Łukasz Stafiej www.lukaszstafiej.pl

Restauracja Hotelu Central – PG4

Oryginalne, najwyższej jakości, zaskakujące, innowacyjne lub tradycyjne w swojej nowoczesności – takie są obiekty, które prezentujemy w ramach projektu Pomorskie Prestige. Oferta aktualizowana jest na bieżąco, ponieważ coraz więcej restauracji, SPA i obiektów agroturystycznych chce zasilić wyjątkowe grono Pomorskie Prestige. Niedawno do grupy najbardziej wyjątkowych miejsc na Pomorzu dołączyła restauracja Central Hotel Gdańsk.

Central Hotel Gdańsk – połączenie tradycji kulinarnych i warzelnianych w niecodziennej przestrzeni

W wędrówkach po Gdańsku warto zapamiętać adres : Podwale Grodzkie 4. Można tu w browarnianej atmosferze posmakować wybornej kuchni, a po sutym posiłku rozsmakować się w królującym tutaj piwie. Pod tym adresem mieści się bowiem zarówno wyśmienita, kultywująca tradycje kulinarne restauracja i browar nawiązujący do obyczajów warzenia bursztynowego trunku w mieście Gdańsk. Już sama lokalizacja restauracji Central Hotel Gdańsk budzi zaciekawienie. Wraz z hotelem i browarem PG4 znajduje się w odrestaurowanym i przystosowanym do nowych potrzeb dawnym budynku kolejowym i przychodni kolejowej. Wiele elementów nawiązuje do historii lub pochodzi bezpośrednio z dawnych czasów. Warto zwrócić uwagę na wstawki okienne lub świetliki.

Central Hotel Gdańsk – wyśmienita kuchnia i piwo z browaru PG4

Restauracja Central Hotel Gdańsk to nierozerwalna część całego kompleksu gastronomicznego w obiekcie. Oprócz restauracji należy do niego również browar PG4. Do dyspozycji gości oddane zostały dwa poziomy restauracyjno-browarniane. W sumie to 300 miejsc. Można powiedzieć, że w tym przypadku mamy do czynienia z browarem restauracyjnym, gdzie panuje niezobowiązująca atmosfera. Takiemu podejściu sprzyja również luźniejszy, browarniany wystrój miejsca.

LUK 3377 - Restauracja Hotelu Central - PG4LUK 3416 - Restauracja Hotelu Central - PG4

Jakiego typu menu króluje w restauracji? To kuchnia polska z elementami kuchni niemieckiej i  austriackiej, inspirowana stylem biesiadnym.

– W naszej kuchni używamy produktów regionalnych. To między innymi swojskie wyroby: wędliny, sery, pasztety. Sami wędzimy ryby. Roimy własne piwo i nalewki. Mamy też własnej produkcji napoje gazowane. Nie pracujemy na produktach mrożonych – mówi Ewa Siuda z Central Hotel Gdańsk.

Wśród flagowych dań znajdziemy między innymi dania mięsne takie jak świetnie komponujące się z piwem żeberka czy klasyczne pierogi z kaczką. Są też dania rybne, jak na przykład pieczony filet z sandacza na maśle z borowikami.

Nie brakuje również dań nawiązujących do tradycyjnej kuchni pomorskiej. To między innymi kaszubski śledź w śmietanie czy gołąbki z gęsi, najbardziej szlachetnego mięsa dostępnego na Pomorzu.

Menu skomponowane z piwem

Sama karta dań jest przygotowana z foodparingiem. Do każdego dania sugerowane jest pasujące piwo. Ciekawi menu i sposobu tworzenia karty zapraszani są do udziału w spotkaniach z Szefem Kuchni.

LUK 3457 - Restauracja Hotelu Central - PG4LUK 3467 - Restauracja Hotelu Central - PG4LUK 3379 - Restauracja Hotelu Central - PG4

Restauracja Central Hotel Gdańsk to miejsce zarówno dla gości hotelowych, jak i dla mieszkańców Trójmiasta i Pomorza. To również miejsce, gdzie odbywają się imprezy dedykowane. Jak mówi Ewa Siuda, wówczas króluje szyte pod klienta menu.

Restauracja i browar restauracyjny w Central Hotel Gdańsk. Warto tu zajrzeć!

 

Kontakt

PG 4

ul. Podwale Grodzkie 4, Gdańsk

tel.: + 48 668 215 608

e-mail: gastronomia@pg4.pl

www.pg4.pl

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wielkość czcionki
Kontrast