Pomorskie dla koneserów

Płynnie weszliśmy w jesienno-zimowy sezon turystyczny, który jest równie atrakcyjny jak wakacyjny wypoczynek nad Bałtykiem. Cicho, spokojnie i elegancko. Odrobina luksusu należy się każdemu.

1.%20Bazuny - Pomorskie dla koneserów

Spacer po spowitej w porannej mgle plaży czy bursztynową aleją, popołudniowa partia golfa i relaksujący zabieg w SPA z wykorzystaniem naturalnego bursztynu czy morskich alg, wieczorna dawka kultury w jednym z najnowszych obiektów kulturowych połączona z kolacją w eleganckiej restauracji serwującej dania przygotowane z najświeższych regionalnych składników i nocleg w zabytkowym pałacu – to propozycje dla osób, które jesienią potrzebują naładowania akumulatorów i oderwania się od codzienności.

DSC0065 - Pomorskie dla koneserów

O tej porze roku region kusi nie tylko wspaniałymi krajobrazami, ale również bogatą ofertą przygotowaną dla najbardziej wymagających koneserów.

1.%20Sierra%20Golf%20%285%29 - Pomorskie dla koneserów

Na uwagę zasługują zarówno zrewitalizowane hotele witające jak za czasów rodów magnackich i szlacheckich zapewniając niepowtarzalny klimat i atmosferę jak i liczne ośrodki SPA, które znajdują się w ścisłej czołówce tego typu obiektów w kraju. Bez względu na to, czy zlokalizowane przy nadmorskiej plaży, w otoczeniu kaszubskiego krajobrazu czy w centrum miasta, pomorskie obiekty SPA świadczą kompleksowe usługi pozwalające odzyskać równowagę między ciałem a duszą.

7.%20Wieniawa - Pomorskie dla koneserówQuadrille5 - Pomorskie dla koneserów

Regenerować się można również przy stole. Restauracje zaskoczą Was różnorodnością kuchni oraz bogactwem świeżych, regionalnych składników. Wielbicieli wykwintnych smaków z pewnością zachwycą partnerskie restauracje Pomorskie Culinary Prestige, gdzie gotuje się w zgodzie z przyjętą filozofią slow food i serwuje dania bazując na regionalnych produktach na najwyższym europejskim poziomie. Autorskie podejście do tradycji i lokalnych produktów jest gwarancją niezapomnianych doznań smakowych.

1.%20Pa%C5%82ac%20Ciekocinko%20%283%29 - Pomorskie dla koneserówBia%C5%82y%20Kr%C3%B3lik7 - Pomorskie dla koneserów

Na duszę pozytywne wpływa też sztuka i wzornictwo. Do tej pory kojarzone było przede wszystkim z bursztynem. Nic dziwnego – Gdańsk jest światową stolicą tego wyjątkowego kamienia, a projekty lokalnych artystów znane są daleko poza granicami naszego kraju. Obszar zainteresowań pomorskich twórców jest znacznie szerszy – moda, projektowanie wnętrz i mebli czy architektura to tylko niektóre dziedziny, w których z powodzeniem się realizują. Dzięki intensywnej pracy projektantów przestrzeń miejska Gdyni, Gdańska i Sopotu nabiera zupełnie nowego charakteru. Wystarczy przyjrzeć się nowopowstającym budynkom biurowym, hotelom, restauracjom, a także obiektom kultury. Spacer trójmiejskimi ulicami w ciepłych promieniach jesiennego słońca to niezapomniane przeżycie estetyczne dla koneserów najwyższej klasy architektury. Wystarczy chociażby wspomnieć o gdańskiej PGE Arenie – jednym z najbardziej widowiskowych stadionów, jaki powstał w ostatnich latach na świecie czy wyjątkowym budynku Europejskiego Centrum Solidarności. Oba te budynki, choć oddane do użytku stosunkowo niedawno, wpisały się w krajobraz Gdańska i stały nowymi architektonicznymi wizytówkami miasta.

2 - Pomorskie dla koneserów

Wielbicielom tętniących artystycznym życiem ośrodków miejskich województwo pomorskie oferuje rozrywki na najwyższym europejskim poziomie. Warto wspomnieć tu chociażby o zlokalizowanej w zabytkowej 100-letniej fabryce Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, która gości najwybitniejszych dyrygentów i zespoły z całego świata czy Operze Bałtyckiej, którą telewizja BBC zaliczyła do dziewięciu najlepszych teatrów operowych Europy. Amatorów sceny teatralnej zachwyca natomiast Gdański Teatr Szekspirowski – nie tylko ze względu na interesujący repertuar, ale również sam budynek. Drewniane wnętrze umieszczone w ciężkiej ceglanej bryle to artystyczna wizja profesora Renatto Rizzi. Otwierany dach teatru umożliwia wystawianie sztuk w świetle dziennych, dzięki czemu widzowie mają okazję poczuć się jak w elżbietańskim teatrze z czasów Szekspira. Jeden z najnowszych obiektów na kulturalnej mapie województwa pomorskiego, Gdańskie Centrum Solidarności, choć oddany do użytku dopiero niespełna rok temu, już zyskał sobie miano jednego z najbardziej zaskakujących muzeów w Polsce.

1.%20Teatr - Pomorskie dla koneserów4.%20Teatr - Pomorskie dla koneserów

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

OBSERWUJ NA INSTAGRAMIE

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Wielkość czcionki
Kontrast