Skwierawski. Tak smakują Bory Tucholskie

Konfitury, miody, pyłki, musy, nalewki, keczupy, sosy. Do tego przetwory z grzybów i 100-procentowe nektary. Całe bogactwo pyszności z Borów Tucholskich zamknięte w butelkach i słoikach, które można postawić u siebie w kuchni i kosztować, kiedy tylko dusza zapragnie. Właśnie takim przetwórstwem zajmuje firma Skwierawski Nalewki.

Jak mówi właściciel firmy, Stefan Skwierawski, w Zakładzie Produkcji Spożywczej „Skwierawski” przetwarza się to, co najlepsze z grzybów i owoców runa leśnego z Borów Tucholskich. Warto podkreślić, że Bory Tucholskie to jeden z największych kompleksów borów sosnowych w Polsce i zarazem miejsce, którego wyjątkowością szczyci się nie tylko Pomorze, ale i cała Polska.

Bory Tucholskie to ogromne zasoby naturalnego dobra prosto z ekologicznego lasu. Znajdziemy tu maliny, jagody, jeżyny, czarny bez. Napotkamy tu również grzyby, które są nieodłącznym elementem tradycyjnej polskiej kuchni.

IMG 0707 - Skwierawski. Tak smakują Bory TucholskieMO0 3978 - Skwierawski. Tak smakują Bory Tucholskie

Stefan Skwierawski swój zakład produkcyjny prowadzi od 1989 roku. Jak mówi, ma za sobą długą drogę rozwoju. Zaczynał od produkcji lodów w proszku. Potem były grzyby suszone i półprodukty kulinarne. Popularność zyskał dzięki koncentratowi i granulatowi grzybowemu, który produkuje jako jedyny w Polsce.

Dziś w ofercie Zakładu Produkcji Spożywczej „Skwierawski” znajdziemy całe mnóstwo przetworów. Ich podstawą są maliny, jagody, żurawina i borówki. Te ostatnie kupić można zarówno w całości (w soku), jak i z gruszką albo w towarzystwie innych owoców leśnych. Konfitury, musy czy keczup z żurawiny to wspaniałe dodatki do mięs i deserów, choć właściwie mogą słodkości deserowe z powodzeniem zastąpić.

LUK 8502 - Skwierawski. Tak smakują Bory Tucholskie%C5%BCurawina%20%C5%9Bwieza - Skwierawski. Tak smakują Bory Tucholskie

Osobny rozdział produkcji to nalewki. W stałej ofercie znajdują się nalewki imbirowe, jagodowe, jeżynowe, malinowe, z kwiatu czarnego bzu i żurawiny. Dla spragnionych bardziej wymyślnych smaków przygotowano nalewkę z mięty. Nie brakuje też takich klasyków jak nalewki wiśniowe czy z pigwy.

W ofercie nie brakuje również miodów i pyłków, które działają wręcz magicznie na zdrowie.

Przetwory Stefana Skwierawskiego, choć powstają w zakładzie przemysłowym, wygrywają jakością produktów. Wszystkie owoce i grzyby pochodzą z czystych i chwilami wręcz „dziewiczych” terenów Borów Tucholskich.

NALEWKI - Skwierawski. Tak smakują Bory Tucholskie

Kontakt

ul. Szkolna 28, Brusy

tel.: +48 52 398 22 91

e-mail: skwierawski@skwierawski.com.pl

www.skwierawski.com.pl

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast