Browary rzemieślnicze

Najlepsze browary rzemieślnicze w województwie pomorskim

Na Pomorzu pewne jest doświadczenie dwóch rzeczy – kąpieli w Morzu Bałtyckim i skosztowanie piwa rzemieślniczego z lokalnego browaru. Złocisty trunek smakuje najlepiej degustowany z widokiem na morze, tak jest np. w Gdyni, lecz z powodzeniem znajdziesz doskonałe i tradycyjnie warzone piwo z dala od rozbijających się o plażę fal.

Sprawdź, gdzie warzone jest najlepsze piwo w pomorskim i jakie browary rzemieślnicze warto odwiedzić na Pomorzu w pierwszej kolejności!

Browary rzemieślnicze w pomorskim – tradycja i nowoczesność

Tradycja warzenia piwa na Pomorzu sięga co najmniej czasów średniowiecza. Dzisiaj browary rzemieślnicze kultywują przekazywane z pokolenia na pokolenie receptury i warzą piwa wyśmienite – dolnej i górnej fermentacji. Kreatywność browarników sprawia, że coraz częściej piwo poddawane jest procesowi spontanicznej fermentacji, a nowa receptura – wzbogacana o zioła i rośliny sezonowe. W ten sposób powstają nowe smaki, nagradzane w konkursach piwowarskich.

Zwiedzając niektóre pomorskie browary rzemieślnicze, możesz nie tylko skosztować zestawów degustacyjnych, złożonych z flagowych rodzajów warzonego na miejscu piwa, w tym m.in. mocno chmielowego lagera, bałtyckiego portera, goryczkowego pilznera, jasnego i wyrazistego ale, gęstego i aksamitnego stouta, ale również zajrzeć do kadzi i wziąć udział w warsztatach warzenia, dzięki którym docenisz smak ulubionego piwa.


Rzemieślnicze piwo gdańskie, kaszubskie i kociewskie, a do tego przysmaki od lokalnych producentów – poznaj wyjątkowe smaki Pomorza z serwisem Pomorskie Prestige.

POMORSKIE PRESTIGE | Wszelkie prawa zastrzeżone |
Projekt i realizacja: Tomsky.pl
Wielkość czcionki
Kontrast