Łukasz Stafiej www.lukaszstafiej.pl

Restauracja Polskie Smaki. Kaszubska uczta z widokiem na sopockie molo

Restauracja Polskie Smaki to nowe miejsce na kulinarnej mapie Trójmiasta. Jako jedyna w Sopocie oferuje polsko-kaszubską kuchnię, a ponieważ znajduje się w hotelu Sheraton i kuchnią dowodzi tu niezawodny chef Kristian Szidel, mamy pewność, że odwiedzając lokal, będziemy uczestnikami niezapomnianej uczty.

LUK 2263 - Restauracja Polskie Smaki. Kaszubska uczta z widokiem na sopockie moloLUK 2277 - Restauracja Polskie Smaki. Kaszubska uczta z widokiem na sopockie molo
– Restauracja powstała w odpowiedzi na oczekiwania naszych gości, którzy często pytali o miejsce z tradycyjną polską kuchnią – tłumaczy Iwona von Schada Borzyszkowska z hotelu Sheraton. – Polskie Smaki czarują tradycyjnymi daniami oraz regionalnymi smakami w interpretacji naszego szefa kuchni, Krystiana Szidel. Chcemy pokazać, że nasza polska i regionalna kuchnia jest wyjątkowa i warta odkrycia, bazuje na solidnych podstawach, wysokiej jakości regionalnych produktach i tradycyjnych recepturach, do których warto wracać i interpretować w bardziej współczesny sposób. Nasza pomorska, kaszubska lokalizacja daje nam wyjątkową możliwość, by promować lokalną kuchnię, która zachwyca bogactwem smaków i ciekawych przepisów – dodaje.

Oglądaj film

Szef kuchni Krystian Szidel podkreśla, że o atrakcyjności serwowanych w restauracji dań decyduje głownie ich prostota. Główną inspiracją dla powstających tu potraw jest regionalna kuchnia kaszubska oraz bogactwo Bałtyku. Stąd w karcie bogactwo ryb (m.in. śledź, dorsz, sielawa), dlatego już na przystawkę Krystian Szidel proponuje klasycznego śledzia bałtyckiego marynowanego w zalewie z octu jabłkowego. Łączy to, nietypowo, z kozim serem, chipsami z ziemniaków i ogórkiem kiszonym.

LUK 2181 - Restauracja Polskie Smaki. Kaszubska uczta z widokiem na sopockie moloLUK 2195 - Restauracja Polskie Smaki. Kaszubska uczta z widokiem na sopockie molo

Danie główne to również ryba. Tym razem jest to filet z turbota z sosem z grzybów leśnych z plackami z kaszubskich ziemniaków i z kapustą kiszoną.

LUK 2198 - Restauracja Polskie Smaki. Kaszubska uczta z widokiem na sopockie molo
O desery dba Andrzej Frelak, szef Cukierni Hotelu Sheraton. Kulinarną ucztę proponuje zakończyć polskim evergreenem, czyli szarlotką z owocami leśnymi.

LUK 2212 - Restauracja Polskie Smaki. Kaszubska uczta z widokiem na sopockie molo
W karcie nie brakuje również mięs (kaczka, dziczyzna, polska wołowina), a goście chętnie zajadają się pierogami z łososiem, kaczką, z kaszubskim wędzonym serem i młodym szpinakiem oraz sezonowymi, jak na przykład z jagodami.

Krystian Szidel bazuje na sprawdzonych tradycyjnych, ale i lokalnych przepisach. – Zupa rybna zakwaszana sokiem z kiszonego ogórka to receptura prosto z rybackich kutrów. Rybacy w taki właśnie sposób dodawali jej kwasowości. Taką zupę, opartą na morskiej tradycji. można zjeść tylko w naszej restauracji. Podobnie z sezonowo serwowaną u nas sielawą z Wdzydz Kiszewskich – mówi Szef Kuchni, Krystian Szidel. Ważne jest dla mnie używanie najwyższej jakości produktów, z których większość pochodzi od lokalnych dostawców. Sery, w tym kozi, sprowadzamy tylko z Kaszub. Podawana u nas wołowina pochodzi z hodowli w Pniewach. Są też pozycje w naszym menu, które przygotowujemy samodzielnie. Wypiekamy chleb, sami wędzimy mięsa czy przygotowujemy lody, które podajemy z tradycyjnymi polskimi słodkościami.

Lokalne, polskie pozycje znajdziemy też w karcie alkoholi. Kaszubska, wyrabiana z ziemniaków Asterix przez Johna Borella wódka Vestal Pomorze, polskie wina, cydry, piwa, miody i nalewki to trunki, które oparte są na tradycyjnych recepturach i pochodzą z najbardziej cenionych polskich winnic i browarów.

– W Polskich Smakach dbamy o każdy szczegół. Wystrój wnętrza, przygotowana specjalnie dla nas porcelana, wspaniała lokalizacja i wyjątkowa, adresowana do każdego i w atrakcyjnych, przystępnych cenach oferta kulinarna tworzą miejsce zapewniające niezapomniany pobyt i prawdziwą kulinarną ucztę pełną wybornych polskich specjałów – mówi Iwona von Schada Borzyszkowska.

LUK 2230 - Restauracja Polskie Smaki. Kaszubska uczta z widokiem na sopockie moloLUK 2233 - Restauracja Polskie Smaki. Kaszubska uczta z widokiem na sopockie molo
Nie bez znaczenia jest też sama lokalizacja Restauracji Polskie Smaki. Znajduje się w Rotundzie Domu Zdrojowego w Sopocie z malowniczym widokiem na najbardziej rozpoznawalny symbol Trójmiasta, sopockie molo.

 

Kontakt

Restauracja Polskie Smaki w Hotelu Sheraton

Powstańców Warszawy 10, Sopot, wejście od Placu Zdrojowego i Placu Przyjaciół

tel.: +48 58 767 19 60

e-mail: sopot@sheraton.com

www.restauracjapolskiesmaki.com

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wielkość czcionki
Kontrast