Łukasz Stafiej www.lukaszstafiej.pl

Restauracja Szafarnia 10, czyli filozofia gotowania według Grzegorza Labudy

On wie, jak przyrządzić czerninę, poliki z dorsza i z czym podać zielone śledzie. Od wielu lat konsekwentnie promuje tradycyjną kuchnię pomorską  i polską i sławi ją w całym świecie. W wolnych chwilach wertuje stare książki kucharskie, gdzie wyszukuje dawno zapomniane przepisy. Wskrzesza je, uwspółcześnia, a daniami, jakie tworzy na ich podstawie zachwyca podniebienia nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Grzegorz Labuda, jeden z najwybitniejszych szefów kuchni w Polsce, już czwarty rok dowodzi restauracją Szafarnia 10 w Gdańsku.

– Wraz z początkiem maja 2018 roku rozpocznie się już czwarty rok mojej przygody z restauracją Szafarnia 10. Bardzo intensywne trzy lata są już za mną i za moim zespołem. To bardzo udane lata, których nie przespaliśmy, ale wykorzystaliśmy konsekwentnie do realizacji naszych założeń – opowiada Grzegorz Labuda. – Chcieliśmy stworzyć kuchnię polską, pomorską w ciekawej, interesującej interpretacji. Udało nam się! Nasze pomysły na gotowanie, nasza lokalizacja nad Motławą przypadła do gustów rodzimym i zagranicznym smakoszom. To dla nas duże wyróżnienie – dodaje.

LUK 6395 - Restauracja Szafarnia 10, czyli filozofia gotowania według Grzegorza Labudy

Obrany kierunek kulinarny będzie kontynuowany. Konsekwentnie restauracja Szafarnia 10 będzie czarować gości pomorską i polską kuchnią. Inauguracja nowego menu przewidziana jest na początek maja 2018, a kolejnego w październiku.

– Na pewno będziemy szukać zapomnianych produktów . Na pewno po raz kolejny będziemy szukać natchnienia w starych książkach kucharskich polskich i pomorskich. Na pewno po dużej burzy mózgów z moim zastępcą Radosławem Gierałtowskim przygotujemy ciekawe aranżacje smaków, aromatów i kulinarnych kreacji – zapowiada Grzegorz Labuda.

LUK 6241 2 - Restauracja Szafarnia 10, czyli filozofia gotowania według Grzegorza LabudyLUK 6300 - Restauracja Szafarnia 10, czyli filozofia gotowania według Grzegorza LabudyLUK 6370 - Restauracja Szafarnia 10, czyli filozofia gotowania według Grzegorza Labudy

W nowej karcie, oprócz tatara z dorsza, z którego słynie szef Labuda, znajdziemy również między innymi żeberka z ziołowej wieprzowiny, filet z troci, zupę rybną z halibutem czy grasicę cielęcą z kurkami. Grzegorz Labuda rozwija menu o całą filozofię: – W nowej karcie postawiliśmy na wyszukanie smaków pierwotnych danego produktu, czyli wyjątkowość smaku z natury. Chcemy skupić się na wyjątkowości produktu samego w sobie. Chcemy w niego jak najmniej ingerować, jak najmniej marynować, przyprawiać. Ma być czysty w formie i treści. Prawie idealny.

Pisząc o restauracji Szafarnia 10 nie sposób nie zwrócić uwagi na zespół, który praktycznie od dwóch lat pozostaje w niezmienionym składzie. W dobie niezwykle dużej rotacji teamów w restauracjach, wielu pokus kariery w gastronomii, to nie lada osiągnięcie. Jak mówi szef Grzegorz Labuda: – Dla mnie to ogromna satysfakcja. Serdecznie dziękuję wszystkim za codzienną pracę, za pasję i poświęcenie, a także identyfikację z restauracją oraz za to, że chce im się więcej i nie mają dość. To mają na pewno po mnie – śmieje się szef Labuda.

Na przełomie maja i czerwca lifting przeszedł wystrój restauracji Szafarnia 10. Wnętrza są bardziej przytulne, kolorowe, zostanie nieco ocieplone. Wszystko po to, by jeszcze intensywniej delektować się serwowanymi tu daniami i jeszcze chętniej spoglądać za okno na niezwykły widok gwarnego Głównego Miasta Gdańska.

LUK 3161 - Restauracja Szafarnia 10, czyli filozofia gotowania według Grzegorza LabudyLUK 3166 - Restauracja Szafarnia 10, czyli filozofia gotowania według Grzegorza LabudyLUK 3180 - Restauracja Szafarnia 10, czyli filozofia gotowania według Grzegorza Labudy

 

Kontakt:

Restauracja Szafarnia 10

ul. Szafarnia 10, Gdańsk

tel.: +48 58 600 85 00, + 48 58 733 60 02

email: restauracja@szafarnia10.pl

www.szafarnia10.pl

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast