Łukasz Stafiej www.lukaszstafiej.pl

Restauracja Hotelu Central – PG4

Oryginalne, najwyższej jakości, zaskakujące, innowacyjne lub tradycyjne w swojej nowoczesności – takie są obiekty, które prezentujemy w ramach projektu Pomorskie Prestige. Oferta aktualizowana jest na bieżąco, ponieważ coraz więcej restauracji, SPA i obiektów agroturystycznych chce zasilić wyjątkowe grono Pomorskie Prestige. Niedawno do grupy najbardziej wyjątkowych miejsc na Pomorzu dołączyła restauracja Central Hotel Gdańsk.

Już sama lokalizacja restauracji Central Hotel Gdańsk budzi zaciekawienie. Wraz z hotelem i browarem PG4 znajduje się w odrestaurowanym i przystosowanym do nowych potrzeb dawnym budynku kolejowym i przychodni kolejowej. Wiele elementów nawiązuje do historii lub pochodzi bezpośrednio z dawnych czasów. Warto zwrócić uwagę na wstawki okienne lub świetliki.

Restauracja Central Hotel Gdańsk to nierozerwalna część całego kompleksu gastronomicznego w obiekcie. Oprócz restauracji należy do niego również browar PG4. Do dyspozycji gości oddane zostały dwa poziomy restauracyjno-browarniane. W sumie to 300 miejsc. Można powiedzieć, że w tym przypadku mamy do czynienia z browarem restauracyjnym, gdzie panuje niezobowiązująca atmosfera. Takiemu podejściu sprzyja również luźniejszy, browarniany wystrój miejsca.

Wnętrze restauracji Central HotelBar restauracji Central Hotel

Jakiego typu menu króluje w restauracji? To kuchnia polska z elementami kuchni niemieckiej i  austriackiej, inspirowana stylem biesiadnym.

– W naszej kuchni używamy produktów regionalnych. To między innymi swojskie wyroby: wędliny, sery, pasztety. Sami wędzimy ryby. Roimy własne piwo i nalewki. Mamy też własnej produkcji napoje gazowane. Nie pracujemy na produktach mrożonych – mówi Ewa Siuda z Central Hotel Gdańsk.

Wśród flagowych dań znajdziemy między innymi dania mięsne takie jak świetnie komponujące się z piwem żeberka czy klasyczne pierogi z kaczką. Są też dania rybne, jak na przykład pieczony filet z sandacza na maśle z borowikami.

Nie brakuje również dań nawiązujących do tradycyjnej kuchni pomorskiej. To między innymi kaszubski śledź w śmietanie czy gołąbki z gęsi, najbardziej szlachetnego mięsa dostępnego na Pomorzu.

Sama karta dań jest przygotowana z foodparingiem. Do każdego dania sugerowane jest pasujące piwo. Ciekawi menu i sposobu tworzenia karty zapraszani są do udziału w spotkaniach z Szefem Kuchni.

Pierogi serwowane w restauracji Central HotelDanie obiadoweBarman nalewający lokalny browar

Restauracja Central Hotel Gdańsk to miejsce zarówno dla gości hotelowych, jak i dla mieszkańców Trójmiasta i Pomorza. To również miejsce, gdzie odbywają się imprezy dedykowane. Jak mówi Ewa Siuda, wówczas króluje szyte pod klienta menu.

Restauracja i browar restauracyjny w Central Hotel Gdańsk. Warto tu zajrzeć!

 

Kontakt

PG 4

ul. Podwale Grodzkie 4, Gdańsk

tel.: + 48 668 215 608

e-mail: gastronomia@pg4.pl

www.pg4.pl

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast