Sierra Golf Resort

11.06.2021

Sierra Golf Resort – pomorskie pole golfowe o międzynarodowej randze i prestiżowym standardzie.

Sierra Golf Resort w Pętkowicach to jeden z najpiękniejszych w Polsce i Europie resortów golfowych. Nawet najbardziej wymagający gracze, znający pola golfowe na całym świecie zaskoczeni są starannością utrzymania green’ów i fairway’ów w Sierra Golf Resorcie.

Sierra Golf Resort 12 - Sierra Golf Resort

Fot. Materiały www.sierragolf.pl

Relaks i sport na pierwszym miejscu

Sierra Golf Resort oferuje o wiele więcej niż tylko grę w golfa. Cisza, spokój i integracja z naturą pozwalają uciec od zgiełku miasta i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Standardową praktyką jest kawa i cygaro przed wyjściem na pole. W połowie gry, między 9 a 10 dołkiem golfiści przychodzą do domu klubowego na krótki odpoczynek, przekąskę i wodę, piwo lub lampkę wina. Po zagraniu 18 dołków, gracze najczęściej biorą prysznic, korzystają z sauny i odświeżeni wchodzą do restauracji na kolejną dawkę przyjemności. Taki rytuał potrafi skutecznie naładować baterie i potrafi uzależnić. Nie ma jednak się czego obawiać, to jedna z potrzeb, która pozytywnie wpływa na człowieka.

Sierra Golf Resort 11 - Sierra Golf Resort

Fot. Materiały www.sierragolf.pl

Golfowa tradycja brytyjskiego sportu zawitała do Polski

Golf to piękna, rodzinna dyscyplina sportu, a uprawiać mogą ją całe pokolenia – przekonują miłośnicy tego wiekowego, brytyjskiego sportu. Chociaż Polska dopiero buduje swoją golfową tradycję, Pomorskie coraz bardziej wyróżnia się na europejskiej mapie pól golfowych. Wszystko m.in. dzięki Sierra Golf Resort, golfowej perełce na mapie północnej Polski.

Pomorska natura stwarza idealny krajobraz dla pól golfowych

Sierra Golf Resort w Pętkowicach nieopodal Wejherowa położone jest w otulinie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, zaledwie pół godziny jazdy samochodem z Gdyni i około godziny z Helu. To oaza spokoju, przez wielu nazywana parkiem, w której nie mniejszą rolę niż sport odgrywa przyroda. Znajdziemy tu ponad 11 tysięcy wyselekcjonowanych gatunków drzew, krzewów i kwiatów. Trawa na terenie całego koszona jest na sześciu różnych długościach. Dzięki nowoczesnemu systemowi nawadniania, nawierzchnia zachwyca intensywną zielenią przez okrągły rok. Obiekt zajmuje powierzchnię 80 ha i dzięki zróżnicowaniu terenu (a w konsekwencji stopnia trudności gry) oraz krajobrazu, doceniany jest przez wytrawnych golfistów z całego świata.

Europejski standard pomorskiego Sierra Golf Resort

Miłośnicy starego, brytyjskiego sportu do dyspozycji mają 18-dołkowe, PAR 72 pole klasy turniejowej. Przed rozgrywką warto odwiedzić driving range, czyli strzelnicę golfową, z 26 zadaszonymi stanowiskami oraz putting i chipping area, gdzie przećwiczyć można m.in. dłuższe i krótsze uderzenia.

Miejsce na wypoczynek po golfowych rozgrywkach

Punktem centralnym jest Dom Klubowy. To miejsce odpoczynku po treningu oraz punkt spotkań towarzyskich. Znajdziemy tu restaurację serwującą dania polskie i śródziemnomorskie, bar, salę bilardową, saunę, a także kominek, który wprowadza jeszcze bardziej wytworną, a przy tym domową atmosferę w tym urządzonym na angielską modłę obiekcie. Dom Klubowy połączony jest z dużym tarasem, z którego obserwować można grę golfistów oraz podziwiać okoliczne pejzaże.

Sierra Golf Resort 21 scaled - Sierra Golf Resort Sierra Golf Resort 20 scaled - Sierra Golf Resort

Fot. Materiały www.sierragolf.pl

Oferta dla Biznesu

Ponadto Sierra Golf Club to nie tylko stricte sportowe atrakcje. Obiekt posiada bogate zaplecze restauracyjno-hotelowym o 104 miejscach noclegowych, dzięki czemu jest to świetne miejsce spotkań biznesowych, firmowych i integracyjnych.

Gra w golfa to sport, który uczy cierpliwości i dokładności. Z kolei Sierra Golf Club to cudowna oaza, która zapewnia ucieczkę od zgiełku miasta, jednocześnie gwarantując doznania sportowe i kojące spotkane z naturą. To mieszanka, na którą warto się skusić.

Zamieszkaj na polu golfowym

Na terenie Sierra Golf Resort powstaje osiedle domów jednorodzinnych i mieszkań w zabudowie szeregowej. Jest to idealne miejsce dla osób, które zawsze chciały mieć swój dom z ogródkiem w bezpiecznej i cichej lokalizacji, otoczonej hektarami terenów zielonych.

Sierra Golf Resort 23 scaled - Sierra Golf Resort

Fot. Materiały www.sierragolf.pl

 

Kontakt

Pętkowice, Wejherowo

tel: +48 608 755 255

e-mail: sierragolf@sierragolf.pl

www.sierragolf.pl

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

WordPress Ads
Wielkość czcionki
Kontrast