Najlepsze atrakcje w Gdyni i okolicach

Gdynia należy do miast o stosunkowo niedługiej historii. Warto jednak ją odwiedzić ze względu na niecodzienną atmosferę i liczne atrakcje, dostępne nie tylko w centrum, ale także na obrzeżach miasta.

Gdyńskie budynki to prawdziwe pomniki nowoczesności. Modernistyczne zabudowania dodają miastu wyjątkowego klimatu. Sprawiają, iż poczujemy w nim ogrom możliwości.

Osobom szukającym zakątków, w których spełniają się marzenia z pewnością przypadnie do gustu Gdynia. Atrakcje dla turystów są tutaj niezwykle zróżnicowane. Każdy więc znajdzie coś na miarę swoich zainteresowań.

Gdynia – atrakcje dla turystów w centrum miasta

Historia miasta jest silnie związana z morzem. Warto więc swoją wycieczkę zacząć w porcie i oczami wyobraźni ujrzeć żegnających się z rodzinami Polaków, zmuszonych do emigrowania z kraju. Jednym z nich był Witold Gombrowicz, którego słowa umieszczono na tablicy w Kapitanacie.

Po nasyceniu wzroku widokiem przepływających statków, możemy zwiedzić Muzeum Emigracji, które mieści się w budynku dawnego dworca morskiego.

Następnie przenieśmy się na Molo Południowe, uważane za wizytówkę miasta. To tutaj cumuje ORP „Błyskawica” oraz „Dar Pomorza”, okręty-muzea pozwalające nam poznać losy polskich marynarzy w czasach wojny oraz kulisy codzienności na morzu. Molo Południowe to miejsce, w którym mamy okazję przekonać się, jaki charakter ma Gdynia. Atrakcje turystyczne związane z morską historią miasta stanowią intrygujący kontrast z nowoczesnymi wieżowcami, takimi jak Sea Towers, które możemy zobaczyć z mola.

Nie porzucając morskiego klimatu, zajrzyjmy do Akwarium Gdyńskiego, które wzbudzi entuzjazm zwłaszcza najmłodszych uczestników wycieczki. Przyglądanie się rybom, płazom i gadom, pochodzącym z najdalszych zakątków świata stanowi nie lada atrakcję także dla dorosłych. Dużą popularnością wśród turystów cieszy się gdyńska marina. Osoby o doskonałym wzroku mogą w oddali dostrzec chłopca, który wita i żegna żeglarzy. Nazywany jest dyrygentem fal.

 

banner pomorskie restauracje 1024x213 - Najlepsze atrakcje w Gdyni i okolicach

 

Gdynia i okolice – atrakcje w Orłowie

Orłowo to niezwykle urokliwa dzielnica Gdyni. Tutaj można odpocząć, wsłuchując się w szum fal i podziwiając rozciągające się przed naszymi oczami widoki. Charakterystyczne klify usiane są bujną roślinnością. Prowadzeni ścieżką, możemy się na nie wspiąć, by dotrzeć do Domku Żeromskiego. Niegdyś chata rybacka, następnie kwatera pisarza, obecnie klimatyczna kawiarenka z niewielkim tarasem. W niej powstał Wiatr od morza.

Gdynia i okolice, to nie tylko atrakcje turystyczne, ale też miejsca, w których można dobrze zjeść. W Orłowie warto także udać się na spacer klimatycznym molo, gdzie możemy obserwować ptaki i chłonąć niezwykłą atmosferę tutejszej plaży.

Wart polecenia jest również spacer Promenadą Królowej Marysieńki. W Parku Kolibki czeka na nas Dąb Marysieńki, pomnik przyrody o sędziwym wieku, który rośnie w tym miejscu od 400 lat.

Wycieczkę możemy zakończyć przy Zespole Pałacowym, wyposażonym w kuźnię wodną i stajnie. Tu można odwiedzić restaurację Biały Królik w Pałacu Quadrille.

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wielkość czcionki
Kontrast