Modra Chata. Tutaj natura oddycha pełną piersią

Całoroczny dom wakacyjny z doskonałą energią do twórczego relaksu i beztroskiego chill outu” – tak o Modrej Chacie mówią jej właściciele. Położony w sercu Kociewia charakterystyczny dom przyciąga uwagę każdego, kto pojawia się w tej okolicy.

A powód jest prosty – Modra Chata czaruje paletą kolorów. Jej elewację pokrywają malowidła wykonane przez właścicielkę.  – Przez całe życie maluję i pewnego dnia stwierdziłam, że chcę pomalować ten dom. Jak zaczęłam, to trudno było mi skończyć. Dziś dom pokryty jest malowidłami prawie w całości – opowiada Weronika Wróbel. – Twórczość i kreatywność odbija się we wszystkim, co robię – dodaje.

Modra ChataLUK 0542 - Modra Chata. Tutaj natura oddycha pełną piersią

Modra Chata, gospodarstwo agroturystyczne w okolicach Skarszew, to cztery pokoje. W sumie znajdzie się tu miejsce dla ośmiu osób. Jest też przestrzeń wspólna, jadalno-kuchenno-salonowa oraz dwie łazienki. Właściciele, Weronika Wróbel i Darek Śliwiński, zaznaczają, że do wynajmu przeznaczony jest cały dom. Pełno w nim książek, sprzętów, bibelotów. Bo to Modra Chata to dom, o którym marzy każdy z nas. Taki trochę dom z bajki. Właściciele podkreślają, że chcą, by goście mieli wrażenie, że przyjeżdżają tu, by popilnować domu swoich przyjaciół.

Wystrój Modrej ChatyLUK 0521 - Modra Chata. Tutaj natura oddycha pełną piersią

Właściciele na bieżąco starają się ulepszać przestrzeń w i dookoła domu. W lecie powstać ma tu mała pracownia plastyczna, gdzie odbywać się będą warsztaty ceramiczne, fotograficzne, malarskie czy rysunkowe, ale także na przykład zajęcia z jogi. W domu wymieniony zostanie kominek. Powiększy się również część salonowa.

– Modra Chata to dom twórczy, któremu sprzyja atmosfera kreatywności. Już samo otoczenie zachęca, by się odciąć i poszukać inspiracji w środku, by zagłębić się. Goście chcą tu zaspokoić właśnie swoje wewnętrzne, duchowe potrzeby. Dlatego też często wynajmują dom, by zorganizować tu warsztaty rozwojowe. Zawsze podkreślam, że to miejsce dla tych, którzy lubią i cenią wieś. Tutaj spotkasz ciszę, posłuchasz śpiewu ptaków – mówi Weronika Wróbel.

LUK 0531 - Modra Chata. Tutaj natura oddycha pełną piersiąLUK 0537 - Modra Chata. Tutaj natura oddycha pełną piersiąLUK 0526 - Modra Chata. Tutaj natura oddycha pełną piersią

W domu goście mają pełną swobodę – korzystają ze wszystkim pomieszczeń, gotują w kuchni, wypoczywają w ogrodzie. Jeśli mają ochotę wyrwać się gdzieś na łono natury, wybierają wycieczki na oddaloną o trzy kilometry Wieżycę, najwyższe wzniesienie na Pomorzu. Na pobliskich akwenach organizowane są spływy kajakowe, zajęcia w wodzie. Czas spędzać można na plażach, pływając, hasając po łąkach, spacerując po lesie czy ruszając na wycieczki rowerowe. Co ciekawe, tras rowerowych w tych okolicach nie brakuje, dzięki czemu w niezwykle przyjemny sposób zwiedzić można zarówno Kociewie, jak i Kaszuby.

Weronika Wróbel podkreśla, że zależało jej, by w Modrej Chacie utrzymany był klimat wiejskiej surowości. Wartością ma być pobliski staw, łąka czy las. Tutaj natura oddycha pełną piersią.

 

Kontakt

Modra Chata

Obozin 17a, Jastrzębie Skarszewskie

tel.: +48 503 102 124

e-mail info@verasparrow.com

www.modrachata.wordpress.com

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

OBSERWUJ NA INSTAGRAMIE

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Wielkość czcionki
Kontrast