Łukasz Stafiej www.lukaszstafiej.pl

Kaszubski slow food w Polskich Smakach

Restauracja Café Polskie Smaki to wyjątkowe miejsce na mapie kulinarnej Sopotu. Stawiamy na naszą polską, regionalną kaszubską kuchnię w nowoczesnym wydaniu, aby pokazać, że tradycyjne dania nie muszę być nudne. Oprócz wspaniałych kulinariów, doświadczenie wzbogacają przepiękne widoki na morze oraz najdłuższe molo w Europie. Interesujące może być również to, że restauracja znajduje się w historycznej części Domu Zdrojowego.

Polskie Smaki działają pod przewodnictwem Szefa Kuchni Krystiana Szidel, który pasję do gotowania wyniósł ze swojego rodzinnego domu. Kilkakrotnie podróżował do Francji, gdzie miał okazję pracować w znanych francuskich restauracjach, włączając również te z gwiazdkami Michelin. Krystian ponad wszystko ceni świeże, wysokiej jakości produkty oraz tradycję. Uważa, że warto wracać do korzeni polskiej kuchni oraz do odkrywania dziedzictwa kulinarnego Kaszub, które zachwyca bogactwem przepisów.

2 - Kaszubski slow food w Polskich SmakachIMG 0303 - Kaszubski slow food w Polskich Smakach

To co wyróżnia Polskie Smaki to podążanie za ideą slow food, która ma na celu pokazanie, że prędkość oraz zawrotny pęd życia, którego przejawem są m.in. fast food’y odwracają naszą uwagę od szczegółów, detali oraz prawdziwego smaku. Zapominamy o delektowaniu się i czerpaniu przyjemności z jedzenia. A może warto byłoby pozwolić sobie na chwilę wytchnienia?

W 2016 roku Restauracja otrzymała rekomendację organizacji Slow Food Polska i dołączyła do wąskiego grona restauracji wpisujących się w ideę ruchu slow. „Jesteśmy z tego wyróżnienia niezmiernie dumni i chcielibyśmy rozprzestrzeniać tę ideę, ponieważ oprócz celebracji smaku promuje także zdrowe nawyki żywieniowe, które odgrywają bardzo ważną rolę w naszym życiu” – Krzysztof Gbur, PR & Marketing Manager.

3 - Kaszubski slow food w Polskich SmakachIMG 4452 - Kaszubski slow food w Polskich Smakach

Chcąc przedstawić i przybliżyć ideę Slow Food, Restauracja Polskie Smaki organizuje wydarzenie “Kaszubski Slow Food”, na którym wszyscy goście będą mieli  możliwość posmakować specjałów nowego, wiosennego menu, a także spotkać się z Szefem Kuchni Krystianem Szidel oraz Prezesem Slow Food Polska, Jackiem Szklarkiem. Zaproszeni goście będą mogli usłyszeć o Kaszubskiej tradycji komponowania dań, tajemnicach smaku polskiej kuchni, ciekawostkach kulinarnych dotyczących serwowanych dań oraz dlaczego warto podążać za ideą slow food.

Serdecznie zapraszamy 29 kwietnia na godzinę 13:00 do Restauracji Café Polskie Smaki, gdzie oprócz dań z wiosennego menu oferujemy również degustacje regionalnie wyrabianych alkoholi oraz nalewek. Zapowiada się bardzo smacznie!

Szczegóły wydarzenia: https://business.facebook.com/events/639434716388479/

 

Kontakt

Cafe Polskie Smaki w Hotelu Sheraton

Powstańców Warszawy 10, Sopot, wejście od Placu Zdrojowego i Placu Przyjaciół

tel.: +48 58 767 19 60

e-mail: sopot@sheraton.com

www.restauracjapolskiesmaki.com

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wielkość czcionki
Kontrast