Gdynia: miasto sklepów i portowej kuchni

Justyna Michalkiewicz - Waloszek
30.08.2019

Jest nowoczesna, pełna statków, mew, chrupiących gofrów i dobrej rybki na talerzu. Gdynia to również miasto kultury, lokalnych targów ze świeżymi produktami oraz szaleństwo zakupów.

Port w GdyniKlif orłowski w GdyniGdynia rynek rosyjski - Gdynia: miasto sklepów i portowej kuchni

Gdynia to młode miasto w północnej Polsce, które zachwyca portowym klimatem. Spacerując po Śródmieściu, co kilka kroków będziemy podziwiać białe, surowe w swojej formie kamienice. A najwięcej modernistycznych i luksusowych willi zobaczymy na Kamiennej Górze, u szczytu której rozpościera się widok na panoramę miasta.

Spacer i ryba z widokiem na morze

Molo w Orłowie to jedno z najbardziej romantycznych miejsc w Gdyni. Z drewnianego deptaka widać stromy i urwisty Klif Orłowski. Tuż obok znajduje się Kępa Redłowska, którą spacerem dojdziemy na najpopularniejszy gdyński deptak – Bulwar Nadmorski.

Przy Bulwarze Nadmorskim znajdziemy restauracje, które serwują ryby w różnych odsłonach. W jednej z nich nawet wypijemy piwo, warzone na miejscu! Dużym plusem lokali przy Bulwarze jest bliskość morza, a jeżeli będziemy mieli odrobinę szczęścia albo zrobimy wcześniejszą rezerwację, dostaniemy stolik z widokiem na błękitną wodę.

Ryba z widokiem na morze w restauracji w Gdyniryby Tłusta Kaczka fot. Joanna Ogórek tekst Wlk. Brytania 2 - Gdynia: miasto sklepów i portowej kuchnia2 północ południe awlodarczyk 1 3 - Gdynia: miasto sklepów i portowej kuchni

Chrupiące gofry z owocami

Skwer to wizytówka Gdyni. Wybierając się na spacer wzdłuż nabrzeża miniemy m.in. fontannę, Teatr Muzyczny, zabytkowe okręty oraz najsłynniejszy polski żaglowiec – Dar Pomorza. Przy okazji możemy skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej wzdłuż skweru. I nie zapomnijmy spróbować chrupiącego gofra z bitą śmietaną i owocami z drewnianej „budki”.

Dar Pomorza w Gdyni

Szaleństwo zakupów w Gdyni

Nieopodal Skweru znajduje się zagłębie sklepów i restauracji – ulica Świętojańska. Kilkaset metrów dalej, przy ulicy 10 lutego odnajdziemy niewielkie centrum handlowe, w którym poza sklepami odzieżowymi otwarto przestrzeń gastronomiczną typu food hall. Nieopodal znajduje się Hala Targowa, pełna bazarów oraz produktów od lokalnych wytwórców. Jeżeli mamy więcej czasu, skorzystajmy z oferty największej galerii handlowej w Gdyni przy Wzgórzu Świętego Maksymiliana. Luksusowe butiki i znane marki znajdziemy z kolei w galerii handlowej w Orłowie.

Centrum handlowe Riwiera w Gdyniklif Gdynia rynek rosyjski - Gdynia: miasto sklepów i portowej kuchni

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

OBSERWUJ NA INSTAGRAMIE

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Wielkość czcionki
Kontrast