Łukasz Stafiej www.lukaszstafiej.pl

Jakość, smak i atmosfera. Restauracja Pieterwas Krew i Woda w Gdyni

– Co jest dla nas najważniejsze? Najważniejsze są jakość i smak. I atmosfera. To dla atmosfery i wyjątkowego przeżycia kulinarnego odwiedzają nas goście – mówią Marta i Mariusz Pieterwas, właściciele restauracji Pieterwas Krew i Woda w Gdyni.

– Przez trzy lat konsekwentnie budowaliśmy rozpoznawalność marki naszej restauracji nie tylko w Trójmieście, ale też na rynku ogólnopolskim. Z sukcesem, bo zarówno nazwa restauracji, nasze nazwisko, jak również filozofia restauracji, są znane w wielu miejscach w Polsce. Pod koniec kwietnia 2018 roku zostaliśmy wyróżnieni Złotym Widelcem w plebiscycie „Warszawa na widelcu”. To tym ciekawsze wyróżnienie, że przez sześć ostatnich edycji w konkursie udział brały tylko  warszawskie restauracje – opowiada Marta Pieterwas.

LUK 7743 - Jakość, smak i atmosfera. Restauracja Pieterwas Krew i Woda w GdyniLUK 7781 - Jakość, smak i atmosfera. Restauracja Pieterwas Krew i Woda w GdyniLUK 7747 - Jakość, smak i atmosfera. Restauracja Pieterwas Krew i Woda w Gdyni

Ta nagroda to jednocześnie dowód na to, że restauracja małżeństwa Pieterwas doceniana jest już w całym kraju.

– W tym roku skupiamy się na Gdyni. Częściej będzie nas można spotkać w restauracji. Goście zresztą uwielbiają, gdy Mariusz dla nich gotuje. Tego oczekują, jest to jeden z elementów, dla którego nas odwiedzają. Karmimy gości tylko tym, co sami byśmy zjedli. Traktujemy ich tak, jakbyśmy gościli ich w domu. Dużą uwagę przywiązujemy do profesjonalnego, lecz nieformalnego serwisu. Wierzymy, że dobra energia wypływa na salę z nas i z naszych wewnętrznych relacji – wtedy goście dobrze się czują i też oddają nam dobrą energię. Tak się wzajemnie nakręcamy – podkreśla właścicielka.

Wysoka jakoś produktów, prostota przygotowania i smak – to elementy, które wyróżniają gdyńską restaurację. Menu a’la carte w restauracji Pieterwas Krew i Woda jest stałe, bo tego oczekują klienci. Jak mówi Mariusz Pieterwas: – Stali goście, szczególnie spoza Trójmiasta, cenią sobie to, że bez względu na porę roku mogą u nas zjeść zupę tajską czy wątróbki. Obecnie mamy sezon na szparagi – u nas oczywiście kaszubskie, ale z żadnego konkretnego źródła. Dopóki są, podajemy je z jajkiem w panko, z sandaczem, a nawet z mięsem homara. Wkrótce pojawią się raki, sandacz, fladra, turbot.

LUK 7733 - Jakość, smak i atmosfera. Restauracja Pieterwas Krew i Woda w GdyniLUK 7747 - Jakość, smak i atmosfera. Restauracja Pieterwas Krew i Woda w GdyniLUK 7760 - Jakość, smak i atmosfera. Restauracja Pieterwas Krew i Woda w Gdyni

Marta i Mariusz Pieterwas to zapaleni podróżnicy. Gdy tylko mają wolną chwilę (i możliwość), chętnie wyjeżdżają poza Trójmiasto, poza Pomorze, poza Polskę i Europę. Jak podkreślają, podróże to dla nich ogromna inspiracja i jednocześnie ogromna lekcja. Z wojaży przywożą nie tylko smaki potraw, ale i wina. Restauracja Pieterwas Krew i Woda słynie z win oryginalnych, sprowadzanych z nieoczywistych lokalizacji. – Wina dobieramy szczególnie starannie współpracując z najlepszymi importerami. Dzięki naszej ubiegłorocznej kilkutygodniowej podróży przez Bałkany odkryliśmy na nowo jeszcze mało popularne u nas regiony produkcji wina jak Słowenia, Chorwacja czy nawet Węgry. I tak możemy pochwalić się wyjątkowymi winami od Gašper Čarman ze Słowenii, Goricka Brda, 100% Malvazja i 100% Rebula. Te wina można znaleźć w najlepszych londyńskich restauracjach. Z kolei Furmint od Abraham Pince – tego trzeba spróbować, bo stawia na głowie to, co wydaje się nam, że wiemy o  winach z Tokaju. Z klei chorwackie sauvignon blanc od Galić, jest zaskakujące szczególnie dla fanów tego szczepu z innych regionów Europy – wyjaśnia Marta Pieterwas.

LUK 7623 - Jakość, smak i atmosfera. Restauracja Pieterwas Krew i Woda w GdyniLUK 7630 - Jakość, smak i atmosfera. Restauracja Pieterwas Krew i Woda w GdyniLUK 7653 - Jakość, smak i atmosfera. Restauracja Pieterwas Krew i Woda w Gdyni

A w wolnych chwilach w restauracji powstają nalewki z rabarbaru, malin czy agrestu. Właściciele częstują nimi gości, którzy jeszcze bardziej oczarowani już planują kolejną wizytę w restauracji Pieterwas Krew i Woda.

 

Kontakt

ul. Antoniego Abrahama 41, Gdynia

tel.: +48 570 282 282

e-mail: kontakt@restauracjapieterwas.pl

www.krewiwoda.pl

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

OBSERWUJ NA INSTAGRAMIE

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Wielkość czcionki
Kontrast