Rekomendowane doświadczenia

Przewodnik po najlepszych atrakcjach, smakach, doświadczeniach i inspiracjach, które Pomorskie ma do zaoferowania. Dzięki współpracy z lokalnymi partnerami zapewniamy Ci niezapomniane chwile i pełne satysfakcji poznawanie regionu pomorskiego. Odkrywaj z nami to, co najlepsze!

Znaleziono 11 obiekty.

Chwastowe Pole

Chwastowe Pole to miejsce, gdzie tradycja spotyka się z naturą. Organizujemy unikalne warsztaty dzikiej kuchni - Kaszebe Slow Life- czyli gotowanie bez użycia prądu – gotujemy na żywym ogniu, inspirując się kaszubskim dziedzictwem. Naszym celem jest integracja ludzi oraz promowanie produktów od lokalnych producentów żywności. Co oferujemy? 🌿 Warsztaty kulinarne: Nauka gotowania w duchu slow life, na ogniu, w otoczeniu natury. 🌿 Rzemieślnicze octy owocowe i ziołowe: Naturalne, tworzone z pasją i wiedzą o fitoterapii. 🌿 Kosmetyki botaniczne: Produkty inspirowane naturą, stworzone z najwyższą starannością. 🌿 Ręcznie zbierane zioła, herbaty: Wszystkie rośliny wykorzystywane w naszej pracy są zbierane ręcznie, zgodnie z zasadami zrównoważonego zbioru, by zachować ich pełnię właściwości i szacunek dla przyrody. ❤️ Filozofia Tworzymy w zgodzie z rytmem natury, korzystając z lokalnych darów ziemi. Nasze działania opierają się na wiedzy właścicielki – fitoterapeutki, która wierzy w siłę roślin i prostotę życia w harmonii z przyrodą. Zapraszamy do współpracy i odkrywania smaków Kaszub w wyjątkowy sposób!

Eko Elita

Rodzinne gospodarstwo ekologiczne w Jaworach prowadzimy od 2005 roku. Od samego początku naszej działalności funkcjonujemy w systemie rolnictwa ekologicznego. Przetwórstwo przy gospodarstwie prowadzimy z założeniem, że wszystko co produkujemy robimy, tylko i wyłącznie z nasion roślin lub warzyw uprawianych w gospodarstwie. Zarówno nasze surowce jak i produkty z nich wytworzone posiadają certyfikat rolnictwa ekologicznego. Nasze produkty powstają na miejscu w gospodarstwie. W 2024 roku zdobyliśmy III miejsce w ogólnopolskim konkursie na „Najlepsze przetwórstwo ekologiczne 2024”, organizowanym przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.

Gorzelnia Podole Wielkie

Gorzelnia w Podolu Wielkim to miejsce, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością. Położona w sercu malowniczego Pomorza, gorzelnia istnieje od ponad 170 lat. Jako jedyni w Polsce sami uprawiamy surowce: zboża i ziemniaki na nasze okowity, co pozwala nam kontrolować każdy etap produkcji – od pola aż po butelkę. Odwiedzając nas, poznasz tajniki destylacji, skosztujesz wyjątkowych okowit i wódek, a także odkryjesz, jak przywracamy zapomniane polskie tradycje gorzelnicze. To idealne miejsce na degustację i podróż do świata unikalnych smaków Pomorza, które będą jej towarzyszyć. Zarezerwuj 2 godzinną wizytę i poczuj atmosferę miejsca, w którym każda butelka opowiada historię.

Kaszubskie Zioła

Kaszubskie Zioła to rodzinna firma założona w 2013 roku, prowadzona przez mamę i córkę. Nasze produkty, takie jak herbaty ziołowe, syropy, napoje wzmacniające, octy i dżemy, wytwarzamy ręcznie z roślin pochodzących głównie z naszego gospodarstwa w sercu Kaszub – na obszarze Natura 2000. Zbieramy zioła i owoce na ponad 15 ha łąk i lasów. Oferujemy również zestawy upominkowe i regionalne pamiątki oraz warsztaty zielarskie - zarówno kosmetyczne jak i kulinarne. Nasze gospodarstwo i sklepik znajdują się w malowniczej wsi Łąkie, niedaleko Bytowa, nad jeziorem lobeliowym.

Makowa Koza

Mieszkam w malowniczej wsi Cieciorka na Kociewiu, gdzie hoduję kozy, a z ich mleka tworzę wyjątkowe sery. Moje zagrodowe wyroby zachwycają różnorodnością smaków i aromatów – od delikatnych i kremowych serów świeżych, po dojrzewające, pełne głębokich nut smakowych. Dodatek świeżych i suszonych ziół oraz kwiatów nie tylko nadaje im unikalny charakter, ale też cieszy oko pięknym wyglądem. A dla ciekawych Sekretów Makowej Kozy oferuję warsztaty serowarskie i degustacje, które odkryją tajniki tworzenia tych specjałów. To także okazja do kontaktu z kozami i doświadczenia bliskości natury. Zapraszam, by poczuć magię smaku i atmosfery tego miejsca!

Pasieka Miodolandia

Pasieka Miodolandia to coś więcej niż miejsce – to historia, pasja i harmonia z naturą. Jako trzecie pokolenie pszczelarzy pielęgnujemy rodzinne tradycje, tworząc wyjątkowe miody i produkty pszczele z serca Żuław Gdańskich. To tutaj powstaje nasz nagrodzony PERŁĄ 2021 Miód żuławski, będący dumą regionu i symbolem jakości. Każdy słoik miodu to efekt troskliwej współpracy pszczół, natury i naszej rodziny. Oferujemy nie tylko klasyczne miody, ale również unikalne miody tłoczone, różnorodne pyłki kwiatowe i pierzgę. Dbamy o każdy szczegół – od ekologicznych opakowań nawiązujących do żuławskiego dziedzictwa, po lokalność i naturalność naszych produktów. Pasieka Miodolandia to także przestrzeń, którą warto odwiedzić, poznać i posmakować. Co roku otwieramy nasze drzwi dla gości, oferując dni pełne inspiracji – od edukacyjnych ścieżek i warsztatów dla dzieci i dorosłych, po możliwość zajrzenia do szklanego ula i poznania tajemnic pracy pszczelarza. To miejsce, gdzie natura spotyka się z pasją, a tradycja z nowoczesnym podejściem do pszczelarstwa. Jeśli szukasz autentycznego smaku, zdrowia i historii zamkniętej w słoiku, Pasieka Miodolandia jest dla Ciebie. Odkryj Żuławy w każdej kropli naszego miodu i poczuj magię natury, która inspiruje nas każdego dnia.

Podkówka

Mam na imię Lucyna i prowadzę gospodarstwo rolne z córkami we wsi Nowy Klincz koło Kościerzyny. No tak same kobietki, ale z małą pomocą szwagra dajemy radę. Przeprowadziłam się tu z Trójmiasta do męża. Ja księgowa, która ze wsią nie miała nic do czynienia, odnalazłam się na niej i pokochałam tą ziemię jakby była moja od zawsze. To gospodarstwo było tu od zawsze, tylko właściciele się zmieniali. Nauczyłam się tu wszystkiego, co każdy rolnik powinien wiedzieć o hodowli zwierząt i uprawie ziemi. Hodujemy krowy, kozy, mamy też konie, które uczą młodych jeźdźców i nie tylko. Konie od dziecka były moją pasją i cieszę się, że mogłam spełnić to marzenie. Dzieci rosły, a ja miałam więcej czasu, więc otworzyłam agroturystykę. Wtedy do gospodarstwa przyszły kozy i to one zapoczątkowały moją przygodę z serami. Najpierw robiłam same świeże sery, potem w miarę rozwoju doszły dojrzewające z mleka od krów. Gdy nabrałam pewności siebie, zaczęłam prowadzić warsztaty serowarskie. Są to warsztaty dla każdej grupy wiekowej, nawet dzieci z półkolonii zrobiły swój ser. Na warsztatach krok po kroku uczę jak zrobić ser, który potem w domu można zrobić samemu. W międzyczasie uczestnicy degustują sery świeże z przyprawami oraz sery dojrzewające. Uczestnicy mogą wybrać z jakim mlekiem chcą pracować kozim czy krowim. Na koniec warsztatów jest ciasto, ale nie byle jakie, bo z serwatki. Warsztaty to jedna z opcji spędzenia czasu na naszym gospodarstwie. Dzięki pomocy moich córek rozszerzamy ofertę o Dzień Farmera. Ta oferta będzie dostępna w weekendy od lipca do sierpnia. Można będzie poznać nasze zwierzęta: kozy, konie, króliki, posmakować serów w czasie pokazu robienia sera. Na koniec będzie można spróbować sił na kołowrotku i poznać jedno z rzemiosł, jakim zajmowali się rolnicy na wsi. Będziemy pracować na owczej wełnie. To wszystko przygotuję dla Was ja, księgowa z Trójmiasta, która zakochała się w tych kaszubskich ziemiach.
Gościnna 9, Nowy Klincz, Kościerzyna County, Polska

Smaki Kaszub

Gotujemy z pasją i miłością do Kaszub, pragnąc dzielić się tym, co najlepsze. W naszej manufakturze potrawy są przygotowywane przez wykwalifikowanych kucharzy, którzy łączą regionalizm i tradycję z nowoczesnymi technikami kulinarnymi. Bogactwo lokalnych składników pozwala nam na tworzenie potraw według autorskich przepisów, a także na popularyzację tradycyjnych, często zapomnianych specjałów. Dzielimy się ponadczasowymi smakami i recepturami, przywracając wspomnienia z naszej krainy lasów i jezior, oraz zachęcamy do odwiedzenia tego magicznego zakątka Polski. Dzięki naszemu doświadczeniu stworzyliśmy niepowtarzalne warsztaty, gdzie pod okiem naszych kucharzy mają Państwo okazję do przygotowania jednej z wybranych przez nas potraw.

Statkiewiczówka

Zapraszamy na wyjątkowe szkolenia serowarskie w naszej serowarni w Swołowie! 🧀 To niepowtarzalna okazja, aby odkryć tajniki tradycyjnej produkcji serów oraz zanurzyć się w świecie smaku. Podczas szkolenia uczestnicy poznają pełen proces tworzenia sera – od świeżego mleka po gotowy produkt. To idealna propozycja dla miłośników serów, pasjonatów kulinariów i osób, które marzą o samodzielnym wyrabianiu serów w domowym zaciszu. Zarezerwuj miejsce już teraz i zasmakuj w sztuce serowarstwa! Do zobaczenia w Swołowie – miejscu, gdzie tradycja łączy się z pasją! 🍃

Tabun

Na terenie ośrodka Tabun znajdują się trzy stajnie, kryta ujeżdżalnia, która zapewnia niezależność od pogody. W sumie Tabun to 20 koni sportowych i 20 hodowanych na potrzeby agroturystyczne. Część agroturystyczna jest kameralna i daje poczucie intymności. Do dyspozycji gości jest pięć pokoi, w których w sumie znajdzie się miejsce dla 15 gości. W cenie noclegu uwzględniono również wypożyczenie rowerów i łodzi wiosłowej, dzięki czemu wolny czas można spędzać na łonie natury. A tej w pobliżu nie brakuje. Dookoła znajdują się lasy i Jezioro Otomińskie. Sama posiadłość to aż cztery hektary ogrodzonego terenu

WitAnn

WitAnn to mały, lokalny producent rzemieślniczych wędlin i przetworów mięsnych, przygotowywanych w stylu slow food: w tradycyjny sposób, bez użycia zaawansowanych technologii produkcji, z poszanowaniem środowiska. Przy tworzeniu naszych produktów, sięgnęliśmy do przepisów i receptur naszych rodziców i dziadków. Dodaliśmy do tego szczyptę nowoczesności: wędzimy je w elektrycznej, niskoemisyjnej wędzarni. Nasze wyroby pakujemy hermetycznie tuż po zakończeniu produkcji, aby zachowały swój unikalny smak i aromat na długi czas. Ofertę wyrobów wędliniarskich uzupełniają wędzone ryby oraz przetwory w słoikach, które oprócz klasycznych pozycji, zawierają także nasze autorskie, nietuzinkowe produkty. Pełna oferta naszych wyrobów dostępna jest w sklepie internetowym. Wykorzystując fakt, że mieścimy się w obszarze Natura 2000, nad rzeką Łupawa w otoczeniu pięknej przyrody, postanowiliśmy połączyć naszą pasję wędzarniczą z gotowaniem na otwartym ogniu, czyli kuchnią plenerową. To tu będziesz w stanie zjeść pyszne jadło z kociołka lub z ogniska z wykorzystaniem naszych lokalnych produktów.