Restauracja Piwna 47 Food & Wine Bar. Światowa kuchnia na Głównym Mieście w Gdańsku

Restauracja Piwna 47 Food & Wine Bar to miejsce, gdzie delektować się można specjałami najwyższej jakości inspirowanymi tym, co najlepsze w kuchni międzynarodowej. Całość uzupełnia karta składająca się ze 160 pozycji światowych win starannie dobieranych przez sommeliera.

– W Piwnej 47 Food & Wine Bar zachęcamy gości do spędzenia czasu w pięknym wnętrzu, które nawiązuje do tradycyjnych wnętrz Francji czy Włoch. To tu przy pysznym posiłku i winie częstokroć możemy posłuchać muzyki na żywo. W naszej restauracji proponujemy po prostu pyszne, świeże jedzenie bez konkretnego kierunku z namiastką ogólnie panujących trendów kulinarnych – wyjaśnia Edyta Ellwart z restauracji Piwna 47 Food & Wine Bar.

LUK 3957 - Restauracja Piwna 47 Food & Wine Bar. Światowa kuchnia na Głównym Mieście w GdańskuLUK 3961 - Restauracja Piwna 47 Food & Wine Bar. Światowa kuchnia na Głównym Mieście w GdańskuLUK 3964 - Restauracja Piwna 47 Food & Wine Bar. Światowa kuchnia na Głównym Mieście w GdańskuLUK 3965 - Restauracja Piwna 47 Food & Wine Bar. Światowa kuchnia na Głównym Mieście w Gdańsku

Szef kuchni proponuje pstrąga tęczowego na risotto z borowikami i orzechami, z groszkiem i gruszkami

LUK 3915 - Restauracja Piwna 47 Food & Wine Bar. Światowa kuchnia na Głównym Mieście w GdańskuLUK 3918 - Restauracja Piwna 47 Food & Wine Bar. Światowa kuchnia na Głównym Mieście w GdańskuLUK 3923 - Restauracja Piwna 47 Food & Wine Bar. Światowa kuchnia na Głównym Mieście w Gdańsku

oraz królika w sosie winno-śmietanowym z karmelizowaną marchewką i groszkiem.

LUK 3894 - Restauracja Piwna 47 Food & Wine Bar. Światowa kuchnia na Głównym Mieście w GdańskuLUK 3900 - Restauracja Piwna 47 Food & Wine Bar. Światowa kuchnia na Głównym Mieście w GdańskuLUK 3901 - Restauracja Piwna 47 Food & Wine Bar. Światowa kuchnia na Głównym Mieście w GdańskuLUK 3909 - Restauracja Piwna 47 Food & Wine Bar. Światowa kuchnia na Głównym Mieście w Gdańsku

Co ciekawe, w restauracji Piwna 47 Food & Wine Bar zjemy nie tylko dania główne, ale również śniadania. – Jeśli nasi goście o godzinie 22 mają życzenie zjeść śniadanie, to jak najbardziej je przygotujemy. Także dlatego, że lokal otwarty jest od godziny 9 – wyjaśnia Edyta Ellwart.

W menu nie brakuje nawiązań do kuchni pomorskiej. Elementy regionalnych, tradycyjnych kulinariów odnajdziemy w kaszubskich serach, owocach i warzywach z lokalnych upraw. Dziczyzna i ryby pochodzą od zaprzyjaźnionych gospodarzy z województwa pomorskiego.

W restauracji Piwna 47 Food & Wine Bar karta zmieniana jest dwa razy w roku. Klienci mogą jednak liczyć na weekendowe propozycje sezonowe przygotowywane przez szefa kuchni Marcina Faliszka.

LUK 3944 - Restauracja Piwna 47 Food & Wine Bar. Światowa kuchnia na Głównym Mieście w Gdańsku

Jednak wielu gości restauracji Piwna 47 Food & Wine Bar przychodzi tu nie tylko zjeść, ale również po to, by po prostu spędzić czas przy lampce wina słuchając dobrej muzyki (koncerty na żywo odbywają się od czwartku do niedzieli). Selekcja win składa się ze 160 pozycji. Wiele z nich proponowanych jest na kieliszki poprzez użycie Coravinu. Wszystkie wina są starannie wyselekcjonowane przez sommeliera Przemka Bogdańskiego.

LUK 3969 - Restauracja Piwna 47 Food & Wine Bar. Światowa kuchnia na Głównym Mieście w GdańskuLUK 3967 - Restauracja Piwna 47 Food & Wine Bar. Światowa kuchnia na Głównym Mieście w GdańskuLUK 3968 - Restauracja Piwna 47 Food & Wine Bar. Światowa kuchnia na Głównym Mieście w Gdańsku

W lokalu znajdującym się tuż przy Bazylice Mariackiej, najstarszej ceglanej gotyckiej świątyni w Europie, gości szczególnie ujmują ciepłe, nowoczesne wnętrza. Białe cegły nawiązujące do tradycji krajów śródziemnomorskich, ale i przypominające nieco o architektonicznej historii starego Gdańska świetnie współgrają z licznymi drewnianymi elementami. Lokal jest niezwykle przytulny i ze względu na swoje położenie jest idealnym przystankiem dla wszystkich spacerujących po sercu Głównego Miasta w Gdańsku.

 

Kontakt

Piwna 47, Gdańsk

tel.: +48 58 380 88 80

e-mail: info@piwna47.pl

www.piwna47.pl

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast