, w sąsiedztwie słynnej Opery Leśnej. Gmach Hotelu Opera, którego zajmuje część parterową, został wzniesiony w 1911 roku. Początkowo mieścił się tu hotel i restauracja dla myśliwych. Do dziś na zapleczu budynku znajdziemy dawne przestrzenie po magazynach, gdzie przechowywano upolowaną zwierzynę. Gdzie zatem zajadać się mięsem najwyższej jakości, jak nie tutaj?

 

Kontakt:

ul. Stanisława Moniuszki 10, Sopot

tel.: +48 58 555 56 04

e-mail: rezerwacje@delmonicocut.pl

www.delmonicocut.pl

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wielkość czcionki
Kontrast