Wydarzenia

Najsmaczniejsze festiwale Pomorza – lokalne wydarzenia kulinarne

Pokazy live cooking, warsztaty z najlepszymi szefami kuchni, opowieści o kulinarnych tradycjach Pomorza, przysmaki pomorskie i kaszubskie w duchu slow food od lokalnych producentów w nowych odsłonach, a wszystko okraszone solidną porcją zdrowego i smacznego jedzenia – poznaj najsmaczniejsze festiwale i lokalne wydarzenia kulinarne z przewodnikiem Pomorskie Prestige.

Turystyka kulinarna – poznaj Pomorze od kuchni

Dlaczego w Łebie panuje kult srebrnego dorsza po kaszubsku zwanego pomuchlem? Jakich potraw można spróbować na sopockim molo podczas Slow Fest? Jak smakuje Śniadanie w Plenerze na ulicy Elektryków? Odkryj bogactwo kulinarne i kulturowe Pomorza, podążając szlakiem najsmaczniejszych festiwali. 

Pomorskie wydarzenia kulinarne, podobnie jak największe festiwale dla smakoszy na świecie, dzielą się głównie na te, które są wyrazem wieloletniej tradycji oraz nowe niszowe przedsięwzięcia. Zawsze znajdziesz tu jednak uginające się pod ciężarem wykwintnych potraw kramy trójmiejskich restauracji, które realizują swoje pasje kulinarne, wykorzystując skarby regionu.

Wydarzenia kulinarne Pomorza – tego nie możesz przegapić!

Poznawaj Pomorze wszystkimi zmysłami, a zwłaszcza smakiem i węchem, odwiedzając wiosną gdański festiwal smaków kuchni wegetariańskiej oraz… kawy i czekolady, kosztując latem skarbów lokalnych wystawców Slow Fest w Sopocie, a zimową porą smakując srebrnego dorsza, jak dostojnicy i brać żeglarska powracająca niegdyś z morza. Co ważne, Festiwal Pomuchla w Łebie odbywa się w grudniu od ponad 20 lat.

Gdy stoły uginają się od lokalnych specjałów – ryb, drobiu, owoców i warzyw z rodzimych pól i lasów, masz szansę poznać nie tylko kulturę i dziedzictwo kulinarne Pomorza, ale przede wszystkim ludzi, którzy owe tradycje kultywują, umiejętnie mieszając rodzinne przekazywane z pokolenia na pokolenie przepisy z technikami, które przypływają statkami z innych państw. 

Pomorze stało się jednym z najróżnorodniejszych kulinarnie regionów Polski. Odwiedzaj wydarzenia kulinarne w pomorskim i kęs za kęsem rozsmakuj się w nadmorskim klimacie.

POMORSKIE PRESTIGE | Wszelkie prawa zastrzeżone |
Projekt i realizacja: Tomsky.pl
WordPress Ads
Wielkość czcionki
Kontrast