Łukasz Stafiej www.lukaszstafiej.pl

Restauracja Sztuczka. Nowy szef kuchni, nowe pomysły

Gdyńska restauracja Sztuczka to miejsce, które od lat zaskakuje i zachwyca podejściem do kulinariów. Tutaj nie mam mowy o banalnych rozwiązaniach czy drodze na skróty. Wizyta w Sztuczce to podróż przez struktury smaków i aromatów w towarzystwie niesamowitej opowieści o tym, jak dobre jedzenie pobudza zmysły.

LUK 3242 - Restauracja Sztuczka. Nowy szef kuchni, nowe pomysłyLUK 3244 - Restauracja Sztuczka. Nowy szef kuchni, nowe pomysły

Od lipca 2018 restauracja Sztuczka w Gdyni ma nowego szefa kuchni. To Kamil Kołodziejski, który w gdyńskim lokalu pracuje od trzech lat. Zaczynał jako chef de partie, a następnie został sous-chefem Jacka Koprowskiego. Ponieważ szef Jacek Koprowski wybrał samodzielną ścieżkę kariery, naturalną konsekwencją tej decyzji było mianowanie Kamila Kołodziejskiego na nowego szefa kuchni restauracji Sztuczka.

LUK 3350 2 - Restauracja Sztuczka. Nowy szef kuchni, nowe pomysły

– Dla mnie najważniejszy jest produkt i jego połączenie z innymi produktami na talerzu. To wszystko oczywiście z zachowaniem mocnego smaku i idealnych proporcji. Niezwykle istotne dla mnie jest to, abyśmy utrzymali poziom, który wypracowaliśmy przez te kilka lat. Dlatego obecna karta jest kartą przejściową. Kolejna, nad którą pracuję, będzie miała już mój „stempel” – opowiada Kamil Kołodziejski.

Restauracja Sztuczka. Nowa karta

W nowej karcie restauracji Sztuczka znajdą się między innymi małże świętego Jakuba z puree z kalafiora, sałatką ze świeżego kalafiora i jabłkowe parisien z trawą żubrową oraz grasica z puree z leśnych owoców, pain perdu i szałwią.

LUK 3262 1 - Restauracja Sztuczka. Nowy szef kuchni, nowe pomysły

Nowy szef kuchni restauracji Sztuczka przez kilka lat związany był z dużym hotelem w centrum Gdańska, a następnie przez siedem lat pracował w restauracji sushi w Sopocie. Był tam odpowiedzialny za ciepłe dania. Gdy odchodził ze wspomnianej restauracji sushi, piastował już stanowisko szefa kuchni.

– Z racji kilkuletniej przygody z kuchnią azjatycką Kamil potrafi w przemyślany sposób korzystać z produktów tej kuchni. Jego styl gotowania, który będzie chciał wprowadzić w Sztuczce to połączenie klasycznej kuchni z polskimi produktami i azjatyckim twistem. Oczywiście będzie podążał za kierunkiem, który Sztuczka wypracowała przez lata, czyli wyraźne smaki i oryginalny dobór składników. Niemniej na każdym talerzu chce odcisnąć swoje piętno – opowiada Rafał Wałęsa, współwłaściciel i założyciel restauracji Sztuczka.

LUK 3345 - Restauracja Sztuczka. Nowy szef kuchni, nowe pomysły

Jednocześnie Rafał Wałęsa, czyli również współwłaściciel i szef kuchni Sztuczka Bistro, człowiek bez którego nie powstałaby Sztuczka, będzie miał większy nadzór i wpływ na funkcjonowanie kuchni. Rafał będzie sprawdzał wszystkie pomysły Kamila i służył mu swoją wiedzą i doświadczeniem.

Czego kulinarnie spodziewać się będzie można w restauracji Sztuczka pod skrzydłami nowego szefa kuchni? Z pewnością będą to dania niebanalne, modernistyczne i jednocześnie szanujące tradycję kulinarną. Jak zawsze, nawiązywać będą do otwartej na świat i kosmopolitycznej Gdyni. Będą też czarować, jak to w Sztuczce.

 

Kontakt:

ul. Antoniego Abrahama 40, 81-395 Gdynia

tel.: +48 58 622 24 94​

e-mail: rezerwacjasztuczka@gmail.com

www.sztuczka.com

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wielkość czcionki
Kontrast