Trendy kulinarne

W drodze po gwiazdkę Michelin – poznaj najgorętsze trendy kulinarne

Oryginalne przepisy najlepszych szefów kuchni na Pomorzu, opinie i porady ekspertów na temat dań sezonowych, wegetariańskich i wegańskich, inspiracje, dzięki którym możesz wspiąć się na kulinarne wyżyny, nie tylko w domowym zaciszu, czyli… najlepsze restauracje na Pomorzu! Kieruj się pasją gotowania i rozkoszowania smakiem najciekawszych przysmaków kuchni pomorskiej – kaszubskiej i kociewskiej, korzystając z zakładki Trendy Kulinarne serwisu Pomorskie Prestige.

Jeśli zastanawiasz się, kto tworzy kulinarną awangardę i co roku rozdaje karty, w wysublimowany sposób łącząc tradycję z nowoczesnością, zajrzyj do czerwonego przewodnika Michelin oraz żółtego przewodnika Gault&Millau. Światowe trendy kulinarne kreują szefowie kuchni i restauratorzy wymienieni w tych dwóch bibliach dla kucharzy i smakoszy.

Kolebka smaku i kulinarni celebryci – jak powstają trendy?

Za kolebkę kulinarnej finezji i kunsztu niezmiennie uznaje się Francję. W Paryżu powstały bowiem pierwsze restauracje z prawdziwego zdarzenia, a wybitni degustatorzy zmienili się z czasem w uznanych krytyków kulinarnych. Nic więc dziwnego, że to właśnie Francuzi stali się ekspertami od sztuki gotowania i oprowadzają nas po kulinarnej mapie świata.

Co przesądza o randze restauracji i jak powstają trendy kulinarne? Unikalny smak, aromat i wygląd dań są kluczowymi składowymi sukcesu szefa kuchni. Do pełni szczęścia i zdobycia gwiazdki potrzeba jeszcze jakości składników potraw, zastawy, kompetencji obsługi, designerskiego wystroju restauracji oraz lokalizacji.

Na jakie trendy kulinarne warto zwrócić uwagę?

Trzy wyjątkowe trendy kulinarne świetnie wpisujące się w idee slow life oraz fine diningu, mają szansę stać się wartościami ponadczasowymi w branży gastronomicznej. Wybierając regionalną restaurację na Pomorzu, zwróć uwagę na:

  • comfort food – trend kulinarny, który skupia się na posiłkach lub produktach, które zapewniają psychiczne ukojenie, poprawę nastroju, mogą przywodzić na myśl beztroskie dzieciństwo spędzone z najbliższymi, wśród smaków, które zapadają w pamięć na całe życie;

  • niebieską żywność – posiłki przygotowywane na bazie produktów, wytwarzanych w sposób zrównoważony ze zwierząt morskich (roślin, glonów), złowionych lub wyhodowanych w środowisku słodkowodnym lub morskim;

  • dietę planetarną – styl życia polegający na wybieraniu produktów żywnościowych, które są przyjazne środowisku, którymi są m.in. produkty lokalne pochodzenia roślinnego.

Wędruj szlakiem regionalnych smaków i opowieści, odkrywając trendy kulinarne Pomorza, które narodziły się z miłości do natury. Rozsmakuj się morzem w duchu slow food z Pomorskie Prestige.

POMORSKIE PRESTIGE | Wszelkie prawa zastrzeżone |
Projekt i realizacja: Tomsky.pl
WordPress Ads
Wielkość czcionki
Kontrast