Łukasz Stafiej www.lukaszstafiej.pl

Restauracja Correze. Jeden z najsmaczniejszych adresów w mieście

Działają od stycznia 2017 roku i choć powstali w lokalizacji, która dopiero miała otworzyć się na gości, dziś są jednym z głównych powodów, dlaczego spaceru po Głównym Mieście w Gdańsku  nie kończymy przy Targu Rybnym, a wędrujemy znacznie dalej. Restauracja Correze, położona w nowym kwartale tuż nad Motławą i w sąsiedztwie Muzeum II Wojny Światowej, stała się jednym z najsmaczniejszych adresów w mieście.

LUK 5317 - Restauracja Correze. Jeden z najsmaczniejszych adresów w mieścieLUK 5318 - Restauracja Correze. Jeden z najsmaczniejszych adresów w mieścieLUK 5674 - Restauracja Correze. Jeden z najsmaczniejszych adresów w mieście

Jak mówią, serwują kuchnię śródziemnomorską z francuskim twistem. To sprawa niezmienna i każdy, kto tylko ma ochotę zgłębiać smaki prosto znad Morza Śródziemnego i lubi dać się ponieść francuskiej tradycji smaków, powinien pojawić się w restauracji Correze.

LUK 5477 - Restauracja Correze. Jeden z najsmaczniejszych adresów w mieścieLUK 5358 - Restauracja Correze. Jeden z najsmaczniejszych adresów w mieścieLUK 5443 - Restauracja Correze. Jeden z najsmaczniejszych adresów w mieście

– Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że zyskaliśmy duże grono stałych gości oraz renomę.  Duża część mieszkańców Trójmiasta kojarzy naszą restaurację w bardzo pozytywny sposób. Wynika to zapewne z faktu, że obsługujemy gości tak, jak sami chcielibyśmy być obsłużeni  – mówi Piotr Sadowski, właściciel restauracji Correze.

Jak się okazuje, oprócz wyśmienitego jedzenia, lokal chwalony jest w równej mierze właśnie za poziom obsługi. Kelnerzy mają wiedzę, są pomocni, otwarci i niezwykle uprzejmi. W dzisiejszych czasach nie są to sprawy aż tak oczywiste. Niezwykła atmosfera sprawia, że w Correze po prostu chce się bywać. – Przyciągamy gości z Gdańska, całego Trójmiasta i okolic. To osoby, które są ciekawe nowych miejsc z dobrą kuchnią. Tacy goście to prawdziwy skarb, bo odwiedzają nas regularnie i często doradzają nie tylko w kwestiach kulinarnych, ale także w wystroju i serwisie dań. Lubimy, gdy goście dają się poznać bardziej osobiście, w końcu restauracja ma tętnić życiem i ma być miejscem, w którym nie tylko jemy, ale po prostu miło spędzamy czas – opowiada Piotr Sadowski.

Goście są wymagający i to powoduje, że restauratorzy muszą starać się jeszcze bardziej. W Correze goście oczekują wysokiej jakości serwisu oraz wysokiej jakości serwowanych dań. – Chcą kuchni prawdziwej z dobrą jakością produktów. Ciekawią ich też nowe połączenia smakowe oraz różnorodność tekstur w niecodziennych aranżacjach – mówi szef kuchni Krzysztof Gradzewicz.

Stąd też nietypowe i zaskakujące połączenia smakowe. Stek z polędwicy wołowej dojrzewającej Charolaise podawany jest z kasztanami i krewetkami, a czerwony lucjan z grzybami dzikimi i shimeji (pochodzą z Azji).

LUK 5564 - Restauracja Correze. Jeden z najsmaczniejszych adresów w mieścieLUK 5544 - Restauracja Correze. Jeden z najsmaczniejszych adresów w mieścieLUK 5475 - Restauracja Correze. Jeden z najsmaczniejszych adresów w mieście

Karta w Correze zmienia się w zależności od pory roku. – Menu zmieniamy dwa razy w roku, a dodatkowo w razie braku dostępności pewnych produktów zastępujemy je sezonowymi. To pozwala nam na minimum cztery odsłony menu w trakcie roku. Dodatkowo, we wszystkie weekendy proponujemy gościom nasze Menu Specjalne, czyli dania spoza karty, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem – opowiada Krzysztof Gradzewicz, szef kuchni restauracji Correze.

Praca nad nowym menu to nie bułka z masłem. W nowej karcie znajdziemy oprócz wszelkich nowalijek między innymi młodą kaczkę, mleczną wołowinę, królika oraz węgorza.

Ponadto Correze to także fantastyczny cel spaceru po nieodkrytych jeszcze do końca rejonach Głównego Miasta w Gdańsku. To właśnie z okolic restauracji spojrzeć można na miasto z zupełnie innej perspektywy.

 

Kontakt

Correze

ul. Stara Stocznia 2/7 , Gdańsk

tel.: +48 58 719 60 60

e-mail: info@correze.pl

www.correze.pl

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast