#Świętasięodbędą. Chodźcie na Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy

Te święta z pewnością będą inne. Z powodu epidemii koronawirusa, tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku został przeniesiony do internetu. Na specjalnie zaprojektowanej stronie czekają na nas wirtualne kramy, gdzie zakupimy np. świąteczny catering oraz prezenty pod choinkę. Dzięki pomysłodawcom projektu, możemy pomóc przedsiębiorcom i poczuć namiastkę świątecznego klimatu.

Każdy, kto chociaż raz odwiedził Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku wie, że panuje na nim wyjątkowy klimat. Świąteczne dekoracje, Święty Mikołaj przybywający ze swoimi pomocnikami, magiczne uliczki, zapach grzanego wina i pieczonych kasztanów, a na deser… sypiący żartami łoś Lucek – tego wszystkiego z pewnością będzie nam brakować.

jarmark bozonarodzeniowy 25 - #Świętasięodbędą. Chodźcie na Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowyjarmark bozonarodzeniowy 1 2 scaled - #Świętasięodbędą. Chodźcie na Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowyjarmark bozonarodzeniowy 28 - #Świętasięodbędą. Chodźcie na Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy

Aby ten żal był odrobinę mniejszy, organizatorzy jarmarku przenieśli go w tym roku do internetu. Na stronie bozonarodzeniowy.gda.pl czeka na nas grafika, przedstawiająca świąteczne miasteczko. Rysunkowe kramy rozmieszczone są wśród świątecznych uliczek, np. Bałwankowej albo Gwiazdkowej. Gdzieniegdzie dostrzeżemy wizerunki bałwanków i reniferów. Nie mogło zabraknąć  także kultowej świątecznej karuzeli. Tradycja otwierania okienek adwentowych również przeniosła się do internetu. Od 1 do 24 grudnia, każdy z nas będzie mógł otworzyć kolejne okienko z zadaniem, a po jego wykonaniu – zamieścić zdjęcie pod postem. Każdego dnia na autora najciekawszego zdjęcia będzie czekał upominek.

Regionalne rzemiosło i pomorskie smaki

Chodzenie od kramu do kramu ma swój niepowtarzalny urok, który trudno odwzorować w sieci. Jest jednak jeden plus zaistniałej sytuacji. W tym roku możemy przejrzeć dokładnie całą ofertę świątecznego jarmarku w cieple domowego ogniska, z herbatą w dłoni. Dzięki temu możemy świadomie podjąć decyzję o zakupach, a jednocześnie wspomóc drobnych przedsiębiorców i ulubione restauracje w tym trudnym czasie.

Co znajdziemy na tegorocznym, wirtualnym jarmarku? Czego dusza zapragnie! Na przykład: ręcznie dekorowane pierniki, świąteczną kawę, bombki i latarenki z magicznym światłem, naturalne świece zapachowe, ceramikę i szkło artystyczne, kartki handmade, biżuterię, obrazy, poduszko-kocyki, grawerowane wałki, sztukę ludową, filiżanki i bombki z gdańskimi widokami, aromatyczny miód, kaszubskie rękodzieło, orzechy w karmelu, wełniane czapki, ceramiczne anioły, skarby z drewna, obrusy i poszewki, a nawet góralskie pantofle. Asortyment jest naprawdę bogaty. Niektóre restauracje i kawiarnie oferują świąteczny catering, garmaż oraz smakołyki na wynos. A gdy wybierzemy się do Gdańska osobiście, możemy zamówić gorącego kołacza, pachnącego cynamonem.

jarmark bozonarodzeniowy 27 - #Świętasięodbędą. Chodźcie na Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowyjarmark bozonarodzeniowy 24 - #Świętasięodbędą. Chodźcie na Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowyjarmark bozonarodzeniowy 23 - #Świętasięodbędą. Chodźcie na Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy

Zapraszamy na nasze stoisko – Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej

My też wzięliśmy udział w tegorocznym jarmarku, oferując m.in. wyroby pomorskich wytwórców i rzemieślników. Znajdujemy się w wirtualnym domku nr 50, do którego serdecznie zapraszamy. W naszym sklepie można zakupić lokalne przetwory, unikatowe rękodzieło oraz tradycje regionu, zawarte w najlepszej kulinarnej publikacji „Kuchnia gothicu”. W ofercie mamy również bogaty zbiór map rowerowych, wydawnictw turystycznych i upominków z województwa pomorskiego. Aby zapoznać się z dokładną ofertą, zapraszamy do naszego sklepu internetowego sklep.prot.gda.pl.

jarmark bozonarodzeniowy 2 - #Świętasięodbędą. Chodźcie na Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowyjarmark bozonarodzeniowy 4 - #Świętasięodbędą. Chodźcie na Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy1 - #Świętasięodbędą. Chodźcie na Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy

Fot. Pracownia Ceramiczna Arbata

Święta to czas, aby pomagać

Święta to czas dzielenia się radością, dlatego nie zapominajmy o osobach, których los okrutnie doświadczył. Na wirtualnym jarmarku możemy zakupić limitowaną serię upominków, z których część kwoty zostanie przekazana podopiecznym Hospicjum im. ks. Dutkiewicza SAC. W ofercie są: ceramiczne kubki do grzańca, świąteczne skarpetki, komin zakrywający usta i nos, karty do gry dla dorosłych i dzieci oraz zakładki do książek.

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

OBSERWUJ NA INSTAGRAMIE

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Wielkość czcionki
Kontrast