Łukasz Stafiej/www.lukaszstafiej.pl

Restauracja Nordowi Mól – tu zjesz jak u kaszubskiej mamy

Celbowo. Niewielka osada kaszubska położona nieopodal Pucka, w połowie drogi między Redą a Władysławowem. To tutaj, w miejscu – zdaje się – dość niepozornym znajduje się restauracja Nordowi Mól. Północne Miejsce (po kaszubsku) serwuje kuchnię polską z elementami kuchni kaszubskiej. Bo, jak się okazuje, Kaszuby Północne tradycją kulinarną wcale nie ustępują klasykom, jakie podaje się na wschodzie czy na południu tego regionu kulturowego. Docenili to eksperci – według Poland 100 Best Restaurants w 2015 roku Nordowi Mól zasłużył na tytuł Najlepszej Karczmy Przydrożnej w Polsce.

LUK 9776 - Restauracja Nordowi Mól - tu zjesz jak u kaszubskiej mamyLUK 9759 - Restauracja Nordowi Mól - tu zjesz jak u kaszubskiej mamy

Nordowi Mól: poznaj tradycyjny smak Kaszub

– Nasza filozofia to przede wszystkim promowanie tradycyjnej kuchni polskiej z elementami kuchni kaszubskiej – wyjaśnia Agnieszka Kamecka z restauracji Nordowi Mól. – Menu naszej karty charakteryzuje duży wybór dań – 76 pozycji, które szef naszej kuchni komponuje w oparciu o tradycyjne receptury, często pozyskane od gospodyń wiejskich. Stąd dominującą rolę w naszych daniach stanowią naturalne składniki i smak regionu Kaszub.

LUK 9742 - Restauracja Nordowi Mól - tu zjesz jak u kaszubskiej mamy
Codzienne dostawy mięs i ryb od okolicznych dostawców (m.in. hurtownia Koryb z Pucka, hodowla pstrągów z Redy) dają gwarancję świeżości produktów serwowanych w restauracji Nordowi Mól. Ponieważ kucharze sami wytwarzają wiele produktów, a goście często o nie dopytują, wybrane kiełbasy, wędzone ryby, pasztety i smalce kupić można w restauracyjnym sklepiku.

A co zjemy w samej restauracji?

Na przystawkę szef kuchni, Krzysztof Rozum, serwuje tatar z polędwiczek z gęsi z cebulą, marynowanymi ogórkiem i pieczarkami i bułką.

LUK 9631 - Restauracja Nordowi Mól - tu zjesz jak u kaszubskiej mamy

Danie główne to zrazy wołowe w sosie własnym z kaszą gryczaną i burakami.

LUK 9657 - Restauracja Nordowi Mól - tu zjesz jak u kaszubskiej mamy

Na deser szarlotka na gorąco z lodami waniliowymi.

LUK 9691 - Restauracja Nordowi Mól - tu zjesz jak u kaszubskiej mamyLUK 9707 - Restauracja Nordowi Mól - tu zjesz jak u kaszubskiej mamy

Warto skusić się również na tradycyjne zupy kaszubskie, jak czernina, zupa brukwiowa czy Eintopf. W restauracji na kilka sposobów podaje się również gęś, z której słyną Kaszuby.

– Staram się jak najlepiej wpasować w gusta naszych gości. Każda potrawa wymaga indywidualnego podejścia i musi być perfekcyjnie dopracowana, mimo swej prostoty i z założenia tradycyjnego charakteru. Stawiam na sprawdzone, polskie przepisy, bez dodatkowych modyfikacji. Szybko, ciepło i tradycyjnie – podsumowuje Krzysztof Rozum.

LUK 9739 - Restauracja Nordowi Mól - tu zjesz jak u kaszubskiej mamy

Oryginalna kuchnia z historią Kaszub w tle

Klasyczny smak, z którego słynie restauracja Nordowi Mól, dopełniany jest przez charakterystyczny wystrój restauracji. Już sam budynek przykuwa uwagę – to dworek kaszubski z murem szachulcowym i czerwoną falistą dachówką.

– W otoczeniu restauracji znajdziemy ekspozycję starych maszyn rolniczych oraz malowniczy ogród z kołem młyńskim przy zarybionym stawie. Po wejściu do restauracji uwagę przykuwają kaszubskie dekoracje (hafty, obrazy, dekoracje okien) i całość wyposażenia utrzymana w konwencji XX-lecia międzywojennego. Oprócz elementów kaszubskich, znajdziemy w jednej z sal historię Pucka sprzed ponad 400 lat – a chodzi o Kaprów Królewskich, którzy tu stacjonowali. Ich flagowy okręt św. Jerzy został zbudowany w Pucku, a makiety innych żaglowców oraz biesiadne sceny z życia Kaprów dopełniają dekorację morskiego charakteru tej sali – opowiada Agnieszka Kamecka.

Do restauracji Nordowi Mól trafić nietrudno – znajduje się w bliskim sąsiedztwie drogi wojewódzkiej nr 216 łączącej tzw. Małe Trójmiasto z Puckiem i Półwyspem Helskim.

Nordowi Mól — restauracja przyjazna dzieciom

Restauracja Nordowi Mól to nie tylko wymarzone miejsce dla koneserów swojskiego, a zarazem wyszukanego regionalnego jedzenia. To także przyjazna przestrzeń do spędzania błogich chwil całą rodziną, ciesząc się tradycyjnymi daniami, inspirującym wystrojem i zachwycającą kaszubską naturą.

Z myślą o najmłodszych i ich wysublimowanych podniebieniach przygotowuje się klasyki kuchni polskiej, bazujące na najwyżej jakości produktach: rosół z kury z makaronem własnej roboty, pomidorową z ryżem lub makaronem czy delikatne klopsiki z cielęciny. Po posiłku lub w oczekiwaniu na kolejne danie maluchy mogą skorzystać z zadbanego placu zabaw i znajdującej się w restauracji sali zabaw. Wiele radości przysporzą im spotkania z towarzyskimi danielami, uroczymi królikami, a także gołębiami i bocianami mieszkającymi w naszym mini-zoo.

Kaszubska kuchnia sprzyja spotkaniom: organizacja imprez

Restauracja Nordowi Mól posiada bogate zaplecze, które sprosta największym wyzwaniom. Świetna kuchnia, urokliwy wystrój i zielone otoczenie to idealne powody, by zorganizować w tym miejscu spotkanie biznesowe, wesele lub inną rodzinną imprezę.  Goście weselni z pewnością docenią eleganckie sale weselne, dostęp do pięknego tarasu z zejściem do ogrodu, czy możliwość spacerowania po romantycznych alejkach. Organizatorzy spotkań biznesowych mogą liczyć na dostęp do pełnej infrastruktury i nowoczesnego sprzętu konferencyjnego.

 

Kontakt

Celbowo 27 A,  Puck

tel.: +48 058 673-20-02

e-mail: marketing@nordowimol.pl

www.nordowimol.pl

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wielkość czcionki
Kontrast