Kaszuby – agroturystyka

Kaszuby, dzięki swoim walorom przyrodniczym, krajobrazowym oraz kulturowym, to niezwykle atrakcyjny region dla turystów. Agroturystyka na Kaszubach stanowi wyśmienitą okazję do wsiąknięcia w wyjątkowy klimat urokliwych zakątków i poznania ludzi, dla których kulturowe dziedzictwo znaczy tak wiele. Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno osoby chcące aktywnie spędzić czas, jak i wczasowicze szukający miejsca na wypoczynek w otoczeniu środowiska naturalnego, a także ludzie dążący do poznania wyjątkowych tradycji oraz historii Kaszub.

Kaszuby – agroturystyka doskonałym sposobem na poznanie regionu

Za sprawą dużej atrakcyjności regionu, agroturystyka na Kaszubach jest bardzo dobrze rozwinięta. Nowoczesne i dobrze wyposażone obiekty agroturystyczne można znaleźć niemal w każdej miejscowości. Są to prawdziwe oazy spokoju dla zmęczonych miejskim życiem gości. Nie ma lepszego sposobu na poznanie jednej z najpiękniejszych polskich krain, niż agroturystyka. Kaszuby obfitują w jeziora, lasy i zielone pagórki, które można przemierzać w nieskończoność, chłonąc piękno i bogactwo natury. Nie bez powodu region ten nazywany jest od lat Szwajcarią Kaszubską, a jego urok przyciąga z roku na rok coraz większą liczbę spragnionych ciszy turystów.

Kaszuby i agroturystyka to niezwykłe połączenie, dzięki któremu można wypocząć w pięknych okolicznościach przyrody, poznać agrarną kulturę Kaszub oraz aktywnie spędzić czas na pieszych i rowerowych szlakach turystycznych, a także licznie występujących w regionie jeziorach. Bogata i zróżnicowana oferta agroturystyczna na Kaszubach pozwala na znalezienie optymalnego obiektu, który spełni wszelkie zapotrzebowania gości.

Agroturystyka na Kaszubach – dlaczego warto?

Wielkomiejski gwar nie dociera do tutejszych lasów i jezior, jednak na Kaszubach nie można się nudzić. W sezonie letnim czekają nas wodne kąpiele, spływy kajakowe czy leśne wędrówki. Jesienią natomiast możemy zbierać grzyby, jeździć na rowerze, a w wielu obiektach także konno. Wieczorny blask ogniska, bliskość przyrody i towarzystwo nietuzinkowych ludzi to właśnie Kaszuby. Agroturystyka otwiera wiele możliwości w zakresie spędzania wolnego czasu i stanowi doskonałą bazę wypadową do zwiedzania okolicznych zabytków. Jest ich wiele. Do najciekawszych należą:

  • Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich,
  • XIV-wieczna kolegiata w Kartuzach o miedzianym dachu,
  • zamki w Bytowie, Łapalicach i Kiszewie,
  • kamienne kręgi przy brzegu Jeziora Długiego,
  • XIX-wieczny most kolejowy z herbami

Jeśli dodatkowo chcemy rozsmakować się w tutejszej kuchni, bez wątpienia taką opcję stworzy nam agroturystyka. Kaszuby to wspaniałe miejsce na wakacyjny wypoczynek, ale nie tylko. Region ten zachwyca o każdej porze roku, urzekając ciszą, pięknem przyrody i niezwykłą atmosferą.

Agroturystyka na kaszubach to między innymi:

Kashubian Lodge & Spa
Osada Stara Baśń
Lawendowa Osada w Przywidzu
Dzika chata jak z bajki
POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast