Zainspiruj się świątecznie. Pierwsza edycja Miejskiego festiwalu Smakuj Trójmiasto za nami

Idea Miejskiego Festiwalu Kulinarnego Smakuj Trójmiasto jest prosta – ma być tematycznie, różnorodnie, z klasą i przede wszystkim pysznie. Pierwsza edycja, zaplanowana na 5 grudnia, wprowadzała w nastrój Bożego Narodzenia. W klubokawiarni Sztuka Wyboru na terenie Garnizonu w Gdańsku swoimi specjałami częstowało ponad 40 wystawców.

FRO 4694 - Zainspiruj się świątecznie. Pierwsza edycja Miejskiego festiwalu Smakuj Trójmiasto za namiFRO 4698 - Zainspiruj się świątecznie. Pierwsza edycja Miejskiego festiwalu Smakuj Trójmiasto za namiFRO 4792 - Zainspiruj się świątecznie. Pierwsza edycja Miejskiego festiwalu Smakuj Trójmiasto za nami
To przede wszystkim renomowane restauracje z Trójmiasta, zarówno te, które na rynku działają dłużej i zdążyły wypracować renomę (m.in. Delmonico Cut Seakhouse, Marmolada Chleb i Kawa), jak i takie, które dopiero zaznaczają swoje miejsce na kulinarnej mapie Trójmiasta, ale już zdążyły podbić serca smakoszy (np. Tu’gether, Prologue Restauracja & Bar, Główna Osobowa).

Festiwal przyjął niezobowiązującą formę – stoiska restauratorów rozmieszczono na dwóch poziomach Sztuki Wyboru. Na środku głównej sali ustawiono wysokie stoliki, przy których można było delektować się zakupionymi specjałami. A tych było co nie miara – od pierogów z mięsnym i grzybowym nadzieniem, (z restauracji Mała Ukraina oraz lepionych na miejscu m.in. przez ekspertki z Mocno Nadzianych), klasycznego barszczu wigilijnego (Bistro Słowacki) i zupy grzybowej, przez bigos (Lobster) i łazanki z makiem (Bocian Morski). Smakosze wybierać mogli w całym bogactwie ryb – był dorsz po grecku, sandacz i pstrąg w galarecie, śledzie w wielu odsłonach (np. z burakiem), rolada z łososia czy łosoś marynowany w białym winie, a nawet tatar z karpia. Nie zabrakło również kaczki na modrej kapuście z jabłkiem, pasztecików z mięsem i grzybami oraz tart i wina.

FRO 4712 - Zainspiruj się świątecznie. Pierwsza edycja Miejskiego festiwalu Smakuj Trójmiasto za namiFRO 4723 - Zainspiruj się świątecznie. Pierwsza edycja Miejskiego festiwalu Smakuj Trójmiasto za namiFRO 4729 - Zainspiruj się świątecznie. Pierwsza edycja Miejskiego festiwalu Smakuj Trójmiasto za nami
Wielu restauratorów zadbało także o to, by promować swoje własne przetwory. Restauracja Kotlet i Neighbours postawiły m.in. na domowe pasztety. Z kolei Główna Osobowa kusiła musem z buraka, białej fasoli i orzechów laskowych. Popularnością cieszyły się także pyszne chutneye, pasty i suszone owoce, które idealnie nadadzą się na wigilijny kompot.

Ale wytrawne dania to nie wszystko. W drugiej sali królowały słodkości. Torty „zwykłe”, wegańskie i bezglutenowe. Owoce w czekoladzie, pierniki i pierniczki i ciasto brownie, które w ostatnich latach wyrosło na wigilijny hit w wielu polskich domach.

FRO 4730 - Zainspiruj się świątecznie. Pierwsza edycja Miejskiego festiwalu Smakuj Trójmiasto za namiFRO 4744 - Zainspiruj się świątecznie. Pierwsza edycja Miejskiego festiwalu Smakuj Trójmiasto za namiFRO 4792 - Zainspiruj się świątecznie. Pierwsza edycja Miejskiego festiwalu Smakuj Trójmiasto za nami
Ci, którzy szukali świątecznych ozdób również nie mogli czuć się zawiedzeni – stoiska z designerskimi produktami czy rękodziełem kusiły swoją bogatą ofertą.

Miejski Festiwal Kulinarny Smakuj Trójmiasto to nie tylko uczta dla zmysłów. To również powód do doskonalenia się, na przykład w dziedzinie zdobienia pierniczków lub tworzenia świątecznych dekoracji. W bogatej ofercie zostawiono także miejsce na warsztaty zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych.

FRO 4753 - Zainspiruj się świątecznie. Pierwsza edycja Miejskiego festiwalu Smakuj Trójmiasto za namiFRO 4768 - Zainspiruj się świątecznie. Pierwsza edycja Miejskiego festiwalu Smakuj Trójmiasto za namiFRO 4815 - Zainspiruj się świątecznie. Pierwsza edycja Miejskiego festiwalu Smakuj Trójmiasto za nami
Pierwsza edycja Miejskiego Festiwalu Kulinarnego Smakuj Trójmiasto to bez wątpienia sukces frekwencyjny. Do Sztuki Wyboru, notabene miejsca niezwykle urokliwego, nowoczesnego i urządzonego ze smakiem, przybyły tłumy. To kolejny dowód na to, że Trójmiasto jest otwarte na nowe, ciekawe inicjatywy gastronomiczne. Kolejna edycja imprezy odbędzie się w lutym. Tym razem tematem przewodnim będą smaki Azji.

Miejsce: Garnizon Kultury

www.garnizon.pl/garnizon-kultury.html

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast