Łukasz Stafiej (www.lukaszstafiej.pl)

Kociewie piwem płynące – Browar Kociewski w Starogardzie Gdańskim

– Najważniejszym naszym założeniem jest promowanie regionu oraz krzewienie patriotyzmu regionalnego tak aby Browar Kociewski był wizytówką miasta i wspaniałego rejonu Kociewia – przekonują właściciele Browaru Kociewskiego w Hotelu Ren w Starogardzie Gdańskim.

Browar Kociewski powstał w 2015 roku. – Założyliśmy sobie, że chcemy, by produkowane przez nas piwo było silnym nawiązaniem do tradycji.  Chodzi oczywiście o wielowiekową tradycję browarniczą regionu – opowiada Michał Chajewski z Browaru Kociewskiego.

Browar Kociewski znajduje się w Hotelu Ren w Starogardzie Gdańskim. Piwo powstaje właśnie tutaj, na oczach klientów. – Nasi goście mogą obserwować działania piwowarów podczas procesu warzenia. Zainteresowanych gości piwowar częstuje brzeczką przednią, co jest dodatkową atrakcją – mówi Michał Chajewski.

BROWAR SALA GŁÓWNA 102 - Kociewie piwem płynące - Browar Kociewski w Starogardzie Gdańskim

W stałej ofercie Browaru Kociewskiego znajdziemy trzy rodzaje bursztynowych trunków: to Lager, Pils i Pszeniczne. Oprócz tego w karcie znajdują się jedno lub dwa piwa sezonowe, które prezentują różne piwne style. To na przykład piwo typu Stout czy APA.

1roczek 49 - Kociewie piwem płynące - Browar Kociewski w Starogardzie Gdańskim

Kociewski Pils charakteryzuje wyrazista, mocna i krótka goryczka. Na pierwszym planie czuć wyraźny smak chmielowy (ziołowy, trawiasty, lekko kwiatowy). Piwo jest ściągające i orzeźwiające. Z kolei Kociewski Lager to dość mocna ziołowa goryczka, orzeźwiająca cierpkość. Piwo zbalansowane jest między goryczką a słodowością.

W Browarze Kociewskim piwowarem jest Artur Wasilewski.  Odpowiedzialny jest za cały proces produkcji – od dobrania składników, przez przygotowanie warki i nadzorowanie procesu zacierania, fermentacji i leżakowania.

– Wszystkie nasze piwa są niepasteryzowane, pełnosłodowe i niefiltrowane. To jest największym wyznacznikiem wysokiej jakości piw produkowanych przez Browar Kociewski – dodaje Michał Chajewski.

Ofertę browaru uzupełniają przekąski i dania z karty restauracyjnej. W menu między innymi tradycyjny polski żurek z jajkiem i kotlet schabowy z ziemniakami i kapustą zasmażaną. Oprócz kuchni polskiej w ofercie są też dania inspirowane słoneczną Italią. Pizza przygotowywana jest tylko i wyłącznie z włoskich składników.

Browar Ren 4 - Kociewie piwem płynące - Browar Kociewski w Starogardzie GdańskimBrowar Ren 5 - Kociewie piwem płynące - Browar Kociewski w Starogardzie GdańskimWnętrze browaru kociewskiego Browar Ren 7 - Kociewie piwem płynące - Browar Kociewski w Starogardzie GdańskimBrowar Ren 8 - Kociewie piwem płynące - Browar Kociewski w Starogardzie Gdańskim

Smakołyków oraz oczywiście piw kosztujemy oczywiście na miejscu, bezpośrednio z tanku, w obszernej sali Browaru Kociewskiego podziwiając złociste kadzie, które dumnie prezentują swoje wdzięki w centralnym miejscu lokalu. Piwo sprzedawane jest również w kegach. Ofertę uzupełniają tak zwane party kegi o pojemności 10, 15 i 20 litrów.

 

Kontakt

ul. Skarszewska 5, Starogard Gdański

tel.: + 48 58 530 84 41

e-mail: recepcja@eurobud.gda.pl

www.ren.com.pl

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

OBSERWUJ NA INSTAGRAMIE

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Wielkość czcionki
Kontrast