#Świętasięodbędą. Chodźcie na Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy

Te święta z pewnością będą inne. Z powodu epidemii koronawirusa, tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku został przeniesiony do internetu. Na specjalnie zaprojektowanej stronie czekają na nas wirtualne kramy, gdzie zakupimy np. świąteczny catering oraz prezenty pod choinkę. Dzięki pomysłodawcom projektu, możemy pomóc przedsiębiorcom i poczuć namiastkę świątecznego klimatu.

Każdy, kto chociaż raz odwiedził Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku wie, że panuje na nim wyjątkowy klimat. Świąteczne dekoracje, Święty Mikołaj przybywający ze swoimi pomocnikami, magiczne uliczki, zapach grzanego wina i pieczonych kasztanów, a na deser… sypiący żartami łoś Lucek – tego wszystkiego z pewnością będzie nam brakować.

jarmark bozonarodzeniowy 25 - #Świętasięodbędą. Chodźcie na Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowyjarmark bozonarodzeniowy 1 2 scaled - #Świętasięodbędą. Chodźcie na Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowyjarmark bozonarodzeniowy 28 - #Świętasięodbędą. Chodźcie na Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy

Aby ten żal był odrobinę mniejszy, organizatorzy jarmarku przenieśli go w tym roku do internetu. Na stronie bozonarodzeniowy.gda.pl czeka na nas grafika, przedstawiająca świąteczne miasteczko. Rysunkowe kramy rozmieszczone są wśród świątecznych uliczek, np. Bałwankowej albo Gwiazdkowej. Gdzieniegdzie dostrzeżemy wizerunki bałwanków i reniferów. Nie mogło zabraknąć  także kultowej świątecznej karuzeli. Tradycja otwierania okienek adwentowych również przeniosła się do internetu. Od 1 do 24 grudnia, każdy z nas będzie mógł otworzyć kolejne okienko z zadaniem, a po jego wykonaniu – zamieścić zdjęcie pod postem. Każdego dnia na autora najciekawszego zdjęcia będzie czekał upominek.

Regionalne rzemiosło i pomorskie smaki

Chodzenie od kramu do kramu ma swój niepowtarzalny urok, który trudno odwzorować w sieci. Jest jednak jeden plus zaistniałej sytuacji. W tym roku możemy przejrzeć dokładnie całą ofertę świątecznego jarmarku w cieple domowego ogniska, z herbatą w dłoni. Dzięki temu możemy świadomie podjąć decyzję o zakupach, a jednocześnie wspomóc drobnych przedsiębiorców i ulubione restauracje w tym trudnym czasie.

Co znajdziemy na tegorocznym, wirtualnym jarmarku? Czego dusza zapragnie! Na przykład: ręcznie dekorowane pierniki, świąteczną kawę, bombki i latarenki z magicznym światłem, naturalne świece zapachowe, ceramikę i szkło artystyczne, kartki handmade, biżuterię, obrazy, poduszko-kocyki, grawerowane wałki, sztukę ludową, filiżanki i bombki z gdańskimi widokami, aromatyczny miód, kaszubskie rękodzieło, orzechy w karmelu, wełniane czapki, ceramiczne anioły, skarby z drewna, obrusy i poszewki, a nawet góralskie pantofle. Asortyment jest naprawdę bogaty. Niektóre restauracje i kawiarnie oferują świąteczny catering, garmaż oraz smakołyki na wynos. A gdy wybierzemy się do Gdańska osobiście, możemy zamówić gorącego kołacza, pachnącego cynamonem.

jarmark bozonarodzeniowy 27 - #Świętasięodbędą. Chodźcie na Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowyjarmark bozonarodzeniowy 24 - #Świętasięodbędą. Chodźcie na Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowyjarmark bozonarodzeniowy 23 - #Świętasięodbędą. Chodźcie na Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy

Zapraszamy na nasze stoisko – Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej

My też wzięliśmy udział w tegorocznym jarmarku, oferując m.in. wyroby pomorskich wytwórców i rzemieślników. Znajdujemy się w wirtualnym domku nr 50, do którego serdecznie zapraszamy. W naszym sklepie można zakupić lokalne przetwory, unikatowe rękodzieło oraz tradycje regionu, zawarte w najlepszej kulinarnej publikacji „Kuchnia gothicu”. W ofercie mamy również bogaty zbiór map rowerowych, wydawnictw turystycznych i upominków z województwa pomorskiego. Aby zapoznać się z dokładną ofertą, zapraszamy do naszego sklepu internetowego sklep.prot.gda.pl.

jarmark bozonarodzeniowy 2 - #Świętasięodbędą. Chodźcie na Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowyjarmark bozonarodzeniowy 4 - #Świętasięodbędą. Chodźcie na Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy1 - #Świętasięodbędą. Chodźcie na Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy

Fot. Pracownia Ceramiczna Arbata

Święta to czas, aby pomagać

Święta to czas dzielenia się radością, dlatego nie zapominajmy o osobach, których los okrutnie doświadczył. Na wirtualnym jarmarku możemy zakupić limitowaną serię upominków, z których część kwoty zostanie przekazana podopiecznym Hospicjum im. ks. Dutkiewicza SAC. W ofercie są: ceramiczne kubki do grzańca, świąteczne skarpetki, komin zakrywający usta i nos, karty do gry dla dorosłych i dzieci oraz zakładki do książek.

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wielkość czcionki
Kontrast