Awangarda na talerzu

Oryginalna, tworzona z rozmachem, czasami eksperymentalna, ale zawsze inspirująca. Wzbudzająca emocje – zachwyt, uznanie, czasem zdziwienie i niedowierzanie. Nieszablonowa, intrygująca i taka, obok której nie można przejść obojętnie. Awangarda na talerzu fascynuje smakoszy. W regionie pomorskim znajdziemy przynajmniej kilka restauracji najwyższej klasy, gdzie kuchnia jest zachwycająco nieprzewidywalna.

strona%2016%20%282%29 - Awangarda na talerzu

Odwaga – to bez wątpienia cecha, którą muszą posiadać szefowie kuchni i właściciele restauracji specjalizujących się w kuchennej awangardzie. Tutaj nic nie jest jasno określone, dopuszcza się eksperymenty, a inspiracje czerpane są z przeróżnych źródeł. Dzięki temu ostatecznie na talerzu wymagającego klienta znajdziemy dania, których wygląd i smak wywołuje najwyższe emocje.

Tak jest na przykład w gdyńskiej restauracji Sztuczka, gdzie każde danie to oryginalne, doskonale przemyślane dzieło szefa kuchni. Filet z piotrosza z grejpfrutowym risotto i grillowanym porem? Proszę bardzo. A może jednak wędzony węgorz z espumą i chrustem z ziemniaków i kawiorem z pstrąga podany na śniegu z kwaśnej śmietany? Tradycyjne smaki z odrobiną kuchni molekularnej to połączenie nie do przecenienia.

IMG 3566 - Awangarda na talerzustrona%2016 - Awangarda na talerzu

Oryginalne podejście do produktów to dziś znak rozpoznawczy najlepszych restauracji. Szef kuchni restauracji Wave w Sheraton Sopot Hotel często podróżuje po świecie. Z podróży przywozi mnóstwo inspiracji, które wykorzystuje w kuchni. Dzięki temu w restauracji Wave próbować możemy najoryginalniejszych dań sięgających swoją genezą do najodleglejszych zakątków świata, a wszystko to w otoczeniu lokalnych produktów.

IMG 9744 - Awangarda na talerzuIMG 9846 - Awangarda na talerzu

Z kolei gdańska Metamorfoza, która tradycyjnym polskim daniom potrafi nadać nowoczesny, awangardowy sznyt, poszła jeszcze dalej. Sięgając korzeni, szefostwo restauracji zdecydowało się uruchomić miejską farmę. Wyhodowane tu produkty służą jako baza do przygotowania wyjątkowego menu. Wszystko w ramach Commis made, czyli serii spotkań polskich szefów kuchni.

Dodatkowe atrakcje w postaci możliwości wyłowienia homara z pokaźnego homarium gwarantuje za to restauracja Krew i Woda. Wybrany skorupiak obrabiany jest na miejscu, a proces jego przyrządzania obserwować można na bieżąco dzięki otwartej kuchni.

Wybierając restaurację dziś kierujemy się nie tylko dobrym smakiem. Ważny jest również entourage, wystrój restauracji, podejście do klienta i to magiczne „coś”, co sprawi, że miejsce oczarowuje.

Do gdańskiej tradycji nawiązuje wystrój restauracji Piwna 47. Minimalistyczne meble i nowoczesne lampy współgrają z odsłoniętymi na ścianach starymi cegłami, surowym drewnem i akcentującymi przeszłość rustykalnymi elementami. Dzięki wyjątkowemu położeniu, tuż przy Bazylice Mariackiej, to miejsce cieszące się niepowtarzaną atmosferą.

DORSZsmal - Awangarda na talerzu

Bez wątpienia miejscem, gdzie poczujemy się jak w magicznym świecie jest restauracja Biały Królik znajdująca się w luksusowym hotelu Quadrille Conference&Spa. Zadbano tu o każdy szczegół. Minimalistyczne dekoracje, czarno-biała posadzka i parkiet, designerskie krzesła, a to wszystko w odrestaurowanych, pałacowych wnętrzach. Biały Królik to wyjątkowe miejsce na trójmiejskiej mapie awangardowych restauracji.

P8190111 - Awangarda na talerzuP8190253 - Awangarda na talerzu

Również wyjątkowe, wręcz wytworne wnętrza cechują 1906 Gourmet Restaurant w Pałacu Ciekocinko.

IMG 8708 - Awangarda na talerzu

Wizyta w restauracji to spotkanie z klasyką – secesyjne meble, stylowe tapety, dębowe komody i krzesła, pałacowe zasłony – to wszystko sprawia, że poczujemy się tu niezwykle.

IMG 8729 - Awangarda na talerzu

Co ciekawe, przed wizytą w 1906 Gourmet Restaurant należy zadbać o garderobę – wymagana jest swobodna elegancja, czyli smart casual.

IMG 8742 - Awangarda na talerzu

Podróże po kulinarnej awangardzie zachwycają i uzależniają, a przemyślana oryginalność przyciąga i świadczy o najwyższej jakości restauracji.

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wielkość czcionki
Kontrast