Jacek Klejment

Olivia Garden – całoroczny ogród w Olivia Business Centre

materiay prasowe Olivia Business Centre
10.09.2021

Na terenie Olivia Business Centre, największego centrum biznesowego w Polsce, powstał całoroczny ogród pod nazwą Olivia Garden. To starannie zaprojektowana przestrzeń o powierzchni blisko 800 m2, wypełniona tysiącami tropikalnych roślin, reprezentujących ponad 150 różnych gatunków.

Olivia Garden 2 - Olivia Garden - całoroczny ogród w Olivia Business Centre Olivia Garden 3 - Olivia Garden - całoroczny ogród w Olivia Business CentreOlivia Garden 4 - Olivia Garden - całoroczny ogród w Olivia Business Centre

Olivia Garden jest efektem nowatorskiego myślenia o charakterze miejsca pracy, w którym bliskość natury pozytywnie wpływa na samopoczucie i efektywność. Projekt powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie Rezydentów centrum biznesowego oraz z myślą o mieszkańcach Trójmiasta, którym zaoferowane zostanie nowe miejsce na gastronomicznej i eventowej mapie Trójmiasta. Olivia Business Centre jest największym centrum biznesowym w Polsce północnej, w którym od początku przyświeca nam hasło „więcej niż budynek”. – mówi Monika Matysiak, dyrektor działu Resident Relations Olivii Business Centre. Wiele inicjatyw, które realizujemy, wprowadzamy z myślą o komforcie naszych Rezydentów, ich pracowników oraz gości. Wpisujemy je w koncepcję well being, dbałości o szeroko rozumiany dobrostan pracowników Olivii. Naturalnie wpisuje się w to koncepcja tworzenia miejsc, gdzie Rezydenci mogliby „łapać oddech”, otoczeni naturą np. na patio, w sąsiedztwie zielonej alei czy ogrodu kieszonkowego. To od nich pochodzi oczekiwanie, aby stworzyć miejsce wytchnienia w codziennej pracy, z którego będą dumni i które będą mogli systematycznie odwiedzać. Podczas wielu spotkań z naszymi najemcami oraz przeprowadzonych z nimi warsztatów wsłuchaliśmy się w głosy Rezydentów i dowiedzieliśmy, czego najbardziej potrzebują. Dzięki temu projekt nabrał ostatecznego kształtu. Każdy z pracowników Rezydentów może bezpłatnie pobrać bilet na stronie internetowej Olivia Garden i skorzystać z tego miejsca – przed pracą, żeby nabrać energii; w trakcie pracy, żeby zorganizować spotkanie albo popracować w cieniu drzew, nawet jak pada deszcz; czy po pracy, żeby się zrelaksować po całym dniu. – dodaje Monika Matysiak.

Olivia Garden 13 - Olivia Garden - całoroczny ogród w Olivia Business Centre Olivia Garden 14 - Olivia Garden - całoroczny ogród w Olivia Business Centre Olivia Garden 17 - Olivia Garden - całoroczny ogród w Olivia Business Centre

Olivia Garden zapewnia możliwość pracy oraz spędzania czasu wolnego w bezpośredniej bliskości z naturą, niezależnie od pory roku i warunków pogodowych. Przeszklona bryła pawilonu ma kształt graniastosłupa z charakterystycznie pochyłym dachem, nawiązującym do architektury szczytu budynku Olivia Star i ikony architektury – Hali Olivia. Za projekt ogrodu odpowiadała pracownia Malinowski Design Urban & Landscape, a w realizację włączona była również pracownia projektowa Design Anatomy. Prace nad końcową koncepcją trwały wiele miesięcy i angażowały nie tylko architektów, ale także interdyscyplinarny zespół specjalistów, konsultujący rozwiązania z Rezydentami Olivia Business Centre.

Olivia Garden 23 - Olivia Garden - całoroczny ogród w Olivia Business Centre Olivia Garden 24 - Olivia Garden - całoroczny ogród w Olivia Business Centre Olivia Garden 25 - Olivia Garden - całoroczny ogród w Olivia Business Centre Olivia Garden 26 - Olivia Garden - całoroczny ogród w Olivia Business Centre

Z myślą o różnych rodzajach aktywności, Olivia Garden został podzielony na 4 strefy – mówi Marta Kłos z Olivii Star Top. Jedną z nich stanowi bar w stylu Tiki, serwujący świeże koktajle i lekkie dania kuchni orientalnej. Olivia Garden doskonale sprawdzi się jako przestrzeń do spotkań towarzyskich i biznesowych, samodzielnej pracy i odpoczynku oraz organizacji wykładów, warsztatów czy kameralnych koncertów.

Główną innowacją tego ogrodu na skale Europejską jest technologia sterownia klimatem dzięki której możemy „kontrolować pogodę” w ogrodzie, zapewniając w ten sposób optymalne warunki zarówno roślinom jak i ludziom. System jest niezależny od zewnętrznych warunków pogodowych, wahań temperatur na przestrzeni roku oraz zmiennego natężenia światła. Sam ogród jest całoroczny – mówi Dariusz Malinowski z pracowni Malinowski Design Urban & Landscape. Technologia pozwala nam kontrolować klimat w taki sposób, aby człowiek przebywający w środku miał zapewnione warunki, w których może się zrelaksować lub w ciszy popracować w otoczeniu roślinności pochodzącej z egzotycznych miejsc, gdzie życie tętni przez całą dobę.

W ogrodzie znajduje się 30 dużych drzew, a największe z nich mają 11 m. wysokości. Jednym z największych jest Bucida Buceras (czarna oliwka), która wyrasta spomiędzy podestów antresoli, tworząc wrażenie „domku na drzewie”. W ogrodzie jest ponad 150 gatunków roślin z tak egzotycznych krajów jak Indonezja, Australia, Nowa Gwinea, Madagaskar, Malezja, Borneo, Kostaryka, Wenezuela, czy tropikalne lasy Amazonii. Olivia Garden 13 - Olivia Garden - całoroczny ogród w Olivia Business CentreOlivia Garden 9 - Olivia Garden - całoroczny ogród w Olivia Business Centre Olivia Garden 8 - Olivia Garden - całoroczny ogród w Olivia Business Centre

Olivia Garden to jednak miejsce przeznaczone nie tylko dla pracowników centrum biznesowego. Podobnie jak w przypadku tarasu widokowego, mieszczącego się na 32. piętrze Olivii Star czy restauracji zajmujących powierzchnię 33. poziomu, są tutaj mile widziani wszyscy, którym zależy, by przyjemnie i nieszablonowo spędzić wolny czas. Wstęp na teren Olivia Garden będzie biletowany, dostępny w kilku wariantach, które umożliwią jednoczesne skorzystanie z oferty gastronomicznej czy zwiedzanie tarasu widokowego.

Po raz kolejny nasi goście będą mogli przekonać się, że Olivia Star to miejsce otwarte, które pozostawia pozytywne wrażenie. – mówi Rafał Marcyniuk z Olivia Star Top, firmy będącej operatorem projektu Olivia Garden. Wszystkim naszym gościom oferujemy zdrową i bezpieczną przestrzeń, optymalne warunki do zyskania energii i pozytywnych emocji płynących z kontaktu z bujną, egzotyczną przyrodą. Olivia Garden to projekt nie mający odpowiednika w Polsce. Przygotowujemy miejsce, w którym każda spędzona chwila będzie zapewniała doskonałe wrażenia. Na powierzchni 800 m2 zasadziliśmy 3 tysiące roślin pochodzących z 5 kontynentów, wśród których są unikalne drzewa. Cała przestrzeń to 7500 m3.

Co istotne, Olivia Garden jest dostępna przez cały rok, więc zapewniamy naszym gościom wyjątkowe wrażenia również jesienią, gdy większość z nas zaczyna tęsknić za energią i letnim słońcem oraz zimą, gdy za oknami będzie śnieg i niskie temperatury. – podkreśla Krzysztof Dembek z Olivia Star Top. Nasze przestrzenie na szczycie Olivii Star zdobyły prestiżowe wyróżnienia, jak nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego za wydarzenie roku 2020 oraz tytuł European Property Award w kategorii Leisure Development, więc czujemy się zobligowani, aby również i tą przestrzenią zapracować na uznanie i zaproponować naszym gościom kolejne wyjątkowe doznania – dodaje Krzysztof Dembek.

Wiele roślin, które znajdą się w ogrodzie należy do wyjątkowych gatunków, o których ciekawostki z pewnością urozmaicą wizytę w Olivii Garden. Dla przykładu można podać fakt, że znajdzie się tam chociażby roślina, której aromat stanowi jeden ze składników perfum Chanel nr. 5. Nie możemy się już doczekać warsztatów, prezentacji i dzielenia się wiedzą o prezentowanych w Olivia Garden roślinach. Nie mamy wątpliwości, że wśród gości pojawią się miłośnicy egzotycznej przyrody. Liczymy także na grono entuzjastów nietuzinkowych przestrzeni, ciekawej architektury i tych, których ucieszy dopracowany design i wysoka jakość obecna w każdym detalu. – mówi Krzysztof Dembek z Olivia Star Top.

Bilety są dostępne w sprzedaży od 21 maja. Szczegóły znajdują się na stronie: https://garden.oliviacentre.com

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wielkość czcionki
Kontrast