Łukasz Stafiej www.lukaszstafiej.pl

Dwór Role. Sielanka jak sprzed stu lat

Wielopokoleniowy dom, miejsce nieduże i kameralne, ale za to robiące ogromne wrażenie. Dwór Role położony w malowniczej wsi na Pojezierzu Bytowskim to miejsce, które łączy wiejską sielankę z domową atmosferą i wytworną historią. To miejsce, gdzie poczujesz dworski klimat XIX wieku.

Dwór Role

Joanna Rejniak, właścicielka Dworu Role, remontowała malowniczy dworek z przerwami przez 10 lat. Chciała stworzyć miejsce otwarte na ludzi, kojarzące się z wiejską sielanką, gdzie będzie można wypocząć i odciąć się od zgiełku miasta.

Trud się opłacił, bo dziś Dwór Role to jedna z najbardziej uroczych lokalizacji na Pomorzu.

LUK 2793 1 - Dwór Role. Sielanka jak sprzed stu lat

Najpierw znajdowała się tu posiadłość pomorskiej rodziny Puttkamerów. Po wojnie dworek pełnił różne funkcje aż w końcu, zaniedbany, trafił w ręce nowej właścicielki.

Wystrój Dworu Role

Joanna Rejniak, zauroczona jego architekturą, okoliczną przyrodą i parkiem, postanowiła stworzyć tu miejsce takie, w którym sama chciałaby mieszkać. Z pomocą historyków sztuki udało jej się przywrócić dawny blask wyjątkowej posiadłości i jednocześnie nadać mu współczesny rys. Króluje tu drewno, biel i cegła.

LUK 2799 - Dwór Role. Sielanka jak sprzed stu lat

Pięć pokoi znajdujących się w Dworze Role to pomieszczenia z oryginalnymi meblami kolekcjonowanymi z niezwykłą uwagą. Zdobione fotele, ciężkie zasłony, lampy z kloszami i łóżka, a właściwie łoża, które gwarantują spokojny sen. Każdy z pokoi jest inny, w każdym z nich znajdziemy inne antyki i starannie odrestaurowane detale.

Dwór Role - wystrój wnętrza

– Chciałam stworzyć dom otwarty. Staram się gościć tak jakby to była moja rodzina – opowiada Joanna Rejniak, właścicielka Dworu Role.

Kuchnia w Dworze Role

Kuchnia Dworu Role to osobna opowieść z okazałym piecem i kredensami w roli głównej. – Znajduje się w piwnicy dworu. Są tu duże okna, cegły, które sprawiają, że całe pomieszczenie zyskuje niesamowity klimat. Goście uwielbiają tu przebywać i uwielbiają się tu integrować. Sprzyja temu długi na siedem metrów drewniany stół, przy którym zjadane są posiłki. Goście nawiązują kontakty, zawiązują przyjaźnie. Dla mnie to najwspanialsza nagroda – opowiada Joanna Rejniak.

Dwór Role2 2 - Dwór Role. Sielanka jak sprzed stu lat

Codziennie rano goście spotykają się w kuchni na bogatym śniadaniu. Wędliny i kiełbasy własnej roboty, ciepłe jeszcze naleśnik i racuchy, jajka, które smakują wyjątkowo, bo zniosły je szczęśliwe kurki z sąsiedztwa.

Kuchnia w Dworze Role

Po obfitym śniadaniu zapełniają się ławeczki w przydomowym parku. Przyklejone do drzew są miejscem idealnym na czytanie książek czy kontemplację. Spacerowicze rozsiewają się po parku, który otacza dwór i zajmuje powierzchnię sześciu hektarów. Zaglądają do jabłkowego sadu i spoglądają w taflę wody okolicznego stawu.

– O to mi właśnie chodzi. By stworzyć miejsce sprzyjające odpoczynkowi. Tu jest cisza, spokój, środek wsi. Okazuje się, że goście nie szukają dodatkowych atrakcji. Przyjeżdżając tutaj pragną sielanki. I ja im to zapewniam. W ciągu dnia czytają książki, jeżdżą na rowerach, biegają, wylegują się na hamaku, spacerują, a wieczorami piją wino na tarasie – wyjaśnia Joanna Rejniak.

Obecnie oferta wypoczynkowa Dworu Role skierowana jest tylko do osób dorosłych.

 

Kontakt

Role 7, Miastko

tel.: + 48 500 227 070

e-mail: dworrole@gmail.com

www.dworrole.com

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

OBSERWUJ NA INSTAGRAMIE

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Wielkość czcionki
Kontrast